Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyen a tanítás?

Hogy legyen a tanítás?

Figyelt kérdés

Lett egy 8 hetes kölyökkutyám, tegnap hoztuk el. Az lenne a kérdésem hogy:

Egy nap hány percet tanítsam?

Mikor kezdjem el hozzászoktatni a nyakörvhöz, pórázhoz?

Egy nap hányszor tanítsam?

És ennyi lenne azthiszem😊



2019. jún. 3. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


1., Általában ~10 percet tud figyelni egy kutya, 2 hós kölyök esetében ez nyilván kevesebb. Akkor hagyd abba, amikor a legjobban megy. Az alap dolgokat könnyen megtanulják, persze ez függ habitustól is. Akárhányszor taníthatod egy nap, amíg csak teljesen el nem fárad, de min 20 perc szünet legyen egy nap.

2., Nyakörvet megmutod neki, jutalom, majd felrakod, jutalom. Végül egyre több ideig lehet rajta, a jutalmazást pedig teljesen elhagyhatod. A póráz nem nagy dolog, először csak ted rá, hadd futkározzon vele, majd vedd fel.

A póráz melleti normális séta és a behívás ennél fontosabb.

2019. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jézusom csak most olvasom hogy írtam le ezt a pár sort 😂😂
2019. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem mindent helyesen fogok csinálni😁
2019. jún. 3. 11:56
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ez a nyakörv dolog olyan furi. Biztos csak szerencsém volt, de mindkét kutyánk esetében feltettük rájuk és jézus. Egyik se akarta levenni, nem rázogatták a fejüket, mintha mi sem történt volna.
2019. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

5-10 perc tanítás elég, napi több alkalommal.

Ébredés után pisi, aztán érdemes etetés előtt tanítani, mikor még vonzza a kaja, evés után már nem éhes, akkor nem motiválod a jutalomfalattal annyira.

A nyakörvet tedd rá és csinálj úgy, mintha semmi sem történt volna, nem kell sokat kihozni belőle.

2019. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom nem ez volt a kérdés, de ha tudsz angolul, akkor érdemes megnézni ezt a listát, a legfontosabb parancsok megtanítását mutatja be:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLjYrEepn8OLUA_GlcCDRm..

2019. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az "ül"-t már tudja jutalomfalattal. Etetés előtt gyakoroltam vele ma még fogok egy kicsit.😊 Köszi a válaszokat!
2019. jún. 3. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!