Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kozmetikázása otthon?

Kutya kozmetikázása otthon?

Figyelt kérdés

Van egy közép snacim, akit trimmelünk, de nagyon nem bírja, ha piszkálják, pedig szuper a bundája, ha megérett a szőre gyönyörűen jön, de akkor is állandóan vergődik és nekimegy a kozmetikusnak, szájkosárban van mindig és ketten fogjuk le, de konkrétan gyomor ideggel viszem a kozmetikushoz. Ő egyébként nagyon profi, csak ezzel a fajtával foglalkozik, kiállítási célra.

Nekem ő egy hobby, illetve munka kutya, nem kell, hogy habos-babos kiállítási eb legyen.


Már több kozmetikát végignéztünk (igazából 2 év alatt az összeset) és gondoltam, hogy megvenném magamnak a felszereléseket (trimmelőkés, ritkító olló, sima olló és egy olcsó kis gép a fülekre, belső combra) és itthon csinálnám, mert hátha nekem nem vergődne annyira. Meg azért, ha nekem nem kell 2 óra alatt végeznem. Ha egyszerre csak 30 percig csinálom, de egy nap nekiugrok 3x-4x akkor kész is a kutya.


Plusz az sem lenne hátrány, hogy akkor így mindig normális szőrben tudnám tartani, és nem nézne ki néha úgy, mint egy utcáról befogott keverék.


Szerintetek ez rossz ötlet? Hagyjam inkább a profikra :/ ?


2019. máj. 26. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Törpe snaci keverékemet mindig otthon nyírom. Igaz, nem az a valódi snaci szőre van, de olyan bozontos lesz ő is ha hagyom megnőve, hogy csufika. Egy sima nyírógéppel én csinálom otthon, a lábainál kicsit megy a hiszti nekem is (gyűlöli a karomvágást ezért nem szereti ha kézbe veszem a lábát úgy, hogy valami más van a másik kezemben...:D), de szerintem tök jól tűri, és biztos vagyok benne hogy egy idegennel nagyobb gondja lenne.


Szóval ha rászánod a pénzt és az energiát tuti hogy gazdaságosabb is hosszú távon, meg nem "égsz" a kutyával a kozmetikusoknál hogy ennyire vergődik.

2019. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Úgy gondolod, neked nyugodtan hagyná magát a kutyád trimmelni, meg nyírogatni?


Nem ajánlotta fel a kozmetikus, hogy menj el, amíg dolgozik a kutyádon?

Vannak kutyák, amelyek a gazda jelenléte miatt hisztit vágnak le. Egy jó kozmetikus meg tudja, miként kell leállítani egy ebet.

2019. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, úgy gondolom.


És nem véletlenül nem hagyjuk ott. Ez a fajta nem olyan, hogy nyugodtan bíznád számára idegen vagy csak felületesen ismert személyre.

Egyébként meg megnézném, hogy egy szerinted profi kozmetikus hogyan állítja le a kutyám. Megsúgom, lehet akármilyen jó, nem tudná.

Idegenekkel így viselkedik, ez van. Azt se bírja, ha idegen odamegy, hogy ő most megsimogatja, akkor szerinted azt mennyire viseli jól, hogy 2 óráig nyúzza egy idegen, főleg, ha még ott is hagynánk. Akkor szerintem hozzá se lehetne érni.


Nem azért írtam ki, hogy a kozmetikusunk szakmai tudását firtassátok, mert messze ő a legjobb ebben a fajtában (lévén, hogy tenyésztő is, maga készíti fel a kiállításra is a saját és mások snacijait is) .

2019. máj. 27. 06:41
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Meg kéne nevelni a kutyát. Olyan nincs, hogy a gazda utasítása és tiltása ellenére a kutya nekimegy egy embernek, mert ő úgy gondolja. Leírás alapján nagyon súlyos nevelési hiányosságai vannak a kutyádnak.
2019. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A kutyád viselkedését nem a fajtájára kell fogni.

A kozmetikázott kutyákat már pici koruktól szoktatni kell hozzá. Nagy a felelőssége annak a kozminak, aki a kölyköt első pár alkalommal ellátja.

Ha jóban vagy a kozmetikussal, aki, ugye tenyésztője a fajtának is, akkor megkéred őt , te csinálhasd a kutyádat, amíg ő felügyel téged.

A kutyád , ugye nyugodt lesz, mert te érinted. Te pedig megtapasztalod a szerszámok használatát.

2019. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, nevelési hiányosság. Érdekes, hogy ezen az oldalon mindig mindenki ismeri az összes kérdésben szereplő kutyát, meg a háttértörténetét.


2 éves kutya. 6 hónapos kora óta jár kutyaiskolába folyamatosan, heti 2x. Két IGP VB válogatott kutyakiképzőnk van, a kutya vizsgázott, személykutató, BH3 szinten versenyzik, máe több első helye is. Dog dancingel és bemutatókat tart az óvodásoknak. Minden helyzetben (tömegközlekedés, város, falu, erdő, rét) tökéletesen kezelhető.


Igen, nem volt kölyökkorától szoktatva hozzá, ez a baj, ezzel már nem lehet mit kezdeni. Nem is tudom, hogy minek írkálnak ide olyanok, akiknek nincs ilyen problémája, eddig az első válaszoló értette meg a kérdés lényegét, de őt is lepontozta valaki, gratulálok, de értelmes választ rajta kívül senki nem böfögött ide.


Az én kutyám, én ismerem, és ilyen. Semmi nevelési hiányossága nincs, de persze könnyű ezt rávágni látatlanban.


Kölyökkorában érte egy trauma állatorvosnál és azóta stresszel, ha hasonló helyzetbe kerül, és a kozmetika nagyon hasonló helyzet (asztal, lefogás, idegen ember nyúlkál). Azt meg nem fogom elvárni a kozmetikustól, hogy 2 órát a földön görnyedjen a kutya mellett, mert hülyén viselkedik az asztalon.


De köszönöm, nem kell több ilyen idiótaságot ide hányni, fogalmatok sincs a kutyámról, egy cuki kis családi kutya lehet, hogy elcsucsukál nektek a kozmetikai asztalon, de egy kemény, ösztönerős munkakutya nem fog és nem is lehet elvárni tőle.

2019. máj. 27. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Egy kemény, ösztönerős kutya nem rinyál semmiféle helyzetben.

A keménységnek, ösztönerőnek ebben a szituban nem sok köze van egymáshoz.

Megírtad az okát a viselkedésének. Vásárolj egy jó minőségű nyírógépet, ollót és simán karban tudod majd tartani a kutyád szőrét. A legtöbb snacinak nyírt szőre van. Semmivel sem mutat csúnyábban, mint a kiállításra felkészítettek.

2019. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül van trimmelve, nem fogom szétcseszni az amúgy remek szőrét.
2019. máj. 27. 16:59
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Attól, mert megveszed a felszereléseket, még nem leszel kutyakozmetikus.

Szerintem hagyd a profikra, és neveld meg a kutyát, vagy bódíttasd be állatorvossal.

2019. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!