Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon sétáltatott kutyámat...

Pórázon sétáltatott kutyámat megharapják hátulról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem a mai volt már az első alkalom és az első kutya sem. Engedelmes, jól nevelt kutyám van, nagytestű. Félelemre nincs okunk, mindig kisebb kutyák támadnak, de az én kutyám már mindig leskelődik hátra jön-e valaki, kicsit frusztrált az eddig történtek miatt. Ma kiugrott a kerítésen egy foxi és ránk támadott. A gazdája a kertjéből nézte végig, kiabált a behívhatatlan kutyájának. Én támadóan léptem fel a másik kutyával szemben, határozottan mondtam neki hogy tűnés (azt mondták a suliban, én döntsem el kit támadunk meg és kit nem, mert akkor maradok falkavezér) és a kutyámnak mondtam hogy menjünk. Ekkor megint odakapott neki a foxi és akkor már az enyém is megindult, de visszafogtam. Később visszanéztem és láttam hogy egy bicikliző nő lábára ugrál és vicsorog. Mit lehetne tenni ilyen helyzetben, ilyen kutyával? A gazdának már korábban jeleztem ezt a dolgot, de nem érdekli. Ha rendőrt hívok, gondolom meg kell várnom még kiérnek, de addig az egyik kutya biztos megöli a másikat.
2019. jún. 3. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Megelőzni kellene az ilyet, ha máshogy nem, akkor úgy, hogy korábban elzavarod a támadó kutyát. És addig zavarod, amíg már tényleg elmenekül tőled, nem akar visszafordulni.
2019. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Gázspray. Kutyakiképző mesélte hogy egyszer fújt le kutyát mert őket is betámadták, a kutya elmenekült prüszkölve és az a kutya amúgy a környékükön van azóta ha meglátja nem támadta be a kutya, megjegyezte.

Igen a kutyának kellemetlen, de fel kell mérni hogy ő vagy te és a kutyád. Illetve oké most csak egy foxi volt, de lehet lesz majd olyan aki tényleg komolyabb kárt tesz bennetek.

Nagy állatbarát vagyok én is sajnálnám a kutyát lefújni, de mérlegelni kell, ha ilyen módon tudom megvédeni a kutyám és magam akkor megtenném.

2019. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Fejberúgod. És ezt tök kokolyan mondom. Téged fognak meghircolni, ha a te nagytestűd kárt tesz a kicsiben (megjegyzem, tök igazságatalanul lennél te a felelős, de így lenne). Szóval ezt megelőzvén, ha az elzavarásra nem hallgat, akkor felrúgod. Ennyi.
2019. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!