Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsak egy finnyás kutyát?

Hogy tanítsak egy finnyás kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy 1 hónapja elkezdett válogatni. Tápot, kemény dolgot egyáltalán nem eszik akármibe is keverem, inkább hány a gyomorsavtól, de nem eszi meg. Még a sonka kockát is csak gondosan megszaglászva lassan veszi el a kezemből. Ha egyáltalán elveszi.


Régen jutalom falattal tanítottam és szépen haladt de elkezdett önfejűsködni és újra gyakorolnám vele a dolgokat de így hogyan?


A játékai se érdeklik annyira hogy nagy jutalomnak tekintené.


8 hónapos bichon


2019. jún. 5. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos, hogy válogat és nem fáj a gyomra/foga/akármi?
2019. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Palira vesz! Ha pedig nem, akkor alapos orvosi kivizsgálás, fogak, gyomor, emésztőrendszer!


Az ilyen kutyák többsége palira veszi a gazdit. Következetes etetés, tréning előtt koplalónap. Ilyen esetben az a lehető legrosszabb megoldás, ha folyton a kedvében akarsz járni, mert akkor mindegy mit kap egy idő után nem kell neki, várja a jobb és ínycsiklandóbb falatot.

2019. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha fájna valamije akkor nem enné meg a főtt kaját nem? A tápot megszagolja aztán elhátrál. Koplaltatni nem nagyon akartam mert kölyök. Próbáltam hogy elvettem előle ha nem ette meg de akkor mindig savat hányt
2019. jún. 5. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig a kutyáknak nem árt, sőt használ a koplalónap.

A 8 hónapos kutya meg nem kölyök.

2019. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eddig hogy etettél? Volt előtte mindig kaja?

Ha igen, akkor erről szoktasd le első kanyarban. Továbbra is főzz neki, de vedd el a tálját vagy akár az ételt is előle, ha otthagyja, és csak a következő etetésnél adj neki. Nyugi, nem lesz semmi baja, nem fog éhen halni, sőt, még fogyni sem néhány nap alatt.

Ezt csináld pár napig, majd fokozatosan keverd hozzá a tápot, majd legyen csak táp. Ha rájön, hogy csak egy bizonyos időben kap enni, akkor meg fogja enni, amit elé teszel. Amíg ez nincs rendben, ne jutalomfalattal motiváld, találj ki valami mást.


2 kutyát neveltünk úgy, hogy a büdös életben nem használtunk jutalomfalatot, mégis fegyelmezett, ránk hallgató kutyáink vannak. Igen, biztos lassabban ment, mint jutifalattal ment volna, de nem rohantunk sehová.

2019. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Reggel 5, este 5 kor szokott enni kapni, sose hagytam előtte.

Amikor elkezdte ott hagyni a tápot akkor belekevertem alutasakosba vagy főtt kajába, de most már kiválogatja és ott hagyja. Azóta főzök neki

2019. jún. 5. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor passz. Próbálj ki másfajta tápot, vagy főzz neki továbbra is.
2019. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mostanában jött volna elő, azt mondanám, hogy a meleg vette el az étvágyát (amióta bejött ez a melegebb idő, az enyém kevesebbet eszik, viszont többet iszik, és nekem sem olyan az étvágyam), de így azt mondom, nézesd meg dokival, mert más baj is lehet. Ha egészségügyi gond nincs, akkor lehet mást próbálni.
2019. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy már sok neki a napi 2x-i kaja. Felezd le a mennyiséget és azt add 2X vagy napi egyszer!

Ha a tápot alkutasakossal vagy konzervvel kevered akkor magát a szárazat sohasem fogja megenni, várja a "fincsi" alutasakosat, ami vizsont telel van "szeméttel" és tápanyagban is kevés.

2019. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!