Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnátok egy "sport...

Támogatnátok egy "sport csivava" kitenyésztését? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Cél:


-nagyobb méret (4-5kg)

-erősebb csontozat (kevésbé törékeny végtagok)

-"deer head" az alma fej helyett (zárt kutacs, kidülledő szemek elkerülése, arányosabb orr rész)

-kutyás sportokra is alkalmas, társasági kutya


Ami mindenképpen maradna:

-nagy, álló fülek

-arányos felépítés

-jellem


Érdekelne mi a véleményetek erről?


(Egy mopszos cikk adta az ötletet)


2019. jún. 2. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
nem
2019. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
65%
Szerintem jó ötlet. Több hasznát lehetne venni mint a jelenlegi formájában. Nekem még tetszene is egy ilyen kutya.
2019. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem lenne rossz. Talán kevesebb lenne a beteges egyed. Amit itt leírtál egy normálisabb küllemű és egészségesebbnek tűnő fajta lehetne.

Ezt viszont elérni nagyon nehéz lenne és költséges.

2019. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Biztos lenne haszna, főleg, mert kedvelt fajtaként erre is rámentek a szaporítók, aminek persze megvan a sok káros eredménye is, de csak úgy lenne értelme, ha tényleg nagyon odafigyelsz mindenre, ez nagy munka. Amúgy nem vagyok csivavás, tehát nem valószínű, hogy lenne ilyen kutyám, de biztos lenne rájuk érdeklődő.
2019. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én minden olyan kezdeményezést támogatnék, aminek a célja, hogy a kutyák vagy egy adott fajta egészségesebb legyen, jó lenne ha a tenyésztésben is ez lenne az iránymutató. Különösen az olyan agyonszaporított fajtáknál, mint a csivava lenne kifejezetten hasznos visszatérni ehhez a mentalitáshoz.

Szóval szerintem nagyon jó ötlet, csak hát, ahogy előttem is írták iszonyatosan sok munka és pénz lenne, ráadásul valahogy még az esetleges vásárlóidat is nehezebb lenne megnyerned, mert még mindig az az elsődleges igénye az ilyen fajtát vásároló gazdiknak, hogy minél kisebb és minél cukibb legyen, legalábbis én ezt látom sajnos.

2019. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
A 4-5kg és az erősebb csontozat üti egymást. Egy csivava alapból 2-3kg, ha erősebb csontozata lenne, akkor 4-5kg simán meglenne és nem változtattál vele semmit. Szerintem egy nagyobb csivava erősebb csontozattal olyan 7-10 kg közé esne, de lehet rosszul gondolom.
2019. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

https://www.youtube.com/watch?v=7eFQYInHt-w

orosz toy terriernek hívják. igaz nem 4-5 kila, de minden más kritériumnak megfelel. Csivavával is keresztezték a kitenyésztéskor.

[link]

2019. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a Papillon hasonlít arra, amit leírtál..


Sportban jó, csivavaforma, kicsit nagyobb kutya, hatalmas fülekkel.


Én nem támogatnám, mivel szerintem létezik hasonló, ellenben hasonló füleket szívesen látnék egy 10 kilós kutyán, szerintem a nagy álló fülek a legcukibbak:)


Én egy tibeti pudlit látnék szívesen új fajtaként.

2019. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!