Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyának baja a...

Lehet a kutyának baja a szúnyogcsípéstől?

Figyelt kérdés

Kisebb fajta keverék kutyám van, amstaff és francia bulldog. Elég rövid a szőre, így a napokban könnyen megcsípkedték a szúnyogok, és a csípés helyén ilyen kicsi dudorok vannak, picit megdagadt neki. :(

Kell erre kenni valamit? Illetve mi a leghatásosabb ilyen csepp/nyakörv?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. jún. 12. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Így kaphatja meg a szívférget, szúnyogszezonban gyógyszerrel kell védekezni ellene. Menj el az állatorvoshoz, ő majd elmondja.
2019. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szívférgességet, bőrférgességet, leishmaniosist kaphat el. De ugye véded őt ezek ellen?
2019. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg allergiás is lehet, ahogy emberek között is van, aki allergiás a szúnyogcsípésre.
2019. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szúnyogcsípés sok-sok betegséget okozhat a kutyának. szívférgesség, börférgesség. Ezek ellen tablettával belsőleg kell védekezni.

A külső védekezésben a leghatékonyabb a 3D Vectra vagy az Adventix (csepp). Nem 100%-os ez sem de a szúnyogok többségét távol tartják.

A csípéseket kezelheted kéklukáccsal, kamilla borogatással, vagy körömvirág kenőccsel.

2019. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából karácsonyra kaptam Őt, így tegnap csípte meg először szúnyog, és csak akkor láttam hogy picit bedagadt neki. Mára már leapadt, de kértem időpontot az állatorvoshoz. Sajnos buta voltam és nem néztem utána ennek ez előtt, nem tudtam hogy rájuk ilyen veszélyes. :(


Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!

2019. jún. 12. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Tehát eddig semmivel nem védted? Interneted úgy tűnik van, így csak lusta voltál utána nézni az alap dolgoknak is. De azért kellett az ajándék szapis kutya... Gratula a felelőtlenségedhez! Tényleg kellene az a vizsga a kutyatartáshoz, hogy kiszűrje az ilyen gazdákat.
2019. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os mégis hol írta a kérdező hogy szapis?!?! Miért kell mindig erre a szaporítós témára akadni??
2019. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!


1. Tenyésztő és menhely irat szerződést, amiben többek közt az is benne van, hogy a kutyát védeni kell kullancs és szúnyog ellen!

2. Ajándékba sem tenyésztő, sem menhely nem ad ki kutyát! Pont az ilyen esetek elkerülése miatt, amikor alkalmatlan, felelőtlen gazdához kerül a kutya.


De ha mégsem szapitól van a kutya, a kérdező minden bizonnyal leírja majd ide a kennel nevet.

2019. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!