Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyfolytában megtámad a...

Egyfolytában megtámad a szomszéd kutyája, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van egy magyar agár. A gazdája egy 20-25 éves nő, és egyáltalán nem foglalkozik vele. A kutya már többstör is átszökött hozzám, és megfogta sok tyúkomat és az egyik pár hetes macskámat is. Néha csak úgy átjön és megeszi a tacskóm kajáját. Ha megpróbálom elkergetni akkor vagy belém mar vagy pedig vicsorítja a fogait és eszik tovább. Már nagyon félek tőle, szóltam is a gazdájának de csak annyit mondott hogy majd megköti. Én nem értek az agarakhoz, de ennyire kezelhetetlen vagy csak nem foglalakozik vele eleget a gazdája? Ráadásul már többször is fogott illegálisan őzet az a kutya. Mit tudok tenni? És be kéne jelentenem hogy illegális vadászatot csinál?

2019. máj. 26. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd videóra mikor átszökik hozzád. Ne csak egyszer, hanem többször is, majd jelentsd fel.
2019. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Paprikaspray.
2019. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szomszédnak, hogy csinálja meg a kerítést.

Vagy fotózd le, ahogy bent van a kertedben és mehetsz a jegyzőhöz.

2019. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szomszédnak, hogy folyamatosan megtámad, és nem tudod miért. Ha meg nem érdekli a kutya gazdája hogy téged megtámad, akkor meg vedd videóra, és jelentsd fel. Mint ahogy egy másik ember is mondta.
2019. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel. Nincs ezen mit gondolkozni, én már a kiscica után megtettem volna. Addig is paprikasprével zavard haza, hátha kicsit visszatartja. A kutyát sajnálom, hogy egy ilyen rbanchoz került, sajnálom, hogy nem különböző tesztek és tanfolyamok elvégzése után lehet csak kutyát szerezni.
2019. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, az első adandó alkalommal levideózom, szólok megint a gazdájának, ha nem intézkedik, megy a feljelentés.
2019. máj. 26. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Legközelebb a tacskódat fogja szétkapni, csak szólok! Őszintén szólva nem tudom mire fogsz menni a feljelentéssel, ráadásul mire abból lesz is valami... A mi településünkön is volt hasonló helyzet, bejelentés ide vagy oda, a jegyzőtől kezdve a tulajig mindenki tojt rá nagy ívben, hogy egy agresszív kaukázusi tartja rettegésben a fél falut! Végül az egyik gazdi, akinek a saját udvarán tépte szét a kutyáját, megmérgezte a francba...
2019. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy megy át más udvarába?
2019. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Videó, fénykép, feljelentés. Egyébként már keletkezett anyagi károd is (tyúk pl), úgyhogy érdemes lenne minél előbb lépni. Az meg a másik fele, hogy veszélyezteti a testi épségedet is. Kinek kellene megcsinálni azt a kerítest egyébként?
2019. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kerítéssel csak az a baj, hogy nem elég magas. 1,5 métert simán átugrik, meg sem erőlteti magát. A tulaj azt mondta megköti hogy ne okozzon több kellemetlenséget, de ha jól tudom az is illegális. A feljelentéssel még várok, senki se kívánja hogy ezzel is még kelljen foglalkozni, hiába veszélyes az állat
2019. máj. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!