Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a BARFról? Van akinek nem jött be?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam róla, nagyjából tudom a szabályokat, arányokat, barfos csoportokban rengeteg sikersztorit olvastam, de gondolom ott a problémás eseteket, akinek nem bírta esetleg a kutyája annyira nem részletezik.

Nagyon beteg volt a kutyusom, egyszerűen semmilyen tápot nem bírt huzamosabb ideig emészteni (a szuperprémium táptól kezdve a hipoallergéneken át a gyógytápig SEMMIT), felborult az egész bélflórája, lesoványodott, borzalmas volt. Az összes ehhez szükséges vizsgálat megvolt, a tápok mind valamilyen allergiás reakciót váltottak ki, ami meggátolta a táplálék felszívódását.

Kb. fél éve főzök neki, főtt nyulat és rizst, reszelt zöldségeket, probiotikumot és vitaminokat kap. Kb. 40dkg színhúst eszik és hozzá bőségesen rizst, 10dkg zöldséget, most 18kg, de még 2-3kg elférne rajta.

Viszont attól félek, hogy ez az étrend hosszútávon hiánybetegségekhez vezet, leginkább a csontos hús hiányától félek (azt főzve elvileg ugye nem szabad adni, kálciumot meg csak tablettában kap jelenleg), illetve ugye a belsőségek is hiányoznak, amiből nyersen sokkal több vitamint vehetne fel, mint így főzve. Szóval ezért szeretnék barfra váltani, csak nagyon félek, hogy pont mi leszünk azok, akiknél mégsem működik, a rengeteg etetéssel kapcsolatos rossz tapasztalat miatt nem szeretnék vaktában kísérletezni, minden véleményre kíváncsi vagyok, igyekszem mindenhol, mindenről tájékozódni, mielőtt belevágok.

Érdekelne, hogy ti miért váltottatok barfra, szerintetek ennyire érzékeny gyomrú kutyával működhet e, illetve, hogy van e valakinek rossz tapasztalata.

Köszi előre is a válaszokat.



2019. jún. 2. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Szia! :)


Nekem rossz tapasztalatom van a barfal, vagy nem is annyira rossz, de nekünk nem vált be.

Előszöris... A barfot nagyon nagyon ritkán ajánlják az állatorvosok. És nem csak olyan orvosok léteznek, akik a pénzre hajtanak azért ajánlják a tápot. Rengeteg lelkiismeretes orvos van, többek között a miénk is az, aki nem mellesleg egy nagyon régi csaladbaratunk, és ő egyenesen utálja ha barfal etet valaki. Említette is, hogy nincs olyan tudományosan alátámasztott vizsgálat, megfigyelés, ami a barfot pozitívan avagy tuntetné fel. Ő leginkább azt ajánlja olyan beteg kutyusoknak aki neked is van, hogy főzzenek neki.

Én is kértem masodvélemenyt, beszéltem azóta 5 allatorvossal, és egyik sem ajánlja a barfot (azért jártam több orvosnál is, mert nem mindig az én orvosom rendel a rendelőben. Mind független egymástól, és megbízható.) Aztán mindenki eldöntheti hogy hallgat-e az állatorvosra, vagy nem, de én inkább egy orvosnak hiszek.

A mi kutyánk nem beteg, hanem egyszerűen olyan finnyás és válogatós kölyök kora óta, hogy az hihetetlen. Nem lett elkényeztetve, ő ilyen rossz evő, nem habzsolós kutya. Nagyon sok mindent próbáltunk már, a tápokat egyáltalán nem eszi, és a barfot meg egyenesen utalta. Utána érdeklődtem a barfról az orvosnál amúgy. Azt gyűlöli a legjobban, a nyers húst is, a zoldsegeket is, előbb eszi meg a tápot mint a barfot.

Egyszerűen nem volt lehetőségem kipróbálni igazán, mert még úgy se volt hajlandó megenni a barf ételt, hogy előtte 5 napig semmit nem evett. Szóval én maradok a főzésnél. Én is féltem tőle hogy vitaminhiányos lesz, beteg lesz, de nem rég csinaltattunk egy vizsgálatot és tökéletesen egészséges kis vérképe van. :)

Én ennyivel tudok neked segíteni, hátha ír még valaki aki jobban ért hozzá.

2019. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

4ből 4 nyerses. Egyet nehezebb volt átállítani, mert idős befogadott kutya, totál tönkrement érzékeny gyomorral, de egy hónap múlva nála is minden rendben volt.


Ne félj tőle, kicsit sem ördöngősség, ha pedig nem lenne jó a kutyának, azt látni fogod rajta. Mi évente csináltatnunk vérképet, van akinél egyéb okok miatt fél évente, és minden a legnagyobb rendben van.

2019. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Valójában tök mindegy kinek mi a véleménye. A te kutyádról van szó nem az első, a második válaszoló kutyáiról, de még az enyémről se.


Ha barf akkor figyelni kell nagyon. Ha táp, úgyszintén, érdemes néhány napot rászánni a kutya táplálkozására, emésztőrendszerére, tápanyag igényeire, és arra hogy a tápban tulajdonképpen mi micsoda.

2019. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lugoka ***** válasza:
100%

Nekünk bevált a Barf, de nem mindenkinek válik be ez tény. Állatorvosok nem fogják ajánlani, ami érthető is mivel hozzájuk kerülnek be a "hát csak a vacsiból kapta meg a csontot". meg a "jó neki csak a farhát" típusú fifik akiket, jobb esetben csak bélelzáródással kell kezelni.

Az én állatorvosom is úgy van vele, hogy nálam elfogadja. Sőt szoktunk beszélgetni róla mikor mit adok a kutyának és milyen változást, fejlődést látok. De másnak nem ajánlja mert mint ahogy látom te is tudod, oda kell figyelni mert bajt is lehet csinálni.

Attól, hogy esetleg átállsz még nyugodtan adhatod az eddig adott kiegészítőket. Ennyire allergiás kutyánál kelleni is fog. Kalciumot lehet pótolni ahogy eddig csináltad, de van tojáshéjpor, darált csontos stbstb. Ha nem figyelnek, akkor egészséges kutyánál is alakulhat ki hiánybetegség. Ezért szokás fél - egy évente vérképet csináltatni.

Én nem betegség miatt váltottam, de vannak csoportokban durván allergiás kutyák akik szépen javultak vagy tünetmentesek, csak figyelni kell a diétájukra, hogy ne legyenek megint tünetek.

Itt sok allergiás kutyának segítettek és ha nem lett volna értelme a váltásnak azt is megmondták és ajánlottak több már bevált tápot. [link]

2019. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!