Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát uj...

Hogyan szoktassam a kutyát uj lakáshoz?

Figyelt kérdés
Most költöztünk új lakásba vidékre a ket kutyammal. Az elején nagyon sírtak, de mar szerintem egészen jol viselik. Reggel mikor elmegyek mar nincs makogas. Napkozben gondoltam, hogy meg a zajokra ugatnak.. 10 napja lakunk itt. Ebbol 7et otthon voltam veluk, folyamatosan ehyre josszabb idore mentem el. A nagyobb mar nem is sír ha elmegyek, de ma mar a kicsit sem hallottam. Nagyon orultem hiszen senkit sem szeretnek zavarni. Folyamatosan javítom a lakast (ajtot tetettunk be, hogy ne menjenek a bejarati ajtohoz, kutya monitort szeretnék de meg kell hozza egy masik eszkoz kameranak).. Mindegy a lenyeg, hogy ma kaptunk egy nevtelen cetlit, hogy nem bírják elviselni az egesznapos ugatast, keressek megoldast. Igy hogy nem irta alá, igy eselyem sincs elmondani, hogy a nap minden perceben erre gondolok es azom vagyok. Saját tulajdon egyebkent a lakas, kesobb derult ki hogy alairast kellett volna gyujtenem hogy egyaltalan lehessen kutyam. Elozo helyeb ahol alberletben voltam ott nem kellett aláírás.. Es nem is volt gond veluk. Egyébként a hazban meg ket lakasban van kutya.
2019. jún. 10. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A megoldást nem tudom, de vagy írd ki ezt a kapu mellé, vagy a következő lakógyűlésen mondd el. És ne hagyd magad kihozni a béketűrésből, lássák rajtad, hogy igyekszel te is megoldást találni.


Otthon ne stresszelj, mert a te nyugalmadtól fog a kutya is ellazulni. Esetleg próbáld reggel jobban lemozgatni őket, korán egy jó nagy séta, játék, és mikor elmész, tegyél ki dolgokat, amikkel elfoglalják magukat, mint az a labda, amit meg lehet tölteni jutifalatokkal, de csak mini résen potyognak ki... ne stresszelj, menni fog nekik hamar.

2019. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt egyébként is terveztem. Körbe megyek, nem sok lakas van. Mindenképpen szeretnék megoldast. A cetli nelkul is ezen voltam. Hiszen szeretnem hogy a kutyak is jol erezzek magukat, ne feljenek egyedul es ne zavarjunk masokat. Csak most nagyon megijedtem a cetli miatt, mert egyebkent is alairast kellene gyujtenem, hogy beleegyeznek.
2019. jún. 10. 23:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok máshova koltozni, epphogy meg tudtam venni a lakast hitelbol. A kutyaimtol pedig nem tudok megvalni inkabb meghalok
2019. jún. 10. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell beleegyezés a kutyatartáshoz !

Az ugatás miatt tehetnek birtokháborítás miatt feljelentést a jegyzőnél.

Viszont, amikor kimennek ellenőrizni és csend van, akkor lezárják az ügyet.

Valószínűleg olyan írta a cetlit, aki otthon van napközben.

Ha valóban ugatnak sokat ,használj ugatásgátló nyakörvet. Sokféle fajtát lehet kapni.

2019. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Saját tulajdon egyebkent a lakas, kesobb derult ki hogy alairast kellett volna gyujtenem hogy egyaltalan lehessen kutyam. Elozo helyeb ahol alberletben voltam ott nem kellett aláírás.."


EZ már nem törvényes. Hiába van bent a házirendben. Nem kell a szomszédok engedélye.

Az ugatás viszont gond.


Próbáltad esetleg, hogy halkan megy a TV?

Vagy valami távfelügyelő programmal figyeled a kutyád, és amikor ugat, rászólsz, megnyugtatod?

2019. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most megyek venni uj telefont es a regivel megfigyelem oket. Remelem bevalik. Koszonom az eddigi valaszokat.
2019. jún. 11. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!