Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.3 hete van nálam egy...

Kb.3 hete van nálam egy szibériai husky két hónapos lány kiskutya. A többi lent?

Figyelt kérdés
Kaptam őt a szülinapomra. Volt már rottweilerem, spánielem, keverék kutyusom, mindegyiket én neveltem fel, tehát tisztában vagyok milyen egy kiskutya ebben a korban. De ilyet mint ez, még nem láttam. Folyamatosan enne, kimérem neki az adagját, egy nap 4x kap enni a legjobb minőségű tàpból, de állandóan nézi a tápos zacskót és nyüszít, mintha aznap még nem is kapott volna. Növeltem az adagját, de így is ezt csinálja.Kap mást is nap közben ami nem árt neki, de csak keveset, mégis folyamatosan éhes. Ez még a kisebb gond. Viszont, ami a kérdésem lényege lenne, az az, hogy, Harap.De nem egyszerű módon. Tudom, fogváltás, koptatja a fogait, de ez túlzás, minden családtagom kék zöld, és fognyom, mert egyfolytában a karunkat, kezünket harapja teljes erőből, akkor is ha csak meg akarjuk simogatni. Pedig kapott műcsontot, mindenféle rágókát. Játszik persze, de hiába szólunk rá erélyesen, figyelmen kívül hagyja. A kislányomnak az arcába kapott így, játékból, de ő nagyon megijedt. Egyszer pedig mikor én hajoltam le hozzá, megsimogatni, a fülem mellett csattant össze az álkapcsa. Nyugodtan közelítünk hozzá, nem bántjuk, nem is volt bántva soha, de egyszerűen nem tudom,hogyan szoktathatnám le erről az állandó harapdálásról? Valakinek valami okos ranácsa ha lenne, nagyon megköszönném.
2019. máj. 27. 20:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Erre én is kíváncsi vagyok, mert nekünk 11 hetes németjuhász kiskutyánk van és szinte ugyanez, etetésnél és viselkedésre is. Annyi, ha én rászólók, akkor abbahagyja a harapdálást, viszont nyuszít és visszaugat :D következő pillanatban nem figyelek már támad. Amúgy jutalomfalatért ül-fekszik-pacsit ad, szóval okos, de mégis sokszor kiábrándító...

Figyelem a válaszokat!

2019. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Hogy a tökbe van nálad 3 hete egy 2 hónapos kölyökkutya? Annak mostanáig az anyjánál lett volna a helye, még csak most lehetne LEGKORÁBBAN elvenni tőle! És akkor az anyja és a tesói között szépen megtanulta volna, hogy nem szabad harapnia. Gratulálok, szülinapod alkalmával teljesen szétbarmoltátok egy kölyökkutya életét, nagyon jóságos emberek lehettek... és akkor meg vagy lepve, hogy egy babakutya, aki alig 5 hetet lehetett az anyukája mellett, nem tud “viselkedni”, hát hülye vagy te?
2019. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Ohó, a klasszikus -szaporítós kutyát veszek olcsón, túl korán, aztán nem értem, hogy miért idegbeteg- eset. Úgy kell neked, ha ezen spórolsz, meg ha ennyi eszed van. Kisgyerek mellé szapis kutya az különösen felelősségteljes dolog, ehhez külön gratulálok, anyuka. Vajon mitől is lehet vad egy fajtársai által sehogyan sem szocializált kutya, gondolkozzunk, hátha valakinek eszébe jut valami, hmm-hmm... 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
2019. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Utolsó kedves kommentelőnek. A két hónapot betöltötte, mikor hozzám került. Îrtam, hogy kb. Nem napra pontosan. A testvéreivel volt, miután leválasztották 8 hetesen. Tudsz nekem érdemben segíteni? Ha nem akkor inkább maradj csendben, és hagyd meg a helyet a normális válaszoknak. Megoldásokat keresek nem baxxogatást. Köszi.
2019. máj. 27. 21:02
 5/22 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van, rendes könyvvel, oltásokkal stb.Ezt az okosoknak, mert látom már gyűlnek.Na. Továbbra is azt kérném, hogy aki tud érdemben segíteni, az válaszoljon, mert segítségre lenne szükségem, nem kioktatásra.
2019. máj. 27. 21:04
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Igazából teljesen jogos, amit a második ír... Semmit nem ér (na jó, annál picit többet) ha erélyesen rászóltok. Tudod mit hall egy kutya nagyon sokáig? Blablabla Morzsi blablabla. Közben mit mondtál? Ülsz Morzsi! Úgy van okos kutya! 😀


Persze később megtanul sok kifejezést, ezért tudja, hogy a Büdös Dög is neki szól és megtudja különböztetni a hangsúly alapján, hogy épp becézed vagy leszidod, mert kiásta a tulipánokat.


Szóval én igazából kölyökkutyánál mikor belejött a rágcsálásba, én látványosan eltúlozva jeleztem neki, hogy fáj. Ha nagyon fájt, akkor emlegettem az anyukáját is, illetve mondtam neki, hogy milyét dughatná a saját fülébe/seg.gébe illetve az anyukájába, nem pont ilyen szavakkal, mikor hogy sikerült. 😀


Nálam meglepően hamar megértette, hogy fájdalmat okozott, ezért később gyengébben harapott. Persze párhuzamosan ezzel a "nem szabad" parancs is ment. Mert ugye nem mindig van rajtam a játszós cipő, játszós ruha, amit cibálhat rajtam kedvére. Vagy engem, mikor nem bánom, hogy kutyanyálas leszek. Bár sokszor inkább a csibészelős kesztyűt vettem fel, hogy azt tépje.


Igen tudom, tejfogai (és tejkarmai) vannak a kölyökkutyának, sose húztam, rángattam ész nélkül, inkább odaadtam neki a kesztűt. Ha nagyon nem engedte el, kajával lekenyereztem, sose téptem ki a szájából.

2019. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem próbálkozni kell a neveléssel, hanem csinálni. És nem csak szólni kell neki, hanem leállítani is.


De ha nem megy a nevelés, sürgősen keressetek fel egy kutyaiskolát!


Azért a husky tulajdonságaival tisztában vagy, ugye? Tudod mennyit kell mozgatni, milyen keményen kell nevelni?

2019. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egyébként te vagy az, aki koptatni akarja a kutya fogait? Miért?
2019. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Gondolom azért hogy ne legyen olyan éles ha megharapja őket :D

Majd ha kihullanak a tejfogai jobb lesz

Egyébként ilyen korban semmit sem jelent ha rászoltok mert nem érti. Bár én már az első kutyámnál rájöttem erre....

Ha az enyém harapott úgy fogtam a nyakát, hogy ne érjen el de azért én még simogattam, majd megnyugodott. Ha nagyon felpörgött megmarkoltam a nyakbőrét és megvártam míg lenyugszik. Szélsőséges esetekben pedig ott hagytam. Engem már nem is igazán harapdál. Barátom meg folyton csak mondta hogy "nem szabad" miközben elrángatta a kezét. Persze hogy a kutya "prédának"/játéknak nézte.

Ebben a korban legjobban a pozitív megerősítés válik be amivel neked külön egyszerű dolgod van ha ennyire szereti a hasát.

2019. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

El kell kezdeni nevelni a kutyát.

A "harap a kölyökkutya" az egyik leggyakoribb kérdés ezen az oldalon, olvass utána a korábbi válaszoknak.

Simogatni nem kell, ellenben játszani kell vele olyan játékot, ahol kiélheti a harapási ösztöneit. Azt viszont nem kell engedi, hogy titeket embereket, ruháitokat stb. harapja.

Rongyozni, labdázni kell vele. Meg kell tanulni még a gátolt harapást, ill.helyes irányba kell terelni az energiáit.

A kutya még nem váltja a fogait, pláne nem koptatja, nem nyúl az. Játszik!

A kislányodat pedig, ha még nem tudja megvédeni magát a kiskutyától, ne hagyd vele kettesben.

2019. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!