Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők től szeretnék...

Tenyésztők től szeretnék valamit kérdezni, lehet e 2 blue merle kutyának kis kutyái?

Figyelt kérdés
Meg szeretném kérdezni hogy az igaz e h 2 blue merle színű kutya nem lehetnek kutyái, mert akkor betegek lesznek valahol hallottam és nem tudom hogy ez igaz e. Mert az egyik osztálytársam vett magának egy kutyát papírok nélkül, és a kutyának a szülei blue merle szín változatban voltak, és szeretném tudni h ez igaz e hogy nagy a valószínűsége hogy beteg lehet a kis kutya?

2019. jún. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Ha két merle szín találkozik nagy esetben van baj belőle. Nemrég a border mentőknél volt egy merle szűlős collie, süket és vak volt, illetve úgy emlékszem idegrendszeri probléma is volt vele.

2019. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=L5FWkSRaRU0


[link]


Kitartást az osztálytársadéknak...

2019. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a helyesírásom miatt sorry írási gondjaim vannak, van papírom is róla szóval nem adhat jegyet a tanár a tollbamondás ra.
2019. jún. 14. 14:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy feljelentést nem lehet tenni a szaporító ellen?
2019. jún. 14. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert született nála x alom, így nem. Ha rosszak a tartási körülmények, éheznek az állatok, bántalmazza őket akkor igen.
2019. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem. maximum ha bizonyítható, hogy a kicsiken 600 ezer ft felett keresett, a navnál be lehet jelenteni adócsalás címen, de ennyi
2019. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha értem, köszönöm a választ.
2019. jún. 14. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Itt egy jó kis leírás: [link]


Két merle szülő esetén 50% az esély, hogy e

merle lesz a kölyök, 25%, hogy nem merle és 25%, hogy dupla merle. Utóbbiakkal szokott probléma lenni, vakság, süketség és egyéb genetikai problémák.

Hogy néz ki a kutya? Fehér? Szemei, orra milyen színűek?

2019. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem párosítható két merle!!!! A kölykök legalább negyede süket, vak, életképtelen lesz!! Ha már megtörtént a párosítás, akkor jobb lenne ivartalaníttatni szegény anyát, mert ez a megszülető kölyköknek is rossz, az anyaállatnak is rossz, mindenkinek rossz. Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy ennyi ésszel hogyan képes valaki szaporítani!!
2019. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!