Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e Labrador? Mennyibe kerül?

Való-e Labrador? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval 1-2 év körüli Labrador kutyust fogadnánk örökbe. Először is az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerül egy ekkora méretű kutyus havi tartása (ide beleértve a tápon kívül mindent pl. Bolha nyakörv stb.) ? És mennyi lenne 1 havi táp neki? (Royal Canin tápot kapna, vagy hasonló árkategóriát)


Valamint panelban lenne ezzel az időbeosztással:

6:30-7:30 Reggeli séta


8-tól 2-ig egyedül lenne


15:00-17:00 Délutáni séta

19:30-20:30/21:00 Esti séta


A sétáknak persze lenne intenzív része is pl. Apport, vagy ha van haver kutyus akkor játék stb. Ezeken kívűl pedig otthon is játszanánk, tanulnánk. No meg hétvégente kirándulnánk.



2019. jún. 12. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a kaja 18ezer 3 hétre de van mellette egy 7 kilós kutyánk is, szóval talán elég lenne csak neki egy hónapra. A jutalomfalat 2ezer 2 hétre. Élősködők ellen vectra 3d spot-ont és milbemax tablettát kap havonta, ez 5ezer körül van. 2 hetente kellett neki nyomatni a bűzmirigyét, ezer 1000ft/alkalom, de azóta a doki már megtanította, hogy hogyan kell és én csinálom.

Az én labim igényli a rendszeres agyi farasztást. Imád sétálni és labdázni a parkban de leginkább a szimatolásért van oda. Nálunk ez úgy néz ki, hogy eldobom neki 3x a labdát de negyedszerre már nem érdekli, elmegy füvet enni, szimatolni. Talán a kirándulást szereti a legjobban, ilyenkor mi megyünk a normál tempónkban, ő meg ha el van engedve, akkor össze vissza megy, mindent megnéz, ha hosszú pórázon van, akkor jön mellettünk.

Szóval jobban szereti a hosszabb és lassabb sétakat mint az intenzív mozgást, mert aközben nem tud szimatolni.

2019. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Az esti sétàt told ki inkább 22 órára.
2019. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Átlagosan havi 15.000-25.000 közzé lőném be a tartást, ez változhat lejjebb vagy feljebb a táplálástól, és az élősködők elleni védelem minőségétől.

Minőség táp (NEM ROYAL CANIN!), nagyobb kiszerelésben, kilónként 1200 Ft körül lehet számolni. 12-17-20kg-os kiszerelésben olcsóbb is és gazdaságosabb is, tovább kitart. Majdnem 2 hónap, vagy több, attól függ mellé etetsz-e. Jutifali, rágcsa 2-3000Ft/hó. Élősködők elleni védelem 3000-4500 Ft/hó között, attól függ mit választasz.


Az időbeosztás szerintem elég jó, főleg ha már hozzá van szokva a benti tartáshoz. annyi csak, hogy mielőtt mindenki elmegy aludni én még leszaladnék vele egy körre, biztos ami biztos.

2019. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én azt hittem a Royal Canin jó táp. Akkor esetleg milyen lenne helyette jó?

2019. jún. 12. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok. Bár jó lepontoztak, de mi real nature wilderness táppal etetünk.
2019. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kutya egyátalán nem panelba való.Nagyon sok mozgást igényel.Szereti ha játszanak vele .Nagyon szeret ásni is,kitépi a fű csomókat .Nagyon okos .

Fél évesen fogadtunk mellé 1 agár-komondor keveréket,hasonló korut .Lány kutyák.

Ezek néha úgy alszanak,hogy egymást ölelik .

Nagyon egymásra találtak .

Imádják az autózást .

2019. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "nem panelba való"? Akkor téglaházban már lehet tartani? Elegem van már ebből az ostoba, tudatlan szemléletből, lakásban is teljesen jól elvannak a kutyák mérettől függetlenül, sőt általában többet is foglalkoznak velük (kutyaovi, suli, hosszú séták, agility, stb.), mint a kertbe kicsapott sorstársaikkal. A kutyának a legfontosabb, hogy a gazdájával legyen (kivéve néhány nagyon önálló fajtát, de a labrador nem az), tökmindegy, hogy az most egy kert vagy egy lakás. Ismerek lakásban tartott border collie-kat, pumit, mudit, vizslát, mind tök jól elvannak. A kertiek meg teljesen idióták, viselkedésproblémásak.
2019. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem labrador kutyám van. Kicsi korától mi neveltük, kertes házban. Amikor nem vagyunk otthon, kint van a kertben, de amikor itthon vagyunk ( ha tél van hideg van, azért, ha nyár van túl meleg van, ha esik az eső akkor azért, ha fúj a szél akkor azért ) szinte végig bent van a házban, mert ő emberek között érzi jól magát, sőt, még a házban is alszik. Este 22 óra körül bejön, van hogy már 20 órakor, viszont hajnal 4 óráig bírja, akkor már mocorog, már menne. Egyszer se pisilt se kakilt a házba, rendesen kopog ha ki akar menni a kertbe, vagy ha be akar jönni a házba. Viszont nagyon nagy a mozgás igénye. Én a kutyára való tekintettel nem vinném őt panelba, csak kertesházba. Ott nem mozog annyit. Az pedig hogy ilyen időbeosztásban vinnéd őt sétálni és játszani, eleinte lehet összejön, de nem tudom elképzelni, hogy 4 év múlva is ennyire pontos időpontot fogsz/fogtok betartani. Egyébként ha nem mozog eleget a kutya, úgy mint az embernél, náluk is lehetnek ízületi gondok, nagyobb az esély rá hogy megbetegszik, náluk is van agyvérzés/infarktus.

De nyilván az is igaz, hogy ezzel a napi 4 óra sétával többet mozogna a kutya, mintha kertben lenne egyedül egész nap.

A mi labradorunk egyébként utálja a tápot, alig eszi meg. Mi belsőséget, csirkefarhátat adunk neki, és kéthetente párszor eszik konzervet. Reggelre kutyaszalámit és egy kicsi tápot kap,mert azt annyira nem szereti, nem eszi meg.

2019. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!