Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi tápot adjak a 10 hetes...

Mennyi tápot adjak a 10 hetes nemet juhászkutyámnak?

Figyelt kérdés
Mert 20-25 dkg-ot ír a szakvélemény, de azt a mennyiséget napi 3 étkezésre leosztva, éhenveszne a kutyus. Valamint, vettem Brit Premium kölyöktápot, illetve Brit Care Pubby-t. Nem tudtam melyiket eszi meg és melyik jön be, de nagyon izlik neki mindkettő. A kérdésem az, hogy adhatom neki felesbe a 2 tápot, vagy ez nem egészséges neki? Hosszútávon szabad így?
2019. máj. 24. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Keverni felesleges, inkább használd el egymás után, hozzászoktatással. Kövesd a csomagoláson írtakat, aztán meglátod hogy fogy. Persze mindig többet ennének mint amennyi kell.
2019. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A tenyésztő nem látott el tanáccsal, hogyan etesd? Hogyhogy kiadta a kölyköt 10 hetesen, és nem várta meg a 12-t?
2019. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik táppal kezd el az etetést, majd ahogy fogy, keverj hozzá a másikból és így átmenetesen szoktasd át. Az összetevőket nem néztem meg, de név alapján tippelve a Brit Care jobb, én azt adnám neki másodjára.
2019. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es,3-as köszönöm a tanácsot!


2-es miért nem a kérdésre válaszolsz!?? Keserű az életed, hogy velem kötekedsz? öszintén sajnállak...

2019. máj. 24. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

ma 21:58

Miért kellett volna várnia 12 hetes korig?

8 hetesen már leválasztható a kölyök.

2019. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

8 hetesen hoztuk el.


Azért kell várni 12 hétig, hogy ő be tudjon szólni, mert, ha nem, akkor el se tudott volna aludni. Nem értem az ilyen embereket komolyan!

2019. máj. 25. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

A tápos zacskóra mindig rá van írva, hogy mennyit kell adni a kutyáak súlyra- korra osztva.

Többet nem nagyo érdemes neki adni, különben gurulni fog.

Bár azt nem tudom elhinni hogy 25 deka, vagyis 250 g táptól "éhenveszne" a 10 hetes(!!) kutya!. mi családunk szintén németjuhász fan, kb mindenki azt tart. Szüleim egyik nj-je 32 kg, 4 éves, és jó ha 300 g tápot megeszik 1 nap, de sokszor annyit sem, mégis nagyon szépen néz ki, egyáltalán nem sovány. Az enyám csak nj keverék, 40 kg, ő 400 g tápot eszik egy nap, egyáltalán nem sovány. Mondjuk ők jobb minőségűt esznek, mint a Brit.

De nem tudom elképzelni hogy 250 g-tól éhenhaljon a tiéd!

2019. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nézd, nyilván nem veszik éhen, de ha kevesebbet adok neki, nagyon éhes még. Keresi a tápot, a talat emelgeti lokdosi. És ha adok még neki egy picit, azt is mohón eszi, majdnem annyira ahogy az elején eszik. Pl ma reggel 12 dkg-őt, ebédre 15 dekat adtam neki. Vacsorára szintén bevágnà a 15-öt, de csak 10 adtam. Nem merek többet. Nem kövér, de jó eroben van. Mindenki mondja, ha meglátja. Pénteken például az állatorvos is mondta.

2019. máj. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!