Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire etikus a szomszéd...

Mennyire etikus a szomszéd kutya ugatását így megoldani?

Figyelt kérdés

Panelban lakom és a szomszédaim beköltöztettek egy kutyát, ami állandóan ugat. A szomszédok mikor nincsenek otthon a kutya unatkozni kezd és ugat, de folyamatosan. Egy idő utána nagyon frusztráló, aludni vagy pihenni lehetetlen. Van hogy hétvégén este 11kor kezdi el és egész este ugat. Próbáltam beszélni a szomszéddal hogy valamit kezdjen vele, de még ő sértődött be. A társasház okirat szerint csak akkor lehetne kutyája hogyha a szomszédok beleegyeznek írásos formában. Nos engem sosem kérdeztek meg.

Mivel papírvékonyak a falak, elkezdtem youtubeon macskanyávógós videókat lejátszani. Ekkor a kutya azt szokta csinálni hogy teljesen bepörög, ugat 10 percig vadul, rombol, nekimegy mindennek, kaparja a falat, sok váza-pohár törést hallottam már. 10 perc után úgy elfárad, na akkor aznap már nem ugat.


2019. máj. 30. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszed nincs rad tekintettel akkor neked miert kene ra figyelni? Hadd zuzza a kutya a lakast, nem a te bajod, hogy nincs nevelve es lefarasztva.
2019. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan már :D
2019. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha működik ez a megoldás, akkor csak nyugodtan alkalmazd.
2019. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
beteg :D majd írd meg a fejleményeket :D
2019. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

A szomszédod nem ért a kutyájához. Ez ugyanis egy teljesen természetes viselkedés a kutya részéről hogy unatkozik, ugat. Ez ellen vannak módszerek (agyilag, fizikailag lefársztani... akkor nem ugat.)

Minden bizonnyal szeparációs szorongása is van (ez kb. annyit tesz hogy amikor elmegy a gazdi, árvának érzi magát. Erről le lehet nevelni, vannak egyszerű és nagyszerű módszerek, amivel lehet treníroznia kutyát arra hogy megszokja hogy hiába marad egyedül, megbízzon abban hogy a gazda haza fog jönni. Ha etikus megoldást szeretnél, akkor próbáld meg a szomszéd figyelmét ráíirányítani erre, mégha az ő sara is tlejese egészében a helyzet. Ugyanis nemcsak e téren kell nevelni a kutyát. Ha már ebben sikert ér el, akkor valószínűleg jobb gazda lesz belőle.

2019. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Semmiféle beleegyezés nem kell a kutyatartáshoz. A társasház okirata nem törvényes.Viszont birtokháborításért fel lehet jelenteni. Először a közös képviselőnél, majd a jegyzőnél.
2019. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az utolsó írja.

A kormányrendelet szerint nem kell a beleegyezésetek, hogy társasházban kutyát tartson valaki.

Viszont ha zavarja a nyugalmadat, bejelenteted a jegyzőnék, ő kijön, kivizsgálja a helyzetet és vagy kötelezi a tulajdonost, hogy megfelelően tartsa a kutyát vagy elveszik tőle.

2019. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, valami ilyesmit mondott a közös képviselő is, de akkor mi értelme van a társasházi szabályzatnak?
2019. máj. 30. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, 2 éve volt egy módosítás, azóta nincs értelme ezt beleírnia házirendekbe, előtte tényleg minden falszomszédtól írásos engedélyt kellett kérni.

Mára a kormányrendelet felül írja a kicsit sem hivatalos és törvényes házirendeket, feltételezem ez előbb keletkezett, mint a törvényi újítás.

Jegyzőnél lehet reklamálni, ő fogja eldönteni, hogy marad a kutya vagy nem.

Talán előbb próbaidőre kötelezik a gazdát a rendszeres sétára, szocializálásra, és adott idő után felülvizsgálják a helyzetet.

Ha volt változás, jó neked is, ha nem, elveszik tőle a kutyát, talán büntetik is.


Olvastam még egy cikket is, ahol a szomszéd kifizettette a zajos kutya tartójával a hangszigetelése költségeit,

;)

2019. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerencsétlen kutya.Nem elég neki hogy tiszta idegbeteg ha egyedül marad, még te is ráteszel egy lapáttal.

Én biztos ezt nem csinálnám vele.Valami mást találnék ki, amivel a kutyát nem bántom, elvégre ő nem tehet arról hogy nem nevelik, még arról sem hogy megszületett.

Amúgy meg nem tudom a lakótelepen lakók mit gondolnak, hogy síri csendet szeretnének.

Kertes házban élek.Két oldalsó szomszéd, plusz kert végi 2 szomszéd mániája a fűnyírás tavasztól őszig.Nem füvet akarnak, hanem fű torzsát, ugyanis ha már 1cm a fű, nyírják lefele.Mindegyik benzines fűnyíróval, álló nap megy a zajos, baromi hangos fűnyíró, főleg hétvégén.Valaki mindig nyír,soha nincs csend.Plusz mellé a szembe szomszédok is a kapu előtti részt, árkot.Ehhez jön még motoros permetező, a permetlé átjön hozzánk.Meg mind a 4 helyen vannak kutyák is, összesen 7 kutya/1-1-2-3/.Ahogy kiteszem a lábom az udvarra, mind ugat, de éjjel is megy az ugatás.Sőt az egyik szomszéd egész hétvégén bömbölteti a rádiót az udvaron, irtó hangosan.A másiknál meg folyton kert parti van, kint főznek-sütnek, isznak, ordibálnak, röhögnek,kert végébe lejárnak pisilni a részeg férfiak.

Úgyhogy utálom a hétvégeket, mert ez megy:ugatás, zene, részegek, fűnyíró.Régebben kiültünk szép kis kertünkbe, kint játszottunk gyerekekkel.Már nem, be kell menni házba, becsukni ablakokat ha az ember szeretne pihenni.

Csak azért írtam le, van rosszabb is az 1 kutya ugatásánál.

2019. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!