Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Lehetseges, hogy allergias a bolhanyakörvre?

A 4 honapos spanielem par napja erösen csipazik ,könnyezik es mar veresre vakarja a szemet.Csak arra tudok gondolni,hogy a hiper-super meregdraga kullancs ellenes nyakörvtöl lehet.Mar 3 napja levettem rola,de meg mindig.Ahol erintkezett a szörevel,ott kifeheredett a szöre,de nem sebes a böre,csak a szemevel van baj.Talan meg volt a bören az anyagbol,ezert ma jol megfürdettem kutyasamponnal.Kamillas vattaval borogatom neki,de nem nagyon javul.Szerintetek lehetseges,hogy a nyakörvre igy reagal? Meg vagyok ijedve,mert nemreg elvesztettünk egy kutyust veleszületett genetiksi vesebetegseg miatt,nagyon feltjük ezt a kis dragankat.El kellene vinni orvoshoz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: allergia, nyakörv

jún. 12. 16:50  Privát üzenet  

A válaszok
Ezen az oldalon nem hiszem, hogy találsz választ a kérdésedre, mivel itt nemigen vannak hivatásos dokik. Én a tünetek alapján azt gondolnám, hogy valóban a nyakörvre reagált rosszul, de ha le is veszed a nyakörvet, nem biztos, hogy attól javulni fog az állapota. Szerintem mihamarabb vidd orvoshoz, nehogy rosszabbak legyenek a tünetei.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik.
# 1/4Időpont jún. 12. 17:25 Privát üzenet

Lehet a nyakörvtől, mennyi idővel a nyakörv felrakása után jelentkeztek a tünetek?

Az enyémnél 3 nyakörvet is próbáltam, egy sem volt jó, az egyiknél nyelési nehézségek, a másiknál erős vakarózás, a harmadiknál hányás jelentkezett.

A biztonság kedvéért vidd el dokihoz, nézz meg.

Mondjuk a spániel hosszú szőrű, és valaki itt írta már, hogy hosszú szőrű kutyáknak nem is jó a nyakörv.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 13. 10:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Olyan 10 napja hasznalja es kb.5 napja csipazik.Este elvisszük dokihoz,mert nagyon vakargatja.Pedig mar 4.napja nincs rajta a nyakörv.Meg esetleg arra is gondoltam,hogy par napja kiasott es befalt egy csomo tulipanhagymat.Megneztem es mergezö.De nem megy a hasa.Majd este többet tudunk.

# 3/4Időpont jún. 13. 11:11 Privát üzenet
Akkor nem biztos, hogy a nyakörv, nálam nyakörveknél azonnal, vagy 24 órán belül előjött az allergiás reakció. Több napot nem csúszik, az más probléma lesz. Gondold át, hol jártatok mostanában, érhette-e valami új inger nagyobb dózisban, ami allergiát okozhat (pl pollen), valami más vegyszerrel találkozhatott-e.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 13. 11:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Külföldöl élő ismerősömtől hallottam, hogy Ausztráliában ha egy lakó panaszkodik a szomszéd kutya ugatására, vagy bármi zajra, hatóságilag hitelesített decibelmérő műszert...
Lehetséges, hogy a legjobbbarátnőm kutyája engem jobban szeret?
Kutyatenyésztőnek tanulni lehetséges?
Lehetséges, hogy a lakásban élő kutyánk allergiás, mert a kinti sétálásnál tüsszög és nem akar jönni? Folyt. Lenn
Alvemhes kutya aki ivartalanitva lett tejeles elott lehetseges, hogy 1 hettel mutet utan nem eszik?
Szlovákiában élek, de a kutyámat szeretném Magyarországra vinni állatorvoshoz. Lehetséges?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!