Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim közelébe megyek...

Ha a kutyáim közelébe megyek marakodni kezdenek egymással, mit tegyek? :S

Figyelt kérdés

Hat éve van egy foxim, és tavaly nyáron befogadtam az utcáról egy kiskutyust. A foxim úgy tünt elég hamar elfogadta a helyzetet, nem volt gond. Kb most lesz egy éves a befogadott kutya és azt vettük észre, ha anyukám kimegy elkezdenek vicsoritani és ugatni egymásra.

Az utóbbi napokban velem is ugyanezt csinálják. Ha nem vagyok itthon vagy nem látnak, egész nap semmi baj, elvannak együtt, de ahogy közelitek és látnak, hirtelen agresszivak lesznek. A tegnap sajnos tovább is fajult a helyzet, össze is verekedtek, szerencsére nagyon hamar tudtam intézkedni és nem lett semmi baj. Az egyiket elkellett keritenünk, mert nagyon félek egy ilyen újabb esettől.


Miért csinálják ezt és mit tehetnék, hogy újra normálisan meglegyenek? :(


2019. jún. 4. 06:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még megjegyeznék, hogy a befogdott kutyu előtt volt egy másik kutyánk és az tök jól kijött a foxival, sosem volt hasonló szituáció. Aztán tavaly öregségben meghalt, ezért is engedhettem meg magamnak befogadni a kicsit.
2019. jún. 4. 07:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen neműek a kutyák? A kicsi lehet ivarérett lett és azért mennek össze nem tudják eldönteni ki van fentebb, de ez csak egy tipp. Ha ez a gond akkor egy ivartalanítással szerintem ez a probléma megszűnne.
2019. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindkettő kan, nincsenek ivartalanitva.

Ha ez a gond, akkor ivartalanitani fogom őket.

2019. jún. 4. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem féltékenyek és versengenek a figyelemért szeretetést , együüt szoktál velül foglalkozni pl: labda vagy kézből etetés?
2019. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás is segít valamennyit, de nem oldja meg teljesen a gondot. Tiltsd ezt a viselkedést! És dolgozz ezen velük, hogy tudjanak nyugodtak maradni!
2019. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!