Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája egész...

A szomszéd kutyája egész éjszaka ugat, erre kelek éjfélkor és 5kor. Olvastam valahol hogy be lehet jelenteni, ez hogy működik ilyenkor?

Figyelt kérdés

2019. jún. 1. 07:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha bejelentjük, akkor ők mit csinálnak utána?
2019. jún. 1. 07:40
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem beszélj a szomszéddal, hogy próbáljon vele valamit. Ne egyből akard feljelenteni.

Nálunk is volt ilyen probléma mert a nagyobb bántotta a kisebbet, szólt a szomszéd, hogy éjjel ugatnak folyton (mi pedig nem hallottuk, férjem alszik mint a medve én meg az egész napos babázás után alig élek). Tehát szólt, megbeszéltük és megoldottuk a helyzetet.

2019. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Ez elég bonyolult:(

Nekem egyik évben a szomszéd az ablakom alatt jacuzzizott a barátaival rendszeresen éjjel 2-3-ig.

Én bementem a mi önkormányzatunkhoz, és nálunk így (nem) működik:

- időkorlát nincs (tehát hogy pl. 10 után ne zajongjon)

- egy cégtől kell bevizsgált zajszintmérőt szerezni (ennek a költsége állítólag 100 ezer körül van). Ha bemérték / bemérted (nem tudom, éjjel ez hogy oldható meg), és eléri a határértéket, bejelented az önkormányzatnál, akkor felszólítják, hogy szüntesse be a zajkeltő tevékenységet és akkor neki utólag ki kell fizetnie a bemérés költségét. Ha viszont nem éri el a határértéket, akkor megszívtad, mert buktál egy 100-ast és nem tesznek semmit.

Nálunk egy nyáron át kínlódtam, aztán vagy ráunt vagy tönkrement, de szerencsére magától abbamaradt.

Viszont itt bonyolítja, hogy a kutya nem gép, élőlény, a gazdája nem tudja teljes mértékben kontrollálni...

2019. jún. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég sz@r szomszédaim vannak, ezekkel nem lehet megbeszélni, de úgy tűnik akkor mindegy:( köszönöm a válaszokat
2019. jún. 1. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!