Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyát másra bízni...

Menhelyi kutyát másra bízni néhány napra?

Figyelt kérdés
Két kutyánk van, mindkettő örökbefogadott. Az egyikük már 5 éve nálunk van, sokszor "aludt másnál", a másikat viszont tavaly augusztusban hoztuk el, az első hetekben erős szeparációs szorongással küzdött, többször utánam szökött, mikor dolgozni mentem. (Azóta megcsinálták a kerítésünket) Őt még sosem hagytuk itthon több napra, most viszont 5 napra elutazunk, engem meg marhára megvisel lelkileg. :D Napközben a mi udvarunkon lesznek, este anyukámék elviszik magukhoz őket. A lakást is, anyukámékat is ismerik. Okozhat ez vajon lelki sérülést? Szökést, rombolást stb? Tudom, hogy túlaggódom, de mindig arra gondolok, hogy nem fogja érteni, hogy miért passzoltuk le. Ti hogy voltatok ezzel az első alkalommal?

2019. máj. 29. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Mi soha nem hagytuk a kertben magára, ahonnan utánunk indulhat. Még akkor sem, ha csak a boltba mentünk el.

Mi bezártuk a házba, a szomszéd meg kiengedte vécézni és visszazárta. Enni is ő adott nekik bent.

Igaz, nekünk benti kutyáink vannak. Csak addig akarnak kint lenni, míg mi is kint vagyunk, aztán ki sem lehetne őket rugdosni.

Nekem egy pillanat nyugalmam nem lenne, ha távol vagyok napokra, a kutyák meg kint magukra hagyva.

2019. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A mostani kutyánk 2 éves. Ha nem vagyok itt (eddig 2 alkalom), anyámnál van, ismeri. Ha megjövök, örül nagyon, de anyámmal is jól elvan. Nem viseli meg.
2019. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

Ez egy KUTYA!


Semmi baja nem lesz. Ha meg ennyire fosol, akkor SOHA ne menj sehová, csak otthon ülj vele, 0-24-ben!

2019. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem lehet őket átvinni egész napra anyukádékhoz?

Dolgoznak? Ők sincsenek otthon?

Nekem a barátnőm költözött a cicámhoz egy hétre, amikor el kellett utaznom.

2019. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Napközben elvannak az udvaron, ezt megszokták, jobb nekik, mint bezárva a házba egész nap, míg dolgozunk. Jönnek-mennek, járőröznek :D Anyukámék tetőtérben laknak, nem akarnám, hogy ha már van lehetőségük kint lenni, egész nap be legyenek zárva a dögmelegbe főleg úgy, hogy megszokták a kinti mozgást. Házba egyedül nem zárnám be őket, mert szeretnek lakberendezni...:D
2019. máj. 29. 18:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ez egy kutya...de a kutyának is van lelke, meg nekem is, ezért sajnálom :) Főleg azért, mert emlékszem, milyen pánikban volt eleinte, mikor magára hagytuk. Természetesen nem fogok örökké itthon ülni, de a másikat is nehezen hagytam itt először. Másodszor már nem leszek ilyen parás :)
2019. máj. 29. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukádékkal jól érzi magát, megbízik bennük, akkor nyugodtan lehet náluk, nem hiszem, hogy gond lenne belőle. Menhelyi kutyám van, én is utaztam már úgy, hogy nem tudtam a kutyát magammal vinni, addigra viszont a szüleimmel összehaverkodott, és ők vigyáztak rá, nem volt probléma. Bárkire viszont nem bíznám még pár percre sem, mert idegenekkel bizalmatlan.
2019. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt gond, bár aludni nem hagyta őket :D
2019. jún. 9. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!