Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nem baj, ha...

Csak szerintem nem baj, ha valaki kiköti a kutyáját a bolt elé?

Figyelt kérdés

Amikor látni egy-egy olyan posztot, hogy a kutya ki van kötve a bolt elé, akkor mindig jönnek azok a (fotel) állatvédők, aki szerint a gazdi egy felelőtlen idióta, nem is való neki állat, ha nem tudja elkülöníteni a vásárlást meg a sétát.

Ha tesómmal megyünk együtt sétálni (mindkettőnknek van egy-egy kutyája) akkor elég sokszor előfordul, hogy valamelyikünk berohant egy-egy boltba, (max.5 percig) aztán megyünk tovább. Ha egyedül lennék nem merném azért kikötni, mert vizsla, és ha valaki el akarná vinni szerintem simán el tudná mert egy kis kajával simán lekenyerezhető.

Szóval ti egyetértetek azzal, hogy a kutyát ne kössék ki a bolt elé? Szerintetek felelőtlen az a gazda, aki esetleg beugrik egy-egy boltba kutyasétáltatás közben?


2019. jún. 6. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%

Általánosságban válaszolva a kutyatartók szégyenei miatt: igen, baj, ha kiköti a kutyáját. Sokszor látom, hogy szerencsétlen eb ott vonyít-ugat az ajtó előtt, jobb esetben csak nyüszít. Van olyan kutya is, amelyik agresszív, támad a mellette elmenő emberekre.

Közben meg ott vannak a jól nevelt (általában nagyobb testű) kutyák, amikkel minden találkozás öröm. Azokon tőlem akár ne legyen se póráz, se szájkosár, úgysem ugrál rám vagy a gyerekre.

Amúgy a kutyatartást engedélyhez (vizsgához) kötném, és bevezetném az ebadót, aminek a mértéke a kutya képzettségétől és tartási körülményeitől függően változna (pl.: behívhatatlan kutya - magas ebadó).

2019. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint ebben sem sikerül nyugat európaiul viselkedni.


Németeknél ahol nem mehet be a kutya (élelmiszerboltok), van erre a célra pár karika is kirakva,Kutyaparkoló felirattal. Kisbb boltoknál ahol esetleg a tulaj szereti a kutyákat, még egy tál vizet is rak ki.

2019. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Rendszeres előfordul, hogy bolt elé kikötött kutyákat lopnak. Szóval igen, szerintem felelőtlenség.
2019. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Hát amikor én Bp. belvárosában laktam, sokszor kikötöttem a kutyámat (kutyáinkat) a bolt elé, mivel gyakran összekötöttem a sétát a vásárlással, vagy csak éppen akkor jutott eszembe megvenni valamit. De volt olyan jól nevelt kutyám is, akit ki se kellett kötni, leült és megvárt a bolt előtt. Nem viselte meg őket a dolog, megszokták, tudták, hogy mindjárt jövök. Soha senki se próbálta meg elvinni a kutyáimat, pedig fajkutyák is voltak köztük. Egyszer, egy mentett tacskóm elharapta a pórázt, amivel kikötöttem, de az se ment el, megvárt ott. De általában nagy termetű kutyák voltak, és kevés ember mert volna odanyúlni hozzájuk, hogy elkösse őket. Amúgy meg általában hurokkal kötöttem ki őket, azaz, csak úgy lehetett volna őket elkötni, ha az illető leakasztja a nyakörvükről a karabinert. Hát ilyen vállalkozó egyén nem sok akadhat. Mondjuk, kistermetű cuki kutyát, pláne drágát, pl. yorkit, bolognese-t biztos nem kötöttem volna ki, azt én sem javaslom senkinek.
2019. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Egyik nap a templom lépcsőjén hevert egy kisebb testű blöki, ki se volt kötve, várta a gazdit. Odamentem megsimizni :) A szőrét is kozmetikus ynírhatta, szerintem valami divatos fajta volt.

Jó esetben szerintem nincs gond (lopás, elkóborol...). Ha mégis ilyennel kell számolni, akkor nyilván nem lehet kikötni.

Ugyanaz amitn a bringa: van, ahol nem kell lakatolni, van ahol 2 lakat is kevés...

2019. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Felelőtlenség.A gyerekedet se hagyod a bolt előtt, nem kötöd ki.Mondjuk őt beviheted.

Nem lopták még el,még nem történt eddig semmi baj.

Eddig.De aztán jöhet egy olyan nap, amikor történik valami.Aki szereti a kutyáját, nem kockáztatja.

Mi ez a fotel állatvédő?Van ilyen is?

2019. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Ellentmondásba keveredsz magaddal, kérdező.


"Csak szerintem nem baj, ha valaki kiköti a kutyáját a bolt elé?"


"Ha egyedül lennék nem merném azért kikötni, mert vizsla, és ha valaki el akarná vinni szerintem simán el tudná mert egy kis kajával simán lekenyerezhető."


Hány olyan hirdetést olvastál már, ahol eltűnt, ellopott, elveszett kutyákat keresnek? Gondolod, hogy a járókelők nézik, hogy kihez tartozik az a kutya kikötve? Szerinted hány embernek tűnne fel, ha más vinné el, mint aki kint hagyta a bolt előtt?

2019. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Németeknél ahol nem mehet be a kutya (élelmiszerboltok), van erre a célra pár karika is kirakva,Kutyaparkoló felirattal. Kisbb boltoknál ahol esetleg a tulaj szereti a kutyákat, még egy tál vizet is rak ki."


Spinning edzőm mesélte, hogy a németeknél nyugodtan elmehetsz úgy bringatúrára, hogy ha leteszed valahol a járgányt, akkor mire visszatérsz egy kis gyalogos kitérőből, ugyanott lesz a bringád, senki nem nyúl hozzá. Nálunk azért ez nagyon nincs így sajnos, kb. semmit nem hagyhatsz az utcán felügyelet nélkül, ami nem elég nagy és nehéz, mert lehet, hogy nem lesz már ott, mire visszatérsz. Mindegy, hogy bringa, vagy strandcucc, vagy a kutyád.

2019. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Részben egyetértek, részben nem


Az tényleg felelőtlenség ha mondjuk a tűző napon hagyja valaki a kutyát, ráadásul a betonon (ami forró), víz nélkül vagy télen/esőben olyan helyen, ami nem fedett és nagyon elazik a kutya

De ha tényleg csak befut az ember egy kisboltba és normális helyen hagyja a kutyát, akkor az oké

De nyilván megvan a veszélye annak, ha kint hagyjuk akkor is, ha a természeti ‘hatasoktol’ védve van, mert simán elszokhet/elviheti valaki


Ha tegyük fel egy cuki kiskutyad van, ne kosd ki, mert simán elvihetik én is csak ezért nem merem és nem is fogom soha kikötni a kutyámat, de ha mondjuk lenne valami nagy kutyám, aki nem megy Oda mindenkihez, nem örül mindenkinek, amitől a legtöbb ember fel, akkor 2 percre simán kint merném hagyni (ha adottak a körülmények), de azért sietnek hozza természetesen

2019. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően nem gond, ha 5 percre kötöd ki a kutyát! Én is kint szoktam hagyni ha séta közben rám csörögnek, kell otthonra valami, ha már fent vagyok a városban vegyem már meg hazafelé jövet. Igen is ki szoktam kötni a bolt előtti oszlophoz, a füves árnyékos részen lefektetem, maradsz paranccsal. DE nem a kutyával járok bevásárolni! Csak akkor van ilyen ha 5 perc alatt lerendezhető a dolog, másként otthon marad. Kis városban élünk majdnem mindenki ismeri az ebemet, hamar feltűnne, hogy nem én vagyok a póráz végén, + Német Juhászom van, kevés az esélye, hogy valakinek csak úgy megtetszik és elviszi. Kicsi testű cuki-muki vagyont érő ölebeket én sem szívesen hagynék ott még 5 percre sem.

Idegen helyen ilyet nem csinálok!! Ha nyaralunk egy idegen helyen 5 percre sem hagyom ott sehol.

2019. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!