Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Introvertált személynek...

Introvertált személynek milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Főleg sportra, de nem szívesen bandázna másokkal, inkább a kutyával foglalkozna kettesben. És fontos lenne, hogy nem őrző-védő fajta kellene, mert mindenhová vinnék magukkal és idegenekkel is jól ki kellene jönnie.

2019. jún. 7. 23:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy közepes vagy nagy termetű preferált.
2019. jún. 8. 00:00
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
border collie, labrador, golden retriever. Ezek közül bármelyiket nyugodtan.
2019. jún. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem vártam ilyen gyors választ, de igazán köszönöm!! Utánuk fogok olvasni és kérdezek majd.
2019. jún. 8. 00:32
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Most akkor hogy van? Introvertált a leendő gazdi, de mindenfelé járkál és sok idegen emberrel találkozik? Akkor az elég nagy kín lehet a számára.
2019. jún. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Amiket eddig írtak azok mind nagyon extrovertáltak eltalában...

Az a baj, hogy az introvertált fajták nem valami nagyon könnyű esetek, de például ilyen az akita inu, illetve a shar pei... Utóbbiból inkább a Bone-mouth verziót ajánlanám, főleg ha sportra kell. Ami még külön jó bennük (szerintem), hogy nagyon csendesek.


Kicsit kevésbé nagy falat talán a saluki (perzsa agár). Ők is nagyon csendesek, s alapvetően nyugodt és szelíd fajta...

Talán az igényeidhez a legjobb lenne, csak az a baj, hogy egy sportban sem kiemelkedőek.

Míg egy akitával tudsz mondjuk cancrossozni, vagy bikejöringezni, addig egy salukival nem... Nem bírnak hosszúideig futni pl.

Ők rohadt intenzív rövidtáv futók.

2019. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Az amerikai staffordom barhol jol kijon idegen emberekkel. Akkor van baj,ha ram tamad vki,mert akkor kiiktatja. De ilyen nem fordult meg elo :D

O minden kutyaval baratkozna,de vele nem akar nemelyik :D

Jarunk ruhaboltokba, meterarukba. Nagy szeretettel fogadjak,abajgatjak :D

2019. jún. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
#5 A gazdi introvertált. Gondolom a kutyája felé nyitott lesz. Mivel én is ilyen vagyok, nehezen engedem közel magamhoz az embereket, a kutyám az egy teljesen más dolog, neki nyitott könyv vagyok. És féltékeny sem vagyok rá amiért jobban barátkozik az emberekkel mint én.
2019. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

Saluki.... pont az egyik hosszútávfutó agár. Még tenyésztő is van az országban normális. Viszont:

- vadászösztön.

- az összes agár akivel eddig találkoztam, teljesen elvarázsolt volt :) kevésbé koncentrálnak, kevésbé tanulékonyak, de teljesen élhetőek

- hosszú lábak, vékony testalkat, vékony bőr, kölyökként sokkal önveszélyesebbek, mint a többi fajta, mert feljutnak, bejutnak olyan helyekre is, amiről egy normál kölyök csak álmodik. Ja és könnyen szakad a bőrük.


A "tartózkodó más kutyákkal szemben" dologra eleve vigyázni kell, pláne kölyökkorban. Át tud fordulni félelmi agresszióba. Ha mindenhová vinnétek magatokkal akkor fontos, hogy nagyobb bandával is tudjon mit kezdeni, mert belefuthattok ilyenbe. Nem kell állandóan együtt lógni egy tucatnyi kutyával, de legyen meg ez a tudása és legyen napirenden tartva.


Ha versenyszinten akartok vele sportolni, akkor is szoknia kell a tömeget, hangzavart.


Én a helyetekben első sorban fajtát keresnék, ami illik az életviteletekhez. Aztán, ha odáig eljutok, az alomban vannak mindenféle temperamentumú kölkök, nyilván nektek egy visszafogottabb egyed kell.


Nekem a goldik, labik túl nyomulósak. Van egy alapvető hajlam is bennük, de sok az inkompetens gazdi is, aki ezt nem tudja megfelelően kezelni.

2019. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is valamilyen agarat mondanék.

A border collie, labrador elég szociális fajták.

2019. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a Saluki nem fárad el annyira hamar mint a legtöbb agár, nem tudom őszinténszólva...

Elvileg gazellákra is vadasztak vele, de szerintem az tuti hogy a tényleges futós sportokat nem igazán bírnák, legalábbis komolyabb szinteken nem.

2019. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!