Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Macskabarát kutyafajták?...

Macskabarát kutyafajták? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs kimondottan macskabarát kutyafajta, nevelés kérdése stb. de azért érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata. Milyen fajtákat érdemes elkerülni? Milyen fajtákat javasolnátok?


(Nincs saját macska, csak a szomszédé jár át hozzánk. Nagyon édes cica, törzsvendégnek számít. Mindenképpen macskakompatibilis kutyát szeretnénk)


2019. jún. 10. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya még kölyökként kerül hozzátok, hamar összeszokik a cicával, és később is haverok lesznek.

Ha pedig felnőtt kutyust hoztok menhelyről, az ott dolgozók tudnak segíteni választani macska tűrő képesség szempontjából is.

Talán a vadászatra kifejlesztett fajtákat lenne érdemes elkerülni. De igazából összeszoktatás, és egyéni adottság kérdése, nem fajta kérdés.

2019. jún. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az angol cocker spániel épp vadászkutya. 10 évig aludt együtt a macskámmal. Mindketten ivaros fiúk voltak. Nyalta a fejét,bújt hozzá. És együtt csápolták a beagle-t,ha az túl szemtelen volt. :)) (persze nem hagytam nekik. A beagle volt a kölyök)
2019. jún. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod, nincs kimondottan cicabarát kutyafajta. Egyedfüggő és persze nevelés/szoktatás kérdése is. Ismeretségi körben jack russel terrier van, utálja a macskákat, le akarja vadászni mindet. Terriereket alapból érdemes kerülni, mivel kicsi, szőrös állatok vadászatára lettek kitenyésztve, a macska pedig tökéletesen beleillik ebbe a képbe. Az agarak is könnyen megindulnak egy futó macska láttán, ez náluk elég ösztönös. Ha viszont nem fut, jó eséllyel békén hagyják.


Nekem csivava keverékem van, imádja a cicákat, játszani is hívja őket.


Amik saját tapasztalataim szerint jól kijönnek a macskákkal:


-Társasági kutyák (csivava, mopsz, papillon, yorki, bichonok stb)

-Juhászkutyák (puli, mudi, border collie, sheltie stb)

-Pásztorkuryák (kuvasz, komondor, káj, kaukázusi stb)

-Masztiffok, schnauzerek

2019. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs kimondottan macskabarát fajta. Nevelés kérdése, ha kölyökkorban hozzászokik, akkor szeretni fogja a macskákat.


Nekem a német juhászom meg a belga juhászom is macskabarát, cicákkal nőttek fel. Az utcán is minden macskát képennyalnának ha lehetne. :D

2019. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!