Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás két ebbel?

Kutyasétáltatás két ebbel?

Figyelt kérdés
Van egy Golden Dox és egy fiatal (7 hónapos) Németjuhászom. Ha egyedül sétáltatom őket egyszerre vagy külön-külön, akkor normálisan tudnak menni. Ha viszont van velem valaki, aki átveszi az egyiket, akkor már rögtön versenyeznek, hogy ki legyen elől. Ha a Goldi van elől, nagyon elkezd húzni a másik. Fordítva nem teljesen így van, inkább csak a Németjuhász csinálja ezt. Mindig keresi a közelségét, sokszor még séta közben is és elkezdi néha-néha harapdálni. Erről nemtudom hogyan lehetne leszoktatni. Fojtó nyakörvet használok, azzal sétáltatom akkor is, amikor egyedül viszem.

2019. jún. 4. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Fojtó nyakörvvel nem tanulnak pórázfegyelmet, pláne ha azt sem tudod hogyan kell használni. Márpedig nem tudod, különben nem húznának.

Tanítsd pórázfegyelemre őket és nem lesz gond. Nyilván macerás, mert akkor foglalkozni is kell velük, de ha már 2 kutyát vállaltál, akkor gondolom azzal is számoltál, hogy nem csak úgy vannak.

2019. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de az imént írtam le, hogy ha CSAK ÉN viszem sétáltatni akkor nincs semmi gond, mert a két kutya normálisan megy mellettem. Ergo a "pórázfegyelem" ezen része megvan. A fojtó használatát illetően pedig mit értesz az alatt, hogy nemtudom használni?
2019. jún. 4. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
A goldi mennyi idős, és mennyi idősen került hozzád?
2019. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megvannak a sablon válaszok, és itt ez passzolt a legjobban neki.


Nekem németjuhászom van, én is kaptam a sablon texteket, hogy nem vagyok konzekvens. Kérdeztem miben? Erre már nem volt válasz. Aztán valahogy az adott oktató átadta a stafétabotot pár alkalom után az iskolavazetönek. Tény hogy a kutya okosabb volt az oktatónál, és simán hülyére vette.

2019. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik tévécsatornán van egy remek kutyás műsor, nem jut eszembe a címe, az a lényege, hogy gazdiknak segítenek kutyáikkal kapcsolatos problémákat megoldani. Volt olyan is, ahol két kutyás gazdinak segítettek, és ott a kutyák közötti korkülönbség okozott problémát, amit meg kellett valahogy oldaniuk. Egy idősebb kutya mellé került egy kölyök. Ott nem a séta volt a baj, csak a pici túl heves volt az idősebbnek. Ha eszembe jut vagy rátalálok, elküldöm a műsor címét. Sajnos későn adják, én meg olyankor már szeretek aludni.

Egyébként a kutyák honnan vannak? A 7 hónaposodat úgy nézd, hogy ő most kamasz, próbálgatja a határait, ahol és amikor még tudja. Neki ez ebben nyilvánul meg.

Ha átadod valamelyik kutyát, melyiket szoktad átadni inkább? Mindegy, hogy te vezeted a kicsit vagy más?

2019. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Hund-Katze-Maus a voxon?
2019. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amibe én beleláttam, az magyar szinkronos, gőzöm sincs, lehet, hogy hasonló. Megkeresem, biztos, hogy adják még.
2019. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Cesar Millan: A csodálatos kutyadoki című sorozatot kezdtem el nézni. Ott van egy jó pár dolog amit el tudtam sajátítani és alkalmazni tudtam a kutyusoknál. Erre gondoltatok esetleg?

Az idősebbik ilyen 5-6 év körüli, utcáról fogadtuk be. A kiskutyát nagyon nem szeretem átadni senkinek, mert rajtam kívül senki sem fegyelmezné séta közben, vagy nem hajlandó rá ha azt kérem.

2019. jún. 4. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a kicsi azt hiszi, amikor átadod másnak az idősebbet, hogy elviszik a játszópajtását, és ezért húz?
2019. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De meglehet, de ilyenkor se tudnám mit kellene tenni. :(
2019. jún. 5. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!