Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát a vinnyogásról/hisztizésről?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves havanese jellegű lány kutyám, aki mióta idekerült hozzánk (akkor volt valamivel több mint 9 hetes) vinnyog. Próbáltam figyelmen kívül hagyni, hátha rájön, hogy emiatt nem fogok vele foglalkozni. Nagyjából akkor nem hisztizik csak, ha alszik. Nem szeparációs probléma, mert ha senki nincs itthon végigaludja azt az időt, de ha itthon vagyok és nem vele foglalkozok vagy nem úgy vannak a dolgok ahogy ő akarja hisztizik. Kint a kertben jászottam vele, elterült, gondolom elfáradt, bementünk a házba és elkezdett hisztizni. Voltunk kutyaoviban is, ott azt mondták, hogy tiltsam, de ezt hiába teszem ugyanúgy folytatja. Különben okos, tanulékony kutya, szépen sétál pórázon, ül, fekszik, pacsit ad, ismeri a lábhoz parancsot is, az ajtón én és a rokonok/barátok lépünk ki először. Nem ugatós (remélem nem is lesz az:D ) Igyekszem nem elkényeztetni.Lehetséges, hogy ezt idővel kinövi? Más kutya is viselkedett hasonlóan? Le lehet szoktatni valahogy a hisztiről? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget/tippeket!

2019. jún. 8. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Ignoráld
2019. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy figyelmen kívül hagyod, de amikor lenyugszik, nem hisztizik, akkor ezt a viselkedést erősítsd is meg benne, pl. úgy, hogy odamész hozzá és gyengéden megsimogatod. Ha ettől hisztizni kezd, akkor hagyd abba a simogatást és várd meg újra, hogy lenyugodjon.
2019. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!