Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (SOS) Bolhás vagy más? Segítsé...

(SOS) Bolhás vagy más? Segítség! NAGYON FONTOS

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 vagyok, egyedül élek.

Ennek az oka nem publikus, nem erre szeretnék kitérni

A kutyusom csivava, És 4 éves a kislány. Soha nem volt még ilyen.

Most hogy bejött a jóidő viszket a kutyus, de mindig máshol.

Hullik a szőre, eddig is durván hullott de most nagyon.. megilyedtem, azt mondja mindenki akit ismerek hogy nyár eleje van és csak vedlik. Fekete szőrű kutya, úgy tudom náluk ez normális..

Illetve visszatérve viszked mindenhol, pedig fürdettem is, alaposan megszárítottam és vele alszok. Nem attól félek hogy engem csipkednek meg azok a szutykok. Hanem a kutyámat féltem! De nem tudok állatorvoshoz fordulni, megvannak a pappírjai de nagyon mélyre elkevertem. Kerestemxmindenhol de nem találom.

Illetve a kutyuson mintha korpák lennének, utánna néztem! A földet is felszabtam az információkért és eg bolha jel! VALAKI KÖNYÖRGÖM SEGÍTSEN HOGY HOGYAN ÉS MIVEL TUDOM EZT KEZELNI! Kérem! Ne bántsanak mert elkevertem a pappírokat, és sok pénzem sincs. De ezért a kutyáért a karomat sőt az életemet adnám annyira szeretem!

Legyenek kedvesek segíteni nekem!!!!!!!

Olyan információkat írjanak nekem amik valóban bevállnak és nem szakad le a gatyám.. istenem lehet túl dramatizálom, de nagyon féltem. Ő nekem az egyetlen élőlény ebben a lakásban

Egy virágom sincs, nem akarom hogy bármi rossz legyen neki.

Segítsenek kérem:( megijedtem

Tudom, hogy egy bolha.

De nagy galibát tud okozni az a bolha, vagy lehet csak bőrgomba. Mint az embereknek a normál korpa, csak kérem mondjanak valamit ami használ.

A kutya sok helyen vakarózik, szóval tudom hogy ez bolha

Nem szeretném halaszthatni


Megijedtem!

Egy hete vettem észre, fürdettem akkor egy napig jó volt vagy talán kettőig. De most megint viszked



Különösebb gondokat nem észleltem! Áttnéztem, kullancs nincs. A kutyus pedig vidám, kaját össze vissza kap, tápot valami kis virslit meg közbe adok neki a kajámból. Persze mértékkel! Nem vagyok hülye hogy szart adjak neki. Inkább szakadna le a kezem mint hogy rosszat tegyek neki akarva akaratlanul

Kérem aki tudja, mondja meg milyen bolhairtót alkalmazzak és hogyan!!!! :(

Meg esetleg egy árat kérem aki saccra (durván) tudja írjon legyen kedves.

Mert ha nincs elég pénzem vagy bármi tudjam, és tudok kérni a családomtól.



2019. jún. 3. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül is viheted orvoshoz. Ha eltöri a lábát, akkor sem viszed állatorvoshoz, mert jaj a papírok? Nem így működik a FELELŐS állattartás.
2019. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Állatorvoshoz papírok nélkül is elviheted, nekünk vannak "papírjaink" de soha nem kérték. Ha kérik, akkor otthon felejtetted és elfogják látni.

Ha bolhás lenne, azt látnád.

Valószínűleg nagyon sokat fürdeted és ez a baja.

Egy kutyát maximum évi 3x szabad fürdetni és a csivava is kutya, akármilyen pici.

Nekünk volt, hogy a kutyánk gombás lett (mi is többet fürdettük a megengedettnél) és az orvos utasítására NIZORAL gomba és korpa elleni samponnal kellett megfürdetnünk, majd 1 hét múlva megismételni. Amikor a használati utasítás szerint mindenütt bekened a samponnal, akkor 1-2 percig hagyd rajta, mielőtt lemosod.

Teljesen rendbe fog jönni a kutyus, de ne mosd örökké!

A NIZORAL-t rendes gyógyszertárban kapsz, de nem olcsó.

[link]

Utána vehetsz neki állatboltban, vagy állatgyógyszertárban bőr,-szőr vitamint,vagy ilyen jellegű tápot.

Mondjuk ilyet:

[link]

2019. jún. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Lehet rühes is a kutya, vidd orvoshoz.

Ez állat kinzás amit te csinálsz.

2019. jún. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvoshoz nyugodtan elviheted, nem az oltási könyvet vizsgálják, hanem a kutyát.

Nem hinnem, hogy bolha lenne, de ezt te is meg tudod nézni, át kell kutatni a kutya bundáját és kis fekete 1-2 mm-es bolhákat keresni. Ha bolhás, azt te is látod.

Mivel feltételezed, hogy bolha, így gondolom semmilyen élősködő ellen nincsen kezelve a kutya, erre figyelni kellene, mert sok a fertőzött kullancs és egyre nagyobb a szívférgesség előfordulása is.


Nagyon sokféle probléma lehet a háttérben, a teljesség igénye nélkül:

-elhúzódó vedlés

-túl sok fürdetés (nem szabad gyakran és akkor is csak megfelelő kutyáknak gyártott termékkel)

-allergia, ha össze vissza eszik sajnos ez is lehet

-bőrgomba

-rüh


Mindenképpen keresd fel az állatorvost, mert magától nem fog elmúlni.

2019. jún. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van a kutyában chip, oltott is, így nem szükséges az oltási könyv. Vidd el orvoshoz!
2019. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy bolhás is a kutya, de lehet ezer más oka is emellett. Lehet gomba, vagy allergia, vagy más élősködő.

Ezt látatlanban megmondani nem lehet, csak állatorvosi kivizsgálással.

Bolha ellen alapból védekezni kell, nem csak akkor, ha már megfertőződött a kutya.

Két megoldás van:

- vagy elviszed állatorvoshoz, és kivizsgáltatod (igen, ez sok pénzbe kerül, talán részletfizetést lehet kérni)

- vagy a csivava fajtamentőkkel felveszed a kapcsolatot és tőlük kérsz segítséget, hogy találjanak új gazdát a kutyának, aki felelősséggel el tudja látni.


Más megoldás nincsen!

Fürdetni pedig minél ritkábban szabad, mert maga a gyakori, samponos fürdetés is tönkreteheti a bőrét!

2019. jún. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak simán korpás a bőre is, azt tudja okozni helytelen táplálkozás vagy sok fürdetés is. A táplálkozását annyiban tudod javítani, hogy néha adsz neki olajos halat.
2019. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én advantixra esküszök árat pontosan kistestűre nem tudok de szerintem 5000be megáll. Dokihoz nyugodtan vidd el, egyszer mi is elhagytuk az előző kutyáink oltási könyvét éd kaptak másikat.

A kutyát nézd át hogy biztos bolha e. Ha az akkor tabletta vagy spot on megoldja a helyzetett a nyakörv inkább csak megelőzi. De lehet korpa is vagy allergia. Ha a bolha elleni csata nem jár sikerrel, nem javul akkor mindenkép vidd dokihoz.

2019. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!