Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire hülyék a kutyasu...

Miért ennyire hülyék a kutyasulis kutyák? (Bővebnben lent)

Figyelt kérdés

Több kutyással beszélgettem és kiderült, hogy egy csomó kutyával jártak kutyasuliba. Na ez tök jó is lenne. De pont legneveletlenebb kutyák a kutyasulisok... behívhatatlanok, a liftben nem képes nyugton maradni, pórázon húz mint az őrült, ugatja a semmit stb. Tényleg nem értem. Azt feltételeztem, hogy az ilyen kutyák a legjobban neveltek. Enyémmel sose jártam suliba, mégis sokkal jobban viselkedik mint a sulisok. Ennyire nem értenek a kutyákhoz? Vagy miért van ez? Ti is tapasztaltok hasonlót?


(Jelen esetben 5 kutyáról van szó, van köztük tacskó és border collie is. Mindegyiknek vannak elég nagy hülyeségei, nem értem akkor mit tanítottak nekik a suliban)


2019. jún. 4. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont azért járnak velük kutyasuliba, mert nehéz esetek, ez ilyen egyszerű.
2019. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért, mert sok esetben olyanok viszik suliba a kutyát, akik nem értenek hozzá. Pont ez a lényege, hogy megtanítsanak a kutyával bánni. Hirtelen nekem is lett egy kutyám, nem akartam, nem vagyok rá felkészülve, baromira nincs tapasztalatom, és már kezd a fejemre nőni, pedig még kölyök. Én is arra jutottam, hogy vinnem kellene kutyasuliba, hogy ne legyen teljesen elb4szva. Akik olyan nagy ász kutyások, azok szerintem megoldják suli nélkül is.
2019. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdekes. Engem pl azért zavar, mert ők nagyra vannak a kutyasulis "tapasztalataikkal" közben a kutyája a liftből kilépve elsodor engem és a kutyámat is... meg azt nem hiszem el, hogy 2 év alatt nem sikerült nekik behívhatóvá nevelni a kutyát. Mikor kb 10 hetes kora óta náluk van. Na mindegy. Azért érdekel, hogy ti mit tapasztaltok.
2019. jún. 4. 20:53
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
A kutya sosem hülye, csak a gazdája.
2019. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy az első hónapban észrevette, hogy semmit nem ért a kutyákhoz, azt sem tudja mit kezdjen vele. Elvitte kutya suliba. De ettől még nem biztos, hogy érteni fogja a nyelvük. Szerintem előfordulhat, hogy annyira bizonytalan a gazda, hogy a kutya ugy döntött, hogy “ő fog irányítani” és egyszerűen csak ‘szarik’ a gazda fejére, mert a kutya a “falkavezér” és azt csinál amit akar.
2019. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Attól még nem lesz valaki "falkavezér", hogy elmennek kutyasuliba. Ott kapnak valami alapot, amivel persze folyamatosan foglalkozni is kell, ismételni a kutyával sulin kívül is.

Nem akarok nagyokosnak tűnni, csak ezeket hallottam és olvastam.

Én elsőkutyás gazdi vagyok, 20 év madaras múlttal, akiknél ott a légitámadás, az egyik tojóm egyszer úgy belecsípett a csuklómba, hogy majdnem eret ért, csak mert megijedt, mikor vissza akartam terelni a röpdébe, ahonnan kiszökött, megtanulják, mire való az ébresztő, és ricsajoznak, ha elalszol, ráadásul nagyon jól kell ismerni őket minden szempontból, mert kevés a madaras doki, és akik vannak, azok is nehezen elérhetők. Szóval a kutyáknál kicsit nagyobb kihívással kezdtem, annak ellenére, hogy a madarak azért nem tűnnek annak, mégis. Első kutyámnak mentett kutyám lett, aki eleinte mindentől parázott. Nem jutottam el még suliba vele. Leküzdöttük a félelmei nagy részét fél év alatt, minimálisra csökkentettem a vadászösztönét (madarak mellé került, muszáj volt), jelzi a fiókát a magas fűben sétánál, de nem megy rá a könnyű prédára, eleinte le akarta vadászni a madarakat, kóborlása idején biztos, hogy kiszolgálta magát, szépen laza pórázon jön előttem vagy mellettem, már csak ritkán húz. Szóval a madaras múlttal felvértezve kezdtem kutyázni, és elsőre egész jól sikerült. De azért el akarok menni vele kutyaiskolába, mert vannak egyéb terveim is (agility, dog dancing), amihez kell az alap.

2019. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, amit az előttem szólók is írtak, általában a hozzá nem értők viszik suliba a kutyájukat, és ha valakinek nem megy, akkor biztosan lesz egy-két olyan helyzet, amire a kutyasuli oktatói nem térnek ki és otthon/séta közben a gazdi rosszul kezeli és ebből aztán simán kialakulhatnak rossz szokások.

Az is gyakori, hogy a gazdik más környezetben nem gyakorolnak, csak a kutyasuli területén és ott a neked neveletlennek, behívhatatlannak tűnő kutyák teljesen szófogadóak, csak mivel a gazdi séta közben, liftben sosem adott feladatot ott meg úgy viselkedik ahogyan akar.

Harmadrészt pedig nagyon nem mindegy, hogy mit jelent az, hogy egy kutyával jártak kutyaiskolába, ezek a 8-10 alkalmas alap/engedelmességi/városi (ahogy éppen trendi hívni) tanfolyamok semmit nem érnek, ha a gazdi utána nem foglalkozik a kutyával még azt is elfelejti, amit ott a suliban tudott.

Szóval sok munka egy minden helyzetben engedelmes, fegyelmezett kutya, folyamatos gyakorlást, trenírozást igényel, amit kevesen tesznek meg és ehhez a kutyasuli alapvetően nagyon kevés, inkább csak módszereket ad a gazdinak, útmutatást, hogy hogyan kell jól nevelni a kutyát, de a gazdi helyett nem nevelik meg, szükség van rá, hogy a gazdi is időt, energiát fektessen bele.

2019. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy idő után a kutya megtanulja, az iskolában mit várnak el tőle. Remekül teljesít is. Hurrá...mehet a BH vizsga.

És itt jön a csavar. A gazdák nagy része az iskolakapun kilépve nem alkalmazza a tanultakat.

Persze, ebben sok iskolának is benne van a hibás képzési munkája. Legtöbb helyen kapun belül foglalkoznak csak a kutyákkal.

2019. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbben alap engedelmességire járnak kutyaiskolába, ott természetes, hogy teljesen kezdőkkel van tele a képzés. Magasabb szinteket általában magánedző mellett vagy max. kisebb csoportokban csinálják a tulajok, úgyhogy teljesen természetes jelenség, hogy ők ritka jelenségek a kutyasuliban.
2019. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit Nyolcaska mond: a feladatok nincsenek kiterjesztve az élet más területeire és nincsenek mindenféle ingerek mellett kigyakorolva. Ugyanezért sírnak a kertben gyakorló gazdi is: más környezetben a kutya "makacs" húúú, biztos "dominál"!


Másrészt az ül-fekszik-marad az ugyanolyan trükk, mint a pacsi. Attól hogy ezeket Buksika megtanulta, "normálisan" viselkedni. Tehát nem tudja, hogy nem a járókeretes nagymama nem halálos fenyegetés, nem szabad kutya módra rászólni a 2 éves Pityukára, nem kéne szájkaratézni minden Fifikével, elrongyolni az összes macska után stb. stb. Ahhoz, hogy ezeket megtanulja kutya BIOS-ába kell belenyúlni. Ami meg azért "kicsivel" több szakértelmet igényel.


Végezetül: én azt tapasztalom a saját környezetemben, hogy az embereknek a kutyasuli választást is tanítani kellene. Suli és suli között is szakadéknyi különbség van és nagyon sokan ezt nem tudják - nem is ismerik fel, ha valami rossz a kutyának.

2019. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!