Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kutya felfelé...

Közepes testű kutya felfelé sem lépcsőzhet?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves, 20kg-os keverék kutyusom menhelyről, a szülei nem ismertek, nyilván nem szűrtek, tehát még azt sem tudom, hogy hajlamos-e dp-re. Olyan tápot kap, amiben van zöldkagylópor, meg kálcium tablettát, amit a doki adott ízületvédelemre.

1. emeleten lakunk, lefelé mindig ölben viszem, de már kezd nagyon nehéz lenni, főleg mikor felfelé cipelem. És a menhelyi jóslattal ellentétben valószínűleg inkább nagytestű kutya lesz, ha teljesen kifejlődik, még mindig nem érte el a végleges alakját, szóval ez csak egyre nehezebb lesz.

Lefelé tudom, hogy mennyire káros a lépcsőzés, ezért ha a fene fenét eszik is leviszem, viszont azt olvastam kutyás csoportokban, hogy felfelé nem terheli az ízületeket és ha ez igaz, akkor nem feltétlenül vinném felfelé is.

Szerintetek?

Vagy van valami hiperszuper ízületvédő, ami még a napi rendszeres lépcsőzést is kivédi?



2019. jún. 2. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodtan lépcsőzzön.
2019. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi lépcsőzéstől semmi baja sem lesz. 1 emelet, nem a 10. Neked viszont nem tesz jót hosszú távon a megerőltető emelgetés.
2019. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves? 1 éves kor felett már el lehet vinni DP szűrésre. De azt tudni kell, hogy a DP csak egy dolog, idős korára a porca attól még ugyanúgy ki tud kopni, ezért mindenképpen jó, ha kap ízületvédőt.
2019. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Felfelé is ugyanúgy terheli... De egy diszpláziára hajlamos kutyának sem annyira káros, nem árt neki, az a plusz lépcsőfok. Vagy az utcán is átemelgetted majd a harminc kilós kutyát ha lesz négy lépcső? Nem kell azért túlzásokba esni! A glükozamin/kondroitin/MSM komplex táplálékkiegészítők meg csak jót tesznek egy fejlődésben lévő közepes/nagytestű kutyának, ami a tápban van szinte semmi. Nézz körben a neten, és bátran add a kutyának!
2019. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

1. vagyok, 0%...


Módosítom a válaszomat!


NE lépcsőzzön, költözz földszintes, akadálymentesített lakásba, és a bútorokat is japán stílusban válogasd, mert a kanapéra ugrás is árthat neki!


Na, ez elég fotelállatvédő, Gyakori kompatibilis válasz?

110%?

2019. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

:)))))


Én felpontoztalak, jó fej vagy :DDD

2019. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
44%-os. Elvileg állatorvos vagy. Ilyen esetben inkább dp szűrést és rendszereses porcerősítő kúrát kéne ajánlanod. Hátha hozzád téved be és nálad hagyja a pénzét. Te is jól jársz és a kutya is a lehető legjobbat amit ki lehet hozni költözés nélkül. Remélem a való életben azért nem így megy a kommunikáció.
2019. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Akkor tegyük rendbe a dolgokat...

Lefelé a kutyának a mellső lábakra, vállízületre terhelődik a súly.

Felfelé lépcsőzéskor a hátsó lábak, csípő, gerinc van igénybe véve.

Egészséges csontozatú és ízületű kutyának egy emeletnyi lépcső nem árthat.

Ha tápot kap a kutya, miért is kap még pluszban kálciumot "ízületre" ?

A kálciumnak köze nincs az ízülethez.

A tápban pedig pont annyi kálcium és foszfor van, amennyivel megfelelően beépül a csontozatba.

2019. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, ezek szerint sikerült rosszul tájékozódnom, tényleg majdnem meggyőztek arról, hogy felfele nem gond, sőt van aki azt mondta még erősít is.

1. emelet, szóval 24 lépcső nem 4, napi 3-4 alkalommal, lift nincs, szóval ezért cipelem inkább. A kálcium tabletta megnéztem, tartalmaz foszfort, magnéziumot, még több különböző vitamint is, azért adta az állatorvos, mert amúgy sincs a legjobb állapotban még most sem és azt mondta, hogy ez ízületvédelemre is jó (tanyán találták, oszlophoz kikötve több más kutyussal együtt, víz és élelem nélkül, sok idő volt, mire rendbe hozták), azóta már sokkal jobban van, de így 20kg-osan is látszódnak még kicsit a bordái, gyengék a csontjai, igazából gyenge az egész kutya úgy ahogy van, amivel csak tudom igyekszem kímélni.

A dp szűréssel több dolog miatt is várni szeretnék még pár hónapot. A legnyomósabb indokom az, hogy nemrég esett át ivartalanításon és valami borzalmas volt az ébredés a bódításból. Olyan keservesen sírt, ahogyan elképzelni sem lehet, pánikrohamot kapott, próbálta dobálni mindenfelé az egész testét, a még ernyedt végtagjait (valószínűleg azért is megijedt, mert nem tudott rendesen mozogni), bepisilt, öklendezett, tényleg rettenetes látvány volt, a szívem szakadt meg, alig tudtuk megnyugtatni a rendelőben, pedig amúgy az orvosok és az asszisztensek is rendesek, hozzáértőek voltak (gépi altatás, hagytak időt neki felébredni az altatásból stb.) Az oktatónk azt mondta, hogy mentett kutyáknál gyakori az ilyen pánikroham altatás után, azt tanácsolta, hogy várjak még minimum pár hónapot, amíg megszokja, hogy biztonságban van, amúgy is nagyon félős, az ilyen nagy stressz pedig sokat árthat. Az ivartalanítás is csak azért kellett ilyen hamar, mert 1 évesre tippelte a doki és semmiképpen nem akartam megvárni, hogy véletlenül tüzeljen és szerettem volna ha már nem a menhelyen kell lábadoznia.


Egyébként utánanéztem tényleges ízületvédő készítményeknek, mert úgy tűnik mi nem kifejezetten azt kaptunk, találtam c11 vitamint, illetve a k9 fullflex nevű készítményt, ezek közül ismeritek esetleg valamelyiket? Melyiket ajánlanátok?


Igyekszem mindenből a legjobbat adni neki és tájékozódni, de még elég kezdő vagyok, szóval nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat :)

2019. jún. 3. 00:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A C11 complex nagyon jó!
2019. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!