Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani jó, megbízhat...

Tudnátok mondani jó, megbízható németjuhász kenneleket itthon?

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Baka Bátor kennel, Wächter von Wächtern kennel - ha megbízható show vonalról van szó. Vinkovits Petrának is vannak jó kutyái.

Munkavonal: von der Yezo, Teufelblut, Aquarius kennel. - ezeket ismerem, de ha komoly munkavonalat szeretnél cseh vérvonalak nézz, és onnan vegyél kutyát.

2019. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Bocsánat, azt eljefeljtettem hozzá tenni, hogy inkább egyenes hátút keresek, a gugolósokat szeretném elkerülni, már amennyire lehet.
2019. jún. 6. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

A szomorú magyar valóság az, hogy "egyenes hátú" (megjegyzem a kifejezés helytelen!) törzskönyves kutyát nem nagyon fogsz találni itthon, csak munka vonalban, a munkavonalasok pedig nem szeretnek hobby célra kutyát eladni, de ha találsz is aki igen, rá kell készülni, hogy nagyon sokat kell majd vele foglalkozni mert kb. 5x annyit pörög mint egy show vonalas kutya!!!

Kisebb szögelésű nem munkavonalas egyedeket ma itthon szinte csak szaporítóknál találsz.

Ami megint lutri, mert a fajta elég sok genetikai bakit hordozhat magában, a szaporítók 99% pedig nem ismeri az egészségügyi szűrések fogalmát!

Ha komolyan gondolod és van pénzed külföldön kell körbenézni. (A szlovákokat messze kerüld el!)

2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvétve, de akad olyan tenyészet, ahol nem a győztes kiállítási címre hajtanak.

Szánj rá időt és nézd át a listát:

[link]

2019. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen célra kell kutya? Sportra, versenyre, vagy hobbira?

Mert egy küllem kutyával nem fogsz tudni semmiben komolyan dolgozni. Azonban egy munka vonalú szó szerint veszélyes lesz, ha nem dolgozol vele aktívan 7-8 éven át.

2019. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Főleg hobby célra szeretném, illetve a terelést bepróbálnám nála, hátha. (Tudom, hogy már nem használják erre őket, de van egy másik kutyám, vele terelek, gondoltam egy ösztönpróbát tennék majd a németjuhásszal, hátha.) Köszönöm a linket, nagyrészüket átnéztem már, sajnos csomó nem él már.


Sajnos a showvonalasak nem tetszenek a hátsó részük miatt, a munkavonalas viszont nagy falat lesz nekem. Kompromisszumot kell kötnöm. Köszönöm a válaszokat.

2019. jún. 6. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Terelésben a küllem vonal jó! Nyilván nem mind, de több küllem nj-vel dolgoznak még munkavizsga szinten is. A munkavonalnak túl nagy a zsákmányszerző ösztöne (is), azokkal már nem lehet ebben a sportban szépen dolgozni.
2019. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!