Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakás vs. Kert. Melyik oldalon...

Lakás vs. Kert. Melyik oldalon állsz?

Figyelt kérdés

Vannak akik szerint a kutya nem lakásba való. És vannak akik szerint lakásban is jól elvan. Na meg persze a középút. :) Arra vagyok kíváncsi hogy ki mivel indokolja a hozzáállását.

__________

EZT NEM PROVOKATÍV KÉRDÉSNEK SZÁNTAM, SZÓVAL KÉRLEK NE LEGYEN VITA!


2010. júl. 8. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Ház bejárással, és napi 2X-i hosszú sétával minimum.

Ezen az oldalon állnék, de hát panelban lakunk.

A "csak kint" kutyát tartani, az nekem olyan hideg-rideg, ha meg még sétálni is csak nagy ritkán viszik el, akkor egyenesen borzasztó, mert nincs más inger az életében, csak a kerítés mellett elhaladók.

Szóval inkább lakás, mert mindennap többször le KELL vinni, és a kutyának ez izgalmas. Ha meg otthon van tud pihenni nyugodtan.

2010. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Nos, szerintem ha kellően le van mozgatva, akkor lakásban is lehet tartani. ELlenben a legtöbben, akik kertben tartják, nem viszik sétálni, mondván, hogy van elég tere. Pedig el kéne vinni sétálni. Lakásban és kertben egyaránt tartható, ha kellően le van mozgatva. Persze nem mindegy, hogy mekkora a mozgásigénye, például én nem tartanék huskyt 40 nm-en.
2010. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

A legideálisabb, kertes ház, jó nagy kerttel, és a kutya bejárhat a lakásba is.


A kutya ugyanis, akkor a legboldogabb, ha a gazdái mellet lehet. Társas lény, tehát társaságban szeret lenni.


Ám akár kert, akár lakás, a kutyát ígyis-úgyis sokat kell sétáltani.

2010. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a kert mellet vagyok , sztem lakásba nem való kutya.(persze ha úgy adódna hogy nincs kert , akkor gyorsan változna a véleményem :P)
2010. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
én meg amellett vagyok, hogy tökmindegy, ha eleget foglalkoznak az ebbel és nem kóbor v. menhelyes v sintértelepi kutyaként ill. autók kerekei közt végzi...
2010. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
én azt mondom, a kutya helye a gazda mellett van. Ha a gazda épp a kertben van, akkor ott, ha a lakásban, akkor ott. Kutyát gazdi nálkül lakásban otthon hagyni ugyanúgy nem szimpatikus, mint kertbe kizárni, amikor a gazdi otthon van.
2010. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
A leg ideálisabb a kutya és gazdája számára is az, ha a kutya kertes házban van, de a házba bejárhat. Így kedvére lehet a gazdi mellett is. Persze inkább lakásban legyen a kutya (természetesen megfelelő foglalkozás és mozgatás keretein belül) minthogy kertben legyen, de ne foglalkozzanak vele.
2010. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Kinti-benti. :) Ha kikérezkedik kimegy, ha be, akkor bejön(nek). Éjszaka bent alszanak. Mikor kicsik voltak bent voltak folyamatosan, aztán egyre többet kérezkedtek ki, és már jobb szeretnek kint lenni. Folyamatosan járunk sétálni.
2010. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt mondom kinti-benti. Nálunk kutyaajtó van, és nagyon kellemesen élünk. A kutya nagyokat tud kint rohangálni, kapja az ingereket bent meg elnyúlik. Szerintem így a helyes, ő dönti el mikor mire vágyik, ha pisilnie kell, nem kell visszatartania, vagy ha valami esemény van az utcán nem szedi szét az ajtót hogy kijusson. És a napi 1-2 sétával teljes élete van, boldog kiegyensúlyozott kutya, aki már sok borzalmon túl van (menhelyi) és nálunk teljesen kivirult.
2010. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Kert! A kerti kutyával nem azért nem foglalkoznak sokan, nem viszik sétálni, stb mert kertben lakik! Hanem mert ROSSZ, nem HOZZÁÉRTŐ gazdák! Az ilyen ember BENT IS kb így bánna a kutyával! Azon kívül aki bent tartja a kutyáját azt sem valami nagy hős, mert kiviszi, ugyanis neki MUSZÁJ ha nem akar wc-t a házából! A benti kutya is lehet ugyanolyan neveletlen, elkényeztetett, sőt rosszabb, lehetnek ugyanolyan rossz gazdái. Azért a séta nem minden ennél több kell hogy jó kutyás legyen valaki, márpedig a benti kutyát sem nevelik többen mint a kintit sőt jobban elkényeztetik sokan, ágyban alszik etetik az azstalnál, ezek ugye kint nem valósíthatók meg.

Az én kutyáim kint laknak. Van jó házuk és kenneljük is ha kell. IMÁDNAK kint lenne télen nyáron! Ha nem tudok velük foglalkozni épp akkor ők nem várnak ott ha nem muszáj hanem kint elvannak, és ők maguk akarnak kimenni! Mert megtanulták hogy nem fogom kiszolgálni őket és maguktól is feltalálják magukat mert tudják hogy velük is fogok foglalkozni.

Persze az ágyból dobálni a labdát sokkal könnyebb mint kimenni a kutyához hóban, esőben... Ez tény. Én minden szabadidőmet kint töltöm velük, akármi van. Minden nap egyszer sétálnak, kutyaiskolába járnak és versenyeznek. Ez nem azon múlik hol lakik a kutya, ez el kéne már fogadni.

2010. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!