Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetseges, hogy allergias a...

Lehetseges, hogy allergias a bolhanyakörvre?

Figyelt kérdés
A 4 honapos spanielem par napja erösen csipazik ,könnyezik es mar veresre vakarja a szemet.Csak arra tudok gondolni,hogy a hiper-super meregdraga kullancs ellenes nyakörvtöl lehet.Mar 3 napja levettem rola,de meg mindig.Ahol erintkezett a szörevel,ott kifeheredett a szöre,de nem sebes a böre,csak a szemevel van baj.Talan meg volt a bören az anyagbol,ezert ma jol megfürdettem kutyasamponnal.Kamillas vattaval borogatom neki,de nem nagyon javul.Szerintetek lehetseges,hogy a nyakörvre igy reagal? Meg vagyok ijedve,mert nemreg elvesztettünk egy kutyust veleszületett genetiksi vesebetegseg miatt,nagyon feltjük ezt a kis dragankat.El kellene vinni orvoshoz?

2019. jún. 12. 16:50
 1/4 anonim válasza:
73%
Ezen az oldalon nem hiszem, hogy találsz választ a kérdésedre, mivel itt nemigen vannak hivatásos dokik. Én a tünetek alapján azt gondolnám, hogy valóban a nyakörvre reagált rosszul, de ha le is veszed a nyakörvet, nem biztos, hogy attól javulni fog az állapota. Szerintem mihamarabb vidd orvoshoz, nehogy rosszabbak legyenek a tünetei.
2019. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet a nyakörvtől, mennyi idővel a nyakörv felrakása után jelentkeztek a tünetek?

Az enyémnél 3 nyakörvet is próbáltam, egy sem volt jó, az egyiknél nyelési nehézségek, a másiknál erős vakarózás, a harmadiknál hányás jelentkezett.

A biztonság kedvéért vidd el dokihoz, nézz meg.

Mondjuk a spániel hosszú szőrű, és valaki itt írta már, hogy hosszú szőrű kutyáknak nem is jó a nyakörv.

2019. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyan 10 napja hasznalja es kb.5 napja csipazik.Este elvisszük dokihoz,mert nagyon vakargatja.Pedig mar 4.napja nincs rajta a nyakörv.Meg esetleg arra is gondoltam,hogy par napja kiasott es befalt egy csomo tulipanhagymat.Megneztem es mergezö.De nem megy a hasa.Majd este többet tudunk.
2019. jún. 13. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem biztos, hogy a nyakörv, nálam nyakörveknél azonnal, vagy 24 órán belül előjött az allergiás reakció. Több napot nem csúszik, az más probléma lesz. Gondold át, hol jártatok mostanában, érhette-e valami új inger nagyobb dózisban, ami allergiát okozhat (pl pollen), valami más vegyszerrel találkozhatott-e.
2019. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!