Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni? Már...

Ilyenkor mit lehet tenni? Már csak az altatást tartom esélyesnek.

Figyelt kérdés

5 éve a szomszédnak nem kellett a kutyája, mert agresszív volt

Akkor volt fél éves a kuvasz. Mindenre és mindenkire ok nélkül támadt. Elvállaltam mert volt már bántalmazott kutyám és kaukázusim volt épp akkor.


5 év alatt 13 házhozjövős kutyakiképző adta fel, egyöntetűen az a véleményük, hogy a kutya idegrendszerével van a probléma. Ami érthető mert szaporítótól van. Az állatorvos tegnap telefonban megerősítette hogy ez már csak altatás. kutyaiskolába el se jutunk, az utcára kivinni nem lehet.


Nagyon sajnálom mert tudom hogy az is ront a helyzetén hogy egy 600nmeres részen van elkerítve 0-24 ben de egész egyszerűen nem lehet megközelíteni.


Rengeteget ráköltöttem már és semmi, de tényleg semmi javulás nem volt.


Mindig türelemmel voltam felé, sose bántottam.


Nagyon agresszív, mindenre támad. Seprűvel tolom elé az ételt, vizet, különben engem is támadna.

Mivel megközelíteni se lehet, nem is tudunk vele semmit csinálni, nyilvánvalóan unatkozik, frusztrált, állandóan ugat, tombol.


Egész idáig nem akartam feladni, de mostmár úgy érzem mindent megpróbáltam. 5 év nem kis idő, valamilyen módszernek sikerülnie kellett volna. Rengeteg pénzt ráköltöttem már. Tudom hogy ő is szenved.


Eladni képtelen lennék, mert mégcsak be se lehet fogni.



2019. jún. 9. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

ALTATÁS EGYÉRTELMŰEN


Legalább 3 éve már értelmetlenül küzdesz érte. Értsd meg nem lehet minden kutyát megmenteni

2019. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Előbb még beszélj a kuvasz fajtamentőkkel.
2019. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is volt egy ilyen problémás kutyánk. Akkor kezdödtek az igazi gondok amikor kb másfél éves volt. Öt sem lehetett megközelíteni, csak egyetlen személynek engedte, hogy rátegye a pórázt, végül már neki sem. 7 èves koráig küzdöttünk vele, kutyatrénerek, kutyapszichológus, mindent megpróbáltunk mi is. Az állatorvos itt is azt mondta, hogy az idegrendszerével van a probléma, esetleg agydaganat lehet. Neki voltak világos pillanatai, amikor nem támadott, de megsimogatni soha nem lehetett mert letépte volna a kezünket vállból. Amikor ö jött oda, akkor lehetett vele valamiféle testi kontaktot létrehozni, de akkor sem simogatás szinten, hanem ö dörgölözött oda hozzánk.

Nagyon szerettük pedig mindennek ellenére és a szívünk szakadt meg amikor annyira eldurvult, hogy el kellett altatni. Szerintem a ti esetetekben is ez a megoldás. Te mindent megpróbáltál, de tényleg. Neki is jobb lesz ha nem szenved tovább.

2019. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Perrotay? Keress rá
2019. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is az elaltatás lenne a legjobb megoldás mindenkinek. Tudom, hogy sajnáljátok, én ugyanígy sajnálnám a kutyámat, de amit leírtál, annak nincs sok értelme, hogy ugyanezt az állapotot fenntartsátok. Együtt érzek Veled, de a kutyára is gondolj, így, ebben a formában az ő életének nem sok értelme van, és ezt mi, felelős kutyatartók mindannyian tudjuk.
2019. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Altatás!


Ja nem,...én ezt nem írhatom le, mert töröltetnek és letrolloznak. :(


Egy állatorvos.

2019. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd elaludni szegényt!

Milyen lenne, ha folyamatos stresszben, félelemben kellene élned, mint neki?

Mindent megtettél érte, talán többet is, mint sokan mások tettek volna. Engedd el.

2019. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Kb. három éve hasonló kérdést írtam ki, hogy mit tehetnék egy ilyen kutyával. Humánus elaltatásról kértem véleményt itt. Akkor mindenki leoltotta a fejemet, hogy lehetek ilyen szívtelen. Pedig semmivel nem volt más a helyzet, mint most nálatok. Annak örülök, és csak azért írok, hogy úgy látom, változnak a vélemények, és ha egyszer muszáj, akkor az tényleg muszáj. Azóta is kísért a rossz érzés, de így mindenkinek jobb lesz. Altatassátok el orvossal, mert a leírtak alapján annak a kutyának sem élet ez. A körülötte élőknek sem. Vannak helyzetek, amikor nincs más választás. Amit te leírtál, ez a legjobb megoldás. Még mindig félve írom, hogy saját vélemény, mert kőkeményen megkaptam a magamét annak idején az okosoktól. Csak éppen nem fogták fel, hogy más kiút nincs. (Olyan nap sincs, hogy ne gondolnék rá. Durva tud lenni, erre készül fel!!!)
2019. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Esetleg meg lehet próbálni elpasszolni valakinek, aki nagy, gondozatlan telket őriztetne vele. Nálunk régi katonai objektumokban búzát tárolnak, azt őriztetik ilyen vad, neveletlen kutyákkal.
2019. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell, nem lehet és nem is szabad minden kutyát megmenteni. Továbbadni egy ilyet pedig pláne.


Ha eddig tényleg minden csődöt mondott ennyi idő alatt, akkor nem hiszem, hogy bármi segíthetne.

2019. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!