Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Késő lenne ivartalanitatni?...

Késő lenne ivartalanitatni? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kan beagle-németjuhász keverékem.


9 éves voltam mikor idekerült kölyökként.

Mivel nagyon kicsi voltam és még nem is tudtam volna vele úgy foglalkozni senki nem nevelte és szökött ezért láncra lett kötve azóta már ketrecben van de van hogy mostanság is szökik nem tudom hogyan de valahogy mindig elszökik a keritésen mindig talál valami apró lyukat amin kibújik,vagy átugorja.


Kb 1-2 éve elkezdtem vele komolyabban foglalkozni. Sokat foglalkoztam vele alap vezényszavakat ismeri pórázon szépen sétál már sétálni is rendszeresen járunk eddig azt sem engedték a szüleim mert kicsi voltam és elhúzott.

Ha kinyilik a kapu azonnal rohanna(mindig pórázon van ha nyitva van a kapu,csak úgy engedem el ha kulcsra van zárva) de erről már nagyjából leszokott.


Viszont ahol szökik az a hátsó kert és nem tudom,hogy hol mert van rajta kivül még 2 kutya és ők nem szöknek.

Oké ivartalanitottak de nem rég lettek ők is ők 2 éves kan és 4 éves szuka.


Naponta le van mozgatva de van hogy nem tudom lemozgatni egy-egy nap eleget és akkor gondol egyet és elmegy sétálni.


Valószinű hogy azért is szökik mert ivaros.


8 évesen késő lenne az ivartalanitás?

A kapuszabályt hogyan tudnám még erősiteni?

Ha már sétálni megyünk szépen leül és megvárja még kimegyek aztán jön ő.

Evés előtt is mindig megvárom hogy leüljön aztán kapja meg.



2019. máj. 29. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Sose késő kiherélni.


Amúgy meg, tartsd megkötve!

2019. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem késő!

Csak normális állatorvoshoz kell vinni.

Idősebb kutyákat az altatás miatt nem szeretnek műteni, de ma már ezer és egy szer van hozzá, amivel biztonságosan lehet bódítani vagy altatni.

Nyolc évesen egyébként ha ennyire energikus, egészséges állat, főleg nem lesz semmi baja.

De nála idősebbeket is műtenek, sokkal komolyabb bajokkal, mint egy rutinműtétnek számító kasztráció, és ha ért hozzá az állatorvos, akkor ott sincs gond.

Vidd el mihamarabb, mert minél tovább ivaros, annál több esélye van rákos megbetegedésekre.(here, prosztata)

2019. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

A kora alapján nem késő de az a biztos ha orvos látja és ő megtudja mondani pontosan.

Kapu szabályt én úgy erősítettem hogy póráz nélkül. Egy műanyag fél literes üvegbe apró kavicsokat tettem, ha megrázza az ember kellemetlen hangja van. Kinyitottam a kaput, ha átlépte a vonalát erősen megráztam az üveget mellette és ha visszalépet dicsértem (jutalom falat vagy amivel pozitiv megerősítést adsz). Parancsszót nem használtamer az volt a cél hogy ha átlépi kellemetlen érzése legyen. Néhány alkalom után már a hang nélkül is visszakapta a lábát. (Több napon is kell gyakorolni és később se árt ismétlés szerűen). Utána pórázt tettem rá mivel nem mert kilépni azzal se biztattam és dicsértem ha átlépte. Megtanulta hogy ha nincs póráz nem szabad ha van póráz szabad. Póráz nem volt rajta és kimentem az utcára (akkor kell mikor nincs vagy alig van forgalom) és hívtam, ha kilépett jött az üveg, ladbát dobáltam ott kint stb. A lényeg hogy az üvegálltal keltett rossz érzés felül írjon más ingert nehogy egy macska után meginduljon pl.

Nekem bevált ez a módszer. A kutyámba nem okozott traumát hiszen nem büntetve volt de a kellemetlen hang máskép rögzül mint a szóbeli szidás mivel a kutyák tudják ha nincs ott a gazdi nincs szidás. A hang viszont olyan mint mikor az ember a citrom izére gondol. Nem kell hogy valós legyen elég hogy ,,reflexből,, emlékszik.

2019. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Egészségügyileg egy alapos kivizsgálás után nem késő, de attól még szökni ugyanúgy fog, mert már egész életében ezt szokta meg. Sőt, ha ki kell állnia egy másik kóborló kutyával szemben, akkor akár bajba is kerülhet, mert ugyan megmarad a "beleálló", domináló viselkedése, de nem lesz mögötte hormontermelés, és félősebb lesz, tehát nagyobb valószínűséggel fog veszíteni egy dominanciaharcban.

Le fognak pontozni -100%-ra, de ebben a konkrét esetben én már nem ivartalaníttatnám. (Ha ő is 1-1,5 éves lenne, akkor nem is lenne kérdés, hogy igen, nem a kora miatt, hanem azért, mert akkor még nem vésődött volna be a szökés rossz szokása) Meg kell találnod, hol és hogyan szökik. Ha más nincs, lesd ki!

2019. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem késő, de ennyi idő után már nem fog az ivartalanítás változtatni a szökdösésen.
2019. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem késő, viszont az ivartalanítás önmagában kevés.

Meg kell csinálni úgy a kerítést, hogy képtelen legyen kiszökni, más megnyugtató megoldása ennek nincs.

2019. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Van,hogy nem ilyen aktív.Vannak aktívabb napjai amikor több óra séta se lenne elég és vannak napok,hogy 10 perc sétától kivan.


A kerítésest jövő nyáron tervezi apukám megcsinálni mivel az egészet le kell bontani,és mindent az elejétől csinálni és be kell szerezni a dolgokat hozzá most a fenti kerítést csináltuk meg.


A kavicsos megoldást kipróbáljuk köszönöm az ötletet. :)


Majd konzultálok egy állatorvossal,hogy előtte vizsgálja meg ki-e birná az altatást aztán meglátjuk mi lesz.

2019. máj. 30. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!