Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának kell útlevél belföldi...

Kutyának kell útlevél belföldi tömegközlekedéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok Kutyások!

Chip és oltások megvannak, na de mi a helyzet az útlevéllel?


Utazás busszal vagy vonattal

Ti hogy szoktátok? (közepes méretű kutya)


2019. máj. 29. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Országon belül nem kell útlevél.
2019. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Országon belül elég az oltási könyv, bár szerintem az se kötelező (én sosem viszem magammal belföldön)
2019. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Oltási könyv kell csak.

Meg ha kísérő/segítő, annak az igazolványa.

2019. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a gyors válaszokat! :)
2019. máj. 29. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk van, mert szomszédos országokba kocsival megyünk de eddig nem kérték egy határon se. Repülővel nem tudom mi a helyzet, de szerintem ott komolyabban veszik. Szóval ha nekünk a határon sem kértek belföldön pláne nem fognak.
2019. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Én már többször utaztam belföldön a kutyámmal tömegközlekedési eszközzel (autóbusz, vonat). Állatjegyet kell vásárolni részére. Soha semmi igazolványt, vagy okiratot nem értek el. az oltási könyvét természeten mindenhova magammal vittem, ki tudja mi történik alapon. Még szájkosarat sem vittem magammal, ismerve a kutyámat. A vonaton örültek az utasok annak, hogy a kutyám mindenkihez odament egy simiért, és ennyi. De ő egy nagyon okos, emberbarát kutya.
2019. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Belföldre nem kell útlevél, de tömegközlekedésre kell(het) menetjegy vagy bérlet. BKK járataira, volánbuszon, ha elfér zárt hordozóban, akkor nem kell jegy/bérlet, de vonatra például a hordozóban szállított kutyának is kell jegy. A segítőkutyák kivételek, de neked, gondolom, nem ilyen kutyád van.
2019. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2019. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha kistestu kutyád van és felveszed, amikor felszalltok a buszra, lehet, hogy nem kell jegyet venni, legalábbis nekem eddig sosem kellett, bár nem pesti vagyok 😃
2019. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az oltási könyvnek nálad kell lennie közterületen is, járművön is, de tőlem eddig csak egyszer akarta elkérni egy buzgó tanuló kaller, de a vezető jegyvizsgáló leintette, hogy "Azt csak akkor kérjük, ha le akarjuk szállítani." :).

Utazásnál arra figyelj, hogy társaságtól függően eltérőek lehetnek a szabályok. Például BKV-n ha zárt hordozóban viszed a kutyád, akkor nem kell jegy, de vonaton kell. Vannak elég életszerűtlen és szerencsétlen szabályok, ilyen például, amikor megszabják, hogy egy buszon csak egy kutya utazhat, a MÁV-nak is van pár, pl. 20 kg felett kutya csak a peronon utazhatna (a jegyvizsgálók szerint is marhaság), ha jól emlékszem, hivatalosan talán kerékpárszállító vagonban sem lehet kutya, IC-n, nemzetközi vonaton is van korlátozás és fülkébe is csak akkor viheted be, ha a többi utastárs beleegyezik.

Mi nagy termetű kutyával szoktunk tömegközlekedni és általában nincs gond. A sofőrök, jegyvizsgálók többnyire rendesek, ha a kutya is rendes. Igyekszünk minél kevésbé zavarni másokat, az ülésre nem engedjük, másokhoz is csak akkor, ha kifejezetten kéri az illető (és a kutya is akarja), szájkosár, póráz alap. Bunkók, kutyától rettegők előfordulnak, de eddig nem volt különösebb gondunk. Nem mondom, hogy kényelmesebb így utazni, több szervezést igényel, de nem kell tőle félni. Közepes testű kutyával talán még könnyebb is, mert a mi kutyánknál azért már ki kell találni lehetőleg előre, hogy hol fog elférni.

2019. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!