Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vèlemèny erről a tápròl?

Vèlemèny erről a tápròl?

Figyelt kérdés

Francia bulldoggal már mindent megpròbáltunk, most ebben remènykedem


[link]


2019. jún. 12. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

2000 Ft kilónként kb, ez:

Feltárt kukorica, hemoglobin por, feltárt búza, feltárt rizs, birkahús húsliszt (11%), marhafaggyú, tejsavó por, sörélesztő, növényi rostok, hidegen sajtolt napraforgóolaj, ásványi anyagok, lecitin, hidegen sajtolt lenmagolaj, inulin, vitaminok és nyomelemek.


Biztos, hogy nem venném meg! Ennyi pénzért már azért lehet kapni szuper premium tapokat is.


Miket próbáltál eddig és mi volt velük a gond?

2019. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
royal canin de kiderült hogy csirkeallergiás, aztán brit care bárányos rizses, de hasmenése volt tőle nagyon nagyon, aztán pro plan lazacos, szintén hasmenès
2019. jún. 12. 10:48
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Erről a tápról nem írják, hogy csirkementes lenne vagy hogy hipoallergén.

A hemoglobin por lehet akár csirke vérből is.

2019. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Az RC-nek van hypoallergén gyógytápja, miért nem arra váltottatok? Attól, hogy egy táp lazacos, vagy bárányos még nem lesz hypoallergén is, pl a pro plan sem volt az.

Rc veterinary diet, trovett, eucanuba evd, farmina vet life, arion healthandcare ezek mind gyógytápok, ezek közül próbálj valamit.

2019. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Minek kellene neki gyógytáp? Könyörgöm, ezeket ne ajánlgassuk már, majd az állatorvosuk eldönti, hogy szükséges-e a kutyának GYÓGYtáp.


A royal canint hanyagold, a legjobban túláraztott táp, tele kukoricával és nagyon sok kutyánál allergiás tüneteket produkál.


Fokozatosan váltottatok a Britre? Egyébként a tápnak, fokozatos átállás mellett is kell 2-4 hét amíg "beáll", megszokja a gyomra. Ha ezen az időtartam leteltével és megy a kutya hasa, na akkor lehet azt mondani, hogy az a táp nem jött be nektek, nem bírta a kutya...


Ha az ár nem számít, akkor nézd meg a Platinum, N&D, Marp tápokat.

Mi Primordiallal (olasz táp) etetünk, a kutya szőre gyönyörű, egészséges és imádja.

De kinek mi válik be.


Nézd meg az összetevőket MINDIG. Kukorica, gabona, szója ne legyen benne, a hús álljon az első helyen és minél több, annál jobb. A friss hús tartalom ne tévesszen meg, a táp készítése során szárítják, dehidratálják, ami a hús valódi mennyiségének 70%-os csökkenését okozza. A szárított hús a valódi hús mennyiség. Ha azt írja például, hogy 40% friss bárányhús, abból csak a 30%-a (vagyis 12% a negyven esetében) kerül a tápba, ezt érdemes átszámolgatni.

Gyümölcs, zöldség legyen benne, esetleg olajak és vitaminok persze.

2019. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen nagyon lassan fokozatosan vàltottunk britre, ès hagytam időt hogy lássuk, de iszonyatosan ment a hasa tőle..

ez a táp amit linkeltem elvileg hipoallergèn, ès ezt javasolták az állatboltban a problémára, csak gondoltam van valakinek tapasztalata vele vagy ilyesmi, mert eddig nem hallottam róla

2019. jún. 12. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem jó táp, borzalmas összetevőkkel. Ne add a kutyádnak.

Kukoricával kezdődik az összetétel sor, hús 10% !!! van benne, pedig ez kellene a legfontosabb összetevő legyen a tápban.

Manapság bármire ráírhatnak bármit, az, hogy mi van az előlapi csomagoláson nem számít, mindig az összetevők a fontosak.

2019. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Azért kell neki gyógytáp mert allergiás a kutya, és ezek a tápok biztosan hipoallergének. A Royal Canin gyógytápjai pedig a legjobbak között vannak, függetlenül attól, hogy az álltalonos tápjai mennyire silányak.

De próbálgathat még 4-5 tápot abból amit a kereskedő ajánlgat, ha a brit caretől fosott akkor jóesélyel az összes többi nem gyógytáptól is fosni fog.

2019. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Ja, akkor az én két allergiás kutyám miért nem eszik gyógytápot? Nekik elfelejtettek szólni, hogy a többitól fosniuk kellenne.

6 (!!!) tápot próbáltunk ki, mire az egyik bejött, mert előtte az összestől ment a hasa a fiatalabb kutyámnak. Most találtunk egyet ami jó (ez a 7. amit próbáltunk) és nem gyógytáp.

Mellesleg nézzük akkor meg egy általad ajánlott gyógytápnak (mondjuk RC) az összetevőit:

Rizs, hidrolizált szója, állati zsírok, ásványi anyagok, hidrolizált baromfimáj, szátított cukorrépapép, szójaolaj, frukto-oligoszacharidok, halolaj, borágó olaj, körömvirág kivonat (lutein-forrás).


Akkor a hibák:

Egy tápban mindig az áll legelől, ami a legtöbb százalékot teszi ki a tápban. Itt ez a rizs és a szója!! A hús kellene itt legyen, a szója baromi EGÉSZSÉGTELEN a kutyáknak. Állati zsírok. Ködösítenek. Minél pontosabban vannak megadva az összetevők, annál jobb. Na szerinted miből van ez az állati zsír, megsúgom, csirke, mert az a legolcsóbb. Na nesze neked hipoallergén táp. Szójával és csirkezsírral?

Jó lenne megnézni mit ajánlgatsz orrba-szájba. Nem a reklámnak meg a nyerészkedni akaró állatorvosoknak kell hinni. Szerinted miért a Royal Canint meg a Hillset ajánlgattják a dokik? Mert ezekkel vannak szerződve, ergó ebből is jön nekik a pénz.


Kérdező:

Légyszíves figyelj oda, hogy milyen tápot adsz a kutyának, és ne tedd tönkre azzal, hogy bedőlsz a reklámszövegeknek, meg az indokolatlanul csomagolásra biggyesztette "hipoallergén" jelzőnek.

Mondom, esetleg érdemes a Platinumot kipróbálni, vagy a Primordial makrélás-bivalyos változatát. Nem kell félni a próbálgatástól. Tudom, sok idő, mert a fokozatos átszoktatás, aztán a kivárás, hogy megszokja, meg sok pénz, de megéri, ha megtalálod a nektek legjobbat.

2019. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen èrtem, köszönöm
2019. jún. 13. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!