Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta mennyi ideig lehet...

Naponta mennyi ideig lehet egyedül egy (kerti) kutya maximum?

Figyelt kérdés

Most végeztünk a kertünk kutybaráttá tételével, már csak a négylábú hiányzik, viszont nem tudjuk, hogy jelenlegi életstílusunk mellett bevállalhatunk-e egy kutyát, vagy várjunk még vele.

Én reggel 7 körül indulok munkába, és fél 5 táján érek haza (nyilván a kertben nem tudok főzni, így lesz 6, mire kijutok a kutyához), barátom pedig 12 órás műszakban van, egyik héten 2- másik héten 5 szabadnappal és vagy éjjel, vagy nappal dolgozik. A hétvége alapvetően szabad, a kutyaiskola is ilyenkor van, illetve túrázni is jókat lehet e közelünkben.

A kertben van kutyahomokozó, egy kisebb medence nyárra (kutyaház még nincs, mert nem tudjuk, mekkora lesz a kutya). Esténként pedig mindennap vinnénk sétálni. Ez elég lehet egy kutyának? Úgy értem, hogy nyilván túléli, de nem lesz-e szomorú, ha naponta több órát egyedül tölt.


2019. máj. 23. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Fontos, hogy mindig legyen friss vizenfoleg nyaron illetve kajat kapjon rendesen.

Viszont egy kolyokkutya jobban igenyli a torodest.... de ha parod szabad napos tud vele foglalkozni ill hetvegen is.

2019. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kerti csapra szerelhető itatót tervezünk venni, ami nem melegszik fel, és nem kerülnek bele bogarak. Illetve örökbefogadni szeretnénk, nem feltétlenül kölyökkuytát.
2019. máj. 23. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, a legtöbb kertben gyakorlatilag 24 órát van egyedül naponta a kutya, mert szarnak rá. Ennél csak jobb lehet nálatok.

Szerintem a legcélszerűbb az, ha kinti - benti. Amíg nem vagytok otthon kinti, amikor otthon vagytok beengeditek. Aztán ha akar kikérezkedik.

A legtöbb kutya szívesen alszik a házban is éjjel. Szerintem ez a legkorrektebb, ha csak kinti lesz, akkor ugysem lesz semmi abból, hogy kint foglalkozz vele. Az elején max meg a hétvégék.

Az meg nem sok

2019. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy felnőtt, nyugisabb jellemű örökbefogadott kutyusnak ez így teljesen jó lesz :)

Lényeg, hogy ne legyen kistestű és/vagy rövid szőrű, ha kint fog élni.

2019. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
84%

Nálunk is így van, reggel elmegyünk dolgozni és 5 után érünk haza. Addig kint van a kertben, ha hazaértünk bejöhet. Utána megyünk sétálni 1-2 órára a zöldbe a kutyabarátaival, illetve még lefekvés előtt kiviszem egy 10 percre az utcára. Hétvégenként pedig hosszú túrákra megyünk. (Egyébként ki-be járkálhat ha akar mikor otthon vagyunk.)


Fél évesen fogadtuk örökbe, az első 1 hónapban folyamatosan sírt míg nem voltunk otthon, ha otthon voltunk akkor pedig állandóan velünk akart lenni. Aztán megszokta és teljesen jól elvan napközben egyedül is - már a szomszédok sem hallják hogy sírna.

2019. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosítani tudjátok neki, hogy legyen lehetősége testileg és szellemileg elfáradni, akkor egy megfelelő fizikumú felnőtt kutyának ez is jó lehet. A gyepmesteri telepnél, menhelynél mindenképpen. Kölyköt viszont necces lenne így bevállalni. A saját (kerti) kutyánknál azt tapasztaltam, hogy ha úgy alakul, hogy 1-1 nap kevesebbet foglalkozunk vele, mert mondjuk nem vagyok otthon, azt elviseli, de ha 2 napnál több marad ki, akkor jön a kertészkedés. Ilyen esetekre be szoktam izzítani a rokonság aktívabb részét, hogy vigyék el sétálni, mert a szüleim csak az etetést és a simogatást vállalják. Viszont hosszútávon nem viselné el, ha átlag napi másfél óránál kevesebbet foglalkoznának vele (ez kutyafüggő, pörgős kutyának ez kevés).

Arra készüljetek fel, hogy ha kutyátok lesz, akkor minden utazás bonyolultabb lesz. Vagy azt kell megszervezni, hogyan tudjátok magatokkal vinni vagy azt, ki fog rá vigyázni és ez 1-2 napnál hosszabb időnél nem csak az etetést és a simogatást jelenti.

2019. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hozzá van szoktatva a napi rutinhoz tehát mikor egyedül van nyugodtan pihenget. Reggel 7órakor a család egy része elmegy munkába, nyáron hajnalba elviszem futni. Délután 3-5 óra között hazaér a család és játszanak vele az udvaron, én haza érek 6-7óra között és elviszem sétálni vagy futni. A séta hossza változó van hogy egy óra van hogy 3 vagy nem is megyünk messze csak a parkba a haverokhoz játszani. Séta után evés, szeretgetés és alvás. Hétvégén nyilván több időt tudunk vele lenni. Mivel le van fárasztva és hozzá szokott a napi rutinhoz nincs probléma azzal ha egyedül van, amúgy se pihen ha itthon vagyunk hiszen akkor van a foglalkozás is vele.
2019. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!