Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyúlfejet lehet adni egészben...

Nyúlfejet lehet adni egészben kutyának? Egy nap mennyit?

Figyelt kérdés

A jövőhéten vágásra kerülnek a süldő húsnyulaink. Először csak ki akartam szárítani a füleiket, mert olvastam itt, hogy az nagyon finom nasi a kutyának, aztán eszembe jutott, hogy szép egészségesek, és a fejük úgy is eldobásra kerülne.


Eddig tápoztunk, 1 éves kutyus, 30 kg és ennek tizedét kapja nagyjából vacsorára. Mennyi nyúlfejet kaphat egy nap? Ki is váltsam vele a tápot, vagy fele-fele arányban kapja?


Ha lefagyasztom és pár nap múlva adok még neki belőle abból lehet baja? (Ergó csak frissen kapja, vagy lehet fagyasztani)


Még milyen belsőséget ehet meg? Májat megesszük, vesére, szívre gondoltam elsőként.


Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 9. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden részét megeheti. Viszont a fej nagyon csontos, székrekedés lehet belőle.
2019. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden részét adhatod neki, nem lesz semmitől baja. A fej valóban csontos is, ha nem muszáj abból 1-nél többet ne adj neki egy kajálásra es mindenképp adj mellé húst is!


A tápot és a nyerset ne kombináld, mert összezavarod vele a kutya emésztését!

Vagy csak táp vagy csak nyers.


A fagyasztással sincs semmi probléma, magadnak is fagyasztasz kaját, nem romlik meg.

2019. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jún. 9. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!