Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk a kutyát a...

Hogyan szoktassuk a kutyát a nyugodt setahoz kertvárosban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég fogadtunk örökbe egy kutyát és az a problémánk, hogy mikor kertesházas részen sétálunk, megőrül a kerítés mögötti ugató kutyáktól. Alapból elsőre minden kutyától borzol, megugatja őket, de az javul, már kétszer voltunk kutyasuliban. Viszont a sétával nem tudunk mit kezdeni. Próbáltunk üres flakont zorgetni, egy ideig megijedt és abba hagyta a póráz húzást, ugatast, de most már megint nem segít az sem.

Szegennyel nem tudom mi történhetett korábban, h ilyen idegallapotba került. :( van valakinek tapasztalata, hogyan lehet ezt megoldani? Köszi


2019. jún. 4. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy korrekt kutyaiskolában csak van olyan kiképző, aki akár foglalkozások előtt, vagy után elmenne veletek egy ilyen rövidebb sétára és megmutatná, mit is csinálhatnál.
2019. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell bárminek történnie, sok kutya ezt magától is csinálja, ösztönlevezetésként, pótcselekvésként.


A figyelemre és önkontrollra kellene nagyon rámenni! Persze kell szocializálás, kell egy alap gátolhatóság is. Kutyasulit javaslom nagyon!

2019. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy majd a kutyasuliban legközelebb megkérjük az oktatót, hogy jöjjön velünk ki az utcára, de gondoltam addig is hátha van valami jó tipp
2019. jún. 4. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt gyakoroljátok nagyon sokat nyugodt helyen a sétát és a vezényszavakat.

Tanítsd meg, hogy "figyel" vagy "nézz rám" vezényszóra szemkontaktust vegyen fel Veled.

A rizikós helyekre vigyél Magaddal valami extrém szuper jutifalit pl virsli, máj, szív, sajt, és amikor kissé eltereli vmi a figyelmét, irányítsd Magadra és nagyon jutalmazd meg.

A nehezebb helyzeteket jól szocializált kutyák többéves tanítás után is elreagálhatják, tehát kezdetben ne ilyenekben gyakorolj, az ilyen házak elől (őrjöngve fogait csattogtató kutya) inkább menjetek a másik oldalra idejekoràn.

2019. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!