Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki KELL ivartalanítani a kutyát?

Ki KELL ivartalanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve hoztunk egy kutyát a menhelyről, mert volt két kutyánk de elpusztult az egyik a másik pedig nagyon szomorú volt miatta és hoztunk egy kicsit hátha anyáskodni fog felette és megnyugszik, így is lett tök jól elvannak mind a ketten. Na és akkor most felhívott a menhelyes "ismerős", hogy ki KELL ivartalanítani a kutyát mert jogszabály meg ehhez hasonló dolgok, na igen de nekünk ezt egyáltalán nem mondta és én nem is akarom és nem is fogom kiivartalanítani, már sok kutyánk volt és majdnem mindegyik szuka volt és egyik sem szökött el és sose volt fialás sem. Semmilyen papírt nem íratott velünk alá csak kezünkbe nyomta a könyvét és ennyi, egy szóval nem mondta, hogy ki KELL és egyáltalán mi az, hogy köteleznek erre és ha én nem akarom vagy tán tenyészteni akarom?

2019. máj. 25. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Menhelyes kutyát tenyészteni, hogyne, max szaporítani...

Bizonyára kaptatok egy örökbefogadási szerződést, melynek kitételei között szerepel az ivartalanítasi kötelezettség meghatározott időn belül.

A menhelynek nem célja még több gazdára váró kiskutya, ennyire egyszerű.

2019. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Pont az ilyen hozzáállás "tenyészteni akarom" miatt szokta a legtöbb menhely ivartalanítási kötelezettséggel kiadni a kutyát. Van elég szaporító..

Szóval nem ajánlom a "tenyesztést", mert az nem így működik.

A kutyának is jó az ivartalanítás mert sok betegség megelőzhető, nem lesz álvemhes és nem kell a tüzeléssel járó stresszel együtt élnie évente 2-szer.

De ha semmiképp nem akarod ivartalanítani és nincs kifejezetten leírva akkor nem KELL. Csak ajánlatos. És akkor tényleg vigyázz rá, hogy ne legyen vemhes.

2019. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarom tenyészteni, de nem is fogom ivartalanítani és #1 írtam, hogy semmit nem irtunk alá. Én értem mit akarnak ezzel elérni de akkor miért nem ivartalanítjuk azt a népcsoportot is amit nem akarok nevén nevezni, a kutyák többet érnek náluk.
2019. máj. 25. 15:07
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Meg ne kapjon gennyes méhgyulladást tüzelés után, mert az az ilyen hozzáállású "gazdánál" pillanatok alatt elviszi.
2019. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm #4, hogy úgy mondasz véleményt, hogy nem is ismersz, egyik kutyánkat se vitte el semmilyen betegség, mind öregen pusztult el és nem voltak betegesek mert minden oltást és gyógyszer megkapnak. Talán régi módi vagyok de én nem akarom szétvágatni a kutyámat, éljen teljes életet teljes testtel még ha kölyke nem is lesz.
2019. máj. 25. 15:12
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Az ivartalanításról alkotott véleményeddel nem szállok vitába most.

Menhely akkor KÖTELEZHET ivartalanításra kiadott kutyát, ha azt szerződésben leírta, az örökbefogadó pedig aláírta.

Semmiféle jogszabály nincs a menhelyről kiadott kutyák ivartalanításáról.

2019. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy hogyan írattátok át a chipet, ha semmi papír nem volt a kutya gazdaváltásáról?
2019. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 Még nem volt benne chip, mert kb. 1,5-2 hónapos volt most szóltunk a dokinak, hogy majd jöjjön ki és rakjon bele meg adja be az oltást is.
2019. máj. 25. 15:25
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

"én nem is akarom és nem is fogom kiivartalanítani"

Akkor mi a kérdés? Hiszen már rég eldöntötted, mondhatunk mi bármit. Ez így nem több provokációnál, mert úgy sem hallgatsz meg ellentétes véleményt...

2019. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem írattak alá veletek ilyen irányú kötelezettségvállalást, akkor nem kell.
2019. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!