Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehetek agility versenyre?...

Pamacsthebestdog kérdése:

Mehetek agility versenyre? (Pontosabb kérdés a leírásban)

Figyelt kérdés
Már sok tapasztalatom van kutyákkal, képzésükkel kapcsolatban, és szeretnék magasabb szintre jutni. Sajnos kutyaiskolába nem vihetem a kutyáimat, mert anyukám nem engedi (szerinte értelmetlen pénzkidobás) ezért egy internetes kutyasuliból oktatom a kutyáim. Így edző nélkül mehetek versenyre egy év múlva? (A versenyzésre szánt kutyám most 5 hónapos) ha igen, mit kell mindenképpen tudnom, a verseny menetéről? Hol találok pontos leírást? Vagy saját pénzemből fizessem a kutyasulit, mert csak másfél hónapra tudom fizetni, a tíz alkalmat. Ennyi idő elegendő kutyaiskolában?
2019. máj. 31. 17:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És úgy, hogy még nem töltöttem be a 18-at egyáltalán mehetek versenyre felvezetőként?
2019. máj. 31. 17:40
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Szánj rá időt és menj el egy versenyre. Ott kérdezhetsz is. Biztosan fognak segíteni, válaszolni.
2019. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez most nekem nem tiszta.

A kutyasuliban alap engedelmességi feladatokat szoktak tartani (ül, fekszik, láb mellett sétál)

Illetve néhol vannak agility tanfolyamok edző irányítása alatt.

A kutyakiképző és az agility edző nem ugyan az.

Te melyikhez szeretnél menni? Alap engedelmességi képzésre vagy agility tanfolyamra?

Számomra ez nem derült ki a leírásodból.


Az agility egy nehéz sport, de nem lehetetlen otthon felkészülni, de nehéz eredményesen versenyezni hozzáértő edző koordinálása nélkül.


Elmenni elmehetsz, indulhatsz is vele, de azért kiemelkedő eredményre szerintem ne számíts.


Azért azt kalkuláld bele, hogy otthon sosem fogsz tudni olyan körülményeket teremteni a kutyának, mint ami a versenyeken van. Ott idegen kutyák mászkálnak, labdáznak, ugrándoznak mindenfelé, hangzavar van, sok ember, esznek, isznak, zene szól stb...

És eleve idegen hely.


És azt is vett figyelembe, hogy a versenyeken nevezési díj van (több ezer forintok) és ráadásul le is kell a verseny helyszínére utazni, ha messze van, akkor akár szállást is foglalni...

Sok kiadás. Ha nincs aki támogasson benne, akkor necces.


Azért nem akarlak elkeseríteni, kutyázz nyugodtan, mehetsz versenyekre is, az is egy gyakorlás, szoktatás. Arra azért figyelj, hogy 5 hónapos kutyát még ne mozgass aktívan, mert akkor lőttek az ízületeinek.

2019. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Beléphetsz Facebookon az " Agilitysek " csoportba (azt hiszem ez a neve), ott is kérdezhetsz nyugodtan, ott értenek a témához igazán.
2019. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az agility ott kezdődne, hogy tudni kéne mozogni a pályán. Már ha eredményt is szeretnétek elérni, nem csak utolsó helyen kullogni. Ehhez pedig legalább az elején kellene edző, aki megtanít a sportág alapjaira, utána már készülhetsz egyedül is akár.


Egyébként a legtöbb kutyaiskolában nincs agility képzés. Nem professzionális pályát fel tudnak húzni neked szerintem mindenhol, de kifejezetten agility-s kiképzőt keresni kell, főleg ha vidéken laksz. Ha nem erre gondoltál a kutyaiskola alatt, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit.

2019. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ez így necces lesz.


Egyrészt 5 hónapos kutyáról azért még nem lehet tudni, hogy alkalmas lesz-e versenyszinten erre a sportra. Leghamarabb egyebkent 18 honapos kortol versenyezhez, az az also korhatàr.


Aztán, ahhoz, hogy egyáltalán az alapállasba be tudd rakni a kutyát, ahhoz kell egy alapengedelmes kiképzés is. Ahogy már előttem írták, egy versenyen annyi a zavaró tényező, hogy a kutyának komoly engedelmességet és koncentrációt kell mutatnia, hogy ne rohanjon ki a pályáról bandázni egyet. :) nem tudom, higy ezt te igy sgyedul meg tudnád-e tanitani neki.


Én versenyszinten agilityzem, hidd el, kell edző. Plusz akadálypark, azt neg is kell azt a pályàt építeni szakértelemmel. Egyedül én nem gondolom sajnos, hogy ez menni fog.


És bizony ott a pénz kérdés is. Nem egy olcsó sport. Nekem csak az edzések (jó, mondjuk fedett csarnokban vannak, profi edzővel), egy hónapra 50 ezer körül vannak. Ennél bizti van olcsóbban is, de azért nem olcsó mulatság, főleg, ha tényleg versenyszinten gondolod.


Aztán, ahhoz, hogy versenyezni tudj, kell meoesz tagsági kártya, ez egy évre 6000 ft. Valamint kell a kutyának egy teljesítménykönyvet is kiváltani, ebbe írják majd az eredményeit -, ami egy évre 4500 ft.


Plusz minden versenyre van nevezési díj, ami versenytől függően, 3-5 ezer forint körül mozog. Plusz a lejutás ugye a versenyre. Plusz, azért h egy kutya versenyszinten nyomja, akkor annak elég komoly táp kell, vitaminok, és ami a legfontosabb porc és ízületvédők. Ez, ami már a versenysportoló kutyáknak megfelel, kb szintén ilyen havi 8000 ft korul van.


Ugyhogy sajna, ha kiszamolod, tokkal-vonóval együtt egy versenyszinten agilityző sportkutya fenntsrtása havi szinten minimum 50-70 ezer ft korul mozog. :(

2019. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akadályparkunk van, kutyákkal szokott találkozni. Az utcánkban sokan sétáltatnak kutyát sok az ember. 3 kutyánk van, jól szocializálódott, szoktam sétálni, nincs vele baj. Nagyon figyelmes,alap dolgokat (ül, maradj, fekszik, nem szabad) szóra, jelre egyaránt tudja. Találtam egy oldalt, ami elméletben elmondja, gyakorlatban bemutatja a felvezető feladatát. Jelenleg ez az, amit így meg tudok oldani. A közelünkben csak egy kutyaiskola van, de ott agilityvel is foglalkoznak, ezért írtam így, hogy egyszer kutyasulit, egyszer edzőt. A válaszokat köszönöm
2019. jún. 1. 07:42
 8/17 A kérdező kommentje:
Az ára megoldható,mert egyik rokonunknak kutyaboltja van,szóval a táp és felszerelés megoldva.A pályaépítés az egyetlen a mi otthoni körülmények között necces,de több barátnőm is agilitytik. Hárman csak összehozunk egy pályát.
2019. jún. 1. 07:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg másik kutyámmal edzek
2019. jún. 1. 07:55
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Figyelj, leírtuk, elmondtuk a véleményünket. Innentől kötheted az ebet a karóhoz.


De ilyenek, hogy: hátsó keresztből külld be cappal - egy alap mondat, amit marhára nem tudod, h mit jelent. Kb ez egy olyan feladat, amit kezdő versenyen már kell kivitelezni.


Amúgy ha már pályaépítés, tudod-e pl, hogy egy pálya utolsó 3 akadálya közt melyek nem szerepelhetnek? Tudod-e, hogy meghívásos ugrásnál miniben mennyi a táv a két rúd közt?


Tudod-e egyáltalán, hogy a kutyáid melyik osztályban versenyeznének, ergo milyen magsságot kell tudniuk megugorni?


Kérlek, komoly munka és szaktudás van az agility mögött, és ezzel a degradáló kijelentéssel, hogy jajj pályát simán tudtok építeni saját kútfőböl - ezzel az ő munkájulat fitymálod le.


Továbbá, szerinted a rokonod életvitelszerűen ingyen fogja neked adni a tápot és a kiegészítőket? Mert sztem nem. Egy közepes testű kztyának egy hónapra a minőségi táp minimum 10-15 ezer, ès akkor még ott az izületvédő, ami KELL!!! Nem opcionális! Az is 8 ropi kb/hó.


A további, azt azért nehezen hiszem, hogy van akadályparkotok, tekintve, hogy brutálisan drágák ezek a felszerelések. Ha a szüleid biztosítanak neked akdályparkot (?!), akkor edzőt is fognak neked fizetni. Szoval ez azert nekem sántít...

2019. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!