Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó képességű kutyafajtát...

Jó képességű kutyafajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Aki szeret és akar dolgozni. Hasonló jelleműt keresek, mint amilyen az előző kutyám volt. Ő keverék volt, szóval sajnos nehéz mégegy hasonlót találni.


Nagyon jó képességű, okos kutyát szeretek. Aki szívesen jön velem futni, bicajozni, kirándulni. A behívás könnyen menjen. Könnyen tanítható, értelmes legyen. Az előzőm elsőre megtanulta a könnyebb dolgokat (pacsi, ülés, fekvés). Pár dog dancing alap is pár ismétlés után ment neki. Arra is sikerült megtanítani, hogy a tyúkok tojásait kihozza és letegye a lábam elé.

Ezeket csak azért írom, hogy ilyen szinten kellene működnie neki is

Kiegyensúlyozott, kiszámítható legyen.

Volt mellette egy vizslánk is, de ő nem volt túl értelmes :D jobban élvezte, a simogatást, mint a tanítást, nem igényelte a feladatokat.

Rövid szőrű kutyát szeretnék. Méret legalább közepes legyen.

Igazából a munka borderek nagyon tetszenek. Ha esetleg valakinek van munka bc-vel tapasztalata szívesen hallanám a véleményét, hogy ő kinek ajánlja ezt a kutyát.

15-16 órás munkanapomat 2-3 nap otthon két követ. Amikor dolgozok, addig valszeg vagy kutyás ismerősnél vagy napköziben lenne. Benti-kinti kutya lenne.


2019. máj. 31. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Border collie képe alakult ki bennem, ahogyan olvastam a sorokat, de mire a végére írtam láttam, hogy ugyanerre jutottál. :) Szerintem jó választás lenne. Az egyetlen kritérium ami problémás az a rövid szőr, mert olyan változatot tudtommal senki nem tenyészt idehaza, de lehet hiányosak az ismereteim.
2019. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mudi. Okos,szép,magyar. És elzavarni se tudod magad mellől sétakor :))
2019. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a border collie jó választás lehet. Egyébként ha mentett kutya is megfelelne, akkor náluk nézz szét:

[link]

2019. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mudiban is gondolkodtam, de a hosszú, dús bunda nem annyira tetszik, illetve nem találkoztam még annyira sok mudival, de nekem elég kicsinek tűntek, olyan 12-13 kg-nak, annál azért kicsit nagyobb kutyát szeretnék. Nekik lehet vágni a szőrűket egyébként? Nem hiszem el, hogy jobban bírják a nyarat hosszú, mint rövid szőrrel.

Borderből van munkavonalú kennelből olyan, ami rövid vagy rövidebb szőrű kutyákat tenyészt. De a fajtamentésen is erősen gondolkodom. Egyelőre még nem döntöttem, hogy honnan legyen, de abszolúte játszik a mentés is.

2019. jún. 1. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Van nagy mudi is. Nem a kiállításokon kell tájékozódni :). Keress juhászt! Az én mudim is juhásztól van, szép nagy kan.
2019. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Persze,ha csak törzskönyves jöhet szóba,akkor sztornó,de az én kutyám 10 éves lesz novemberben,és csak oltáskor lát dokit. A dolgozó mudik egészségesek.
2019. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

A border valóban ilyen, és úgy tudom van rövidebb szórű vonal is. Illetve a Mali-k is nagyon komoly munkakutyák, nagyon igénylik is a fárasztást. A mudi szintén, manapság sokan agilityznek is velük.

Nekem is nagyon jótermészetű kutyusom van, keverék, és kB 6-8 hónaposan került hozzám az utcáról. Nekem szívügyem az állat védelem is, így én azt gondolom hogy a "következő" kutyám- esetleg neked is javaslom, ha ez szóba jöhet - úgy választom majd, hogy egy-egy menhelyet felkeresek, és elmondom milyen kutya passzol hozzám, ezután megismerkedem az általuk "ajánlott" ebbel, és akkor nem zsákbamacskát választok (nyilván egy jónevű kennelből vett kutya sem annyira zsákbamacska, de az is okozhat meglepetést). Továbbá, ha ilyen fix elvárásaid vannak talán jobb egy már nem pár hetes kölyök választása. Én mindig minimum fél éves kutyusban gondolkodom (személy szerint olyan 4-5 évesig) , akkorra már kicsit fejlettebb a személyiségük. Bár tudom, sokan azt mondják, hogy csak kölyökként szokik hozzá az emberhez a kutya, ezt rengeteg örökbefogadó cáfolhatja (nekünk egy mostmár 10béves pincsink is van,aki 4 éve került hozzánk, egy igazi neveletlen méregzsák volt, mára sokkal fegyelmezetten, mint pl a mopsz, aki kölyökként került hozzánk). Szóval sok múlik a kutyán.

Szóval szerintem ez is egy jó kiválasztási alap, nyilván mérlegelsz, és eldöntöd neked mi fekszik.

2019. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de miért lettem lepontozva?
2019. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!