Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sheltie mennyi más mint egy...

A sheltie mennyi más mint egy terrier fajtájú kutya? Milyenek ezek a kutyusok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Érzékenyebbek, új szituációkban bizonytalanabbak, viszont kevésbé kell küzdened, hogy tekintélyed legyen nála, kevésbé nőnek az ember fejére. Illetve idegenekkel is távolságtartóak, míg egy terrier ugye kb mindenkinek a nyakába ugrana :)
2019. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Az elsőhöz annyit tennék hozzá, hogy taníthatóság szempontjából a sheltie benne van az első 10 fajtában, nagyon sokféle kutyás sportot kipróbálhatsz vele, és akár komoly eredményekre is számíthattok. A terrierek közelében sincsenek az első 10-nek, velük többet kell küzdeni ilyen szempontból.


Ez persze durva általánosítás, a konkrét helyzet az adott egyed tulajdonságaitól és a te képességeidtől is függ majd.

2019. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Könnyebben taníthatóak, kezelhetőbbek, simulékonyabbak, egy szóval "egyszerűbb" kutyák (ezt semmiképp nem negatív értelemben kell venni, pozitív jelzőként írtam).

Kevésbé hajlamosak a makacskodásra, nem annyira akaratosak, önfejűek (tisztelet a kivételnek, de szerintem általánosságban a terrierek lepipálják őket ezekben) .


Viszont ugyan olyan energiabombák, mondhatni "univerzális" kutyák, mert rengeteg kutyás sportot kipróbálhatsz velük.


Szerintem nagyon jó kis kutyák.

2019. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziaa. Nekem sheltiem van, és nagyon sok terrier tulajdonos barátom. :)


A sheltie igazi egygazdás fajta, nagyon ragaszkodó, simulékony, rettentően okos és energikus kutya, és a szőrével sem kell annyit bajlódni mint általánosságban gondolják. :D

Szeretetbomba, a saját gazdája és csaladja irányába, de az idegenekkel nagyon nagyon távolságtartó, és rettentően hangos... Szó szerint az elején tiltani kell a felesleges ugatásról, mert ha nem teszi az ember, állandóan ugatna. Azért kezdő gazdának ő sem ajánlott fajta, mert ugyebár nagyon energikus, rendszeres fárasztást igényel, igényli a gazda folytonos jelenlétét, ha alapból nem annyira élsz energikus mozgékony életet akkor mindent szétfog rombolni a lakásban. Ha nem tanítód folyamatosan elkanászodik, tud rosszalkodni, de azért az enyém még sose kezdett őrült ámokfutásba.. :D én akkor javasolnám a sheltiet, ha komolyan sportolni szeretnél vele. Mondjuk terelni, agilityzni, vagy akár dog dancingelni. Vagy esetleg akkor, ha őrült mozgékony életét élsz, mindenhova tudod vinni magaddal, túrázni, úszni vinnéd, elég sokszor, szóval sok a szabadidőd. Sok időre nem igazán lehet magára hagyni. (pl tapasztalataim szerint 8 már sok lenne ha előtte nem farasztottad agyon a kutyát)


A terrier más... Őt se ajánlanám kezdő gazdinak, sőt. Sokszor elég dominánsak tudnak lenni, erős, következetes gazda kell hozzájuk, viszont kevésbé energikusak mint a sheltiek, fellehet lélegezni mellettük. Ők is szeretetbombák, más emberek felé is, velük is sok sportot lehet űzni de jóval nehezebben tanulnak mint a sheltiek. Attól függ milyen terriert szeretnél, mert nagy a különbség a yorki és a pitbull között. A lényeg hogy mindenképp tenyésztőtől vásárolj kutyust, hogy jó idegrendszerű, egészséges kutyát kapj, ez minden kutya fajtára igaz.


Én egyébként a sheltiet ajánlanám, ha mozgékony életét élsz és sportot akarsz űzni, es a terriert akkor, ha ugyan mozgékony életét élsz de néha szeretnél leheveredni egy kicsit a kanapéra.

2019. jún. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!