Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen agresszívak a...

Miért ilyen agresszívak a kutyatartók?

Figyelt kérdés

Nekem is van kutyám, szóval sok kutyás csoportban, baráti társaságban benne vagyok. Azt vettem észre, hogyha valakiről megtudják, hogy nem szereti a kutyákat, vagy valaki bevallja, hogy ő nem szereti a kutyákat, akkor egyből nekitámadnak, nehol már-már a halálát kívánják az egyénnek, csak azért, mert ő leírta, hogy nem szereti a kutyákat. Egyik barátomról írtam egy fb oldalra, hogy allergiás a kutyákra és ezért kerüli őket (nem ez volt a lényege a mondandómnak, hanem allergiával kapcsolatban segítettem tanácsokkal), de a nagykutyások ezt a mondatom ragadták ki, és elkezdték konkrétan szidni a barátom, de egyre alpáribb módon, hogy mi az, hogy kerüli a kutyákat, és nem tudja szeretni őket (persze nem ilyen szerény stílusban).

Szóval nagyon sokszor tapasztalatom ezt a viselkedést kutyás emberektől. Én imádom a kutyám, minden kutyát, de miért nem tudja a legtöbb kutyás elfogadni, hogy léteznek olyan emberek, akik nem?


2019. jún. 13. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanígy vannak az emberek, ha másról van szó. Én pl utálom a gyerekeket nem akarok gyereket soha, és kerülöm őket. Most pedig lehet engem kövezni. :)
2019. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes, én ilyet még nem tapasztaltam. Azokat szokták támadni, akik felelőtlenül tartják a kutyáikat, mert az embereknek egy idő már elege lesz abból, hogy egy rendes sétát nem lehet megtenni az utcákon anélkül, hogy egy másik kutya rá ne támadna az ő kutyájára. El se hinnéd hány ilyen van.


De egyébként ha valaki allergiás a kutyákra, akkor miért írogat kutyás oldalakra? Vagy nem tudom, lehet rosszul fogalmazta meg a mondanivalóját és támadóan hangzott.

2019. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt én is tapasztaltam. Pedig én szeretem a kutyákat, csak azt nem, ha valaki felelőtlenül tart kutyát, és nem figyel a környezetére. Pl. alap, hogy közterületen pórázon kell sétáltatni, mert azt azért honnan tudjam, hogy 1.milyen a természete, 2.mennyire tartja tisztán?
2019. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# Én sem szeretem a gyerekeket, mégsem esek valaki torkának akkor, ha meglátom hogy valahol a gyerekéről ír. Végképp nem kívánom a halálát. Ez így nagyon primitív szerintem néhány embertől.


És nem kutyás oldalra írtam az allergiás barátomról. De ott is ugyanúgy betaláltak.

2019. jún. 13. 20:41
 5/8 A kérdező kommentje:
2# Egy nem-kutyás oldalra írtam az allergiás barátomról, mikor tanácsot adtam valaki másnak. Itt estek nekem a "kutyaimádók".
2019. jún. 13. 20:43
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Kutyások között is van sok olyan, aki nem hajlandó elfogadni mások véleményét, de ez nem kutyásokra is igaz. Viszont egyik esetben sem kellene általánosítani, hogy minden kutyás/ nem kutyás ilyen meg olyan.


Én addig elfogadom mások álláspontját, amíg nem köt bele az enyémbe.

Magyarul nem érdekel, ha valaki nem szereti a kutyákat, addig amíg nem szólogat be, nem húzgálja a száját vagy ilyenek.

2019. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Főleg azokra érvényes akik agresszív kutyákat tartanak.Ha mellettük van a kutya,akkor nagyfiúknak hiszik magukat.Róluk meg a veszélyes kutyáikról,csak jót szabad mondani.Ha kutyatámadásról mersz írni,akkor nekedtámadnak,mint egy vérszomjas falka.Remélem egyszer majd szigorodik a törvény és őket is felelősségre vonják,keményen.
2019. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Én elfogadom és tiszteletben is tartom mások véleményét. Nem kötelező mindenkinek szeretni az állatokat. Viszont nekem az ilyen emberek nem szimpatikusak, szóval el is kerülöm őket, de nem kívánom ordítva a halálukat és nem esek nekik ilyen stílusban. :D
2019. jún. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!