Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit foglalkozol a kutyádda...

Mennyit foglalkozol a kutyáddal egy nap?

Figyelt kérdés
Minden tevékenység számít, amit foglalkozásnak érzel :)
2019. jún. 18. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én reggel 7-7,10 ig kiviszem, 7,20ig játszunk, feladatozunk, közben pisi, kaki. Megetetem.

Fél 5kor kiviszem 5, negyed 6ig, aztán 8 után kimegyünk 9-10ig, de tegnap pl, nagyon pörgött és fél 9től 11ig kint voltunk sétálni meg ásott a kertben.

Napközben a párom megy ki vele 11 felé egy órára.

Közben ha épp a konyhában van láb alatt vagy a szobában nem lehet tőle Tv-zni akkor fogok pár jutalomfalaltot és pár körfeladatot lenyomunk. Még 4 hónapos, így az ül, fekszik, lábhoz, pacsi mindkét manccsal, meg a kaja otthagyása van terítéken, de a legutóbbi csakis otthon működik, az utcán nem hagy ott semmit :D Mikor tv-zek meg szoktam neki tartani a rágócsontját, most jön a foga és muszáj rágnia, így az ölemben van és közben simogatom.

Nem tudom,ha majd nagyobb lesz mennyi törődést igényel, de még "olyan mint egy kiskutya", még a wc-re is jönne velem :D

Csak akkor van tőle nyugtom, mikor ő alszik, ha én akarok, kizárom a szobából.

2019. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
* ja, és vasárnap kutyaoviba megyünk, a hét folyamán pedig gyakoroljuk, amit tanultunk. Most épp a laza pórázon vezetést, múlt hétről meg a behívást. De ezeket a séta első 5-10 percében, mert utána már nem figyel, onnan szaglászhat meg futkározhat. Labdát dobálok neki meg más kutyákkal bandázunk a parkban.
2019. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Amikor otthon vagyok, szinte folyamatosan, kivéve, amikor éppen dolgozom, fürdök, vagy alszom, de amikor főzök, akkor is odafekszik a konyhaajtóba szimatolni, és a WC-re is jön utánam, fürdésnél nem, mert nem szeret vizes lenni, és nem vállalja a kockázatot.
2019. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Elég nehéz ezt így összeszámolni. Ami fix, én csinálom és csak a kutya, az reggel egy fél óra tanulás, játék, simogatás és este kb. egy óra séta (ha van rá időm, akkor több). Emellett még van a részemről az etetés (nem csak az orra elé lököm a tálat, szóval ez sem egy perc) és a potya simogatások, 1-2 feladat, de ezt végképp nem tudom számszerűsíteni. Ez csak én vagyok, ezen kívül a férjem és a szüleim is ápolják a kutya testét, lelkét és hétköznapokon a testvérem is be szokott ugrani a gyerekeivel. Utóbbiak nagyon élvezik, hogy egy nagy kutya szót fogad nekik, visszahozza a labdát, úgyhogy kis tanítás és játék mindig van. A hétvége nagyon változó, van, hogy egész nap kirándulunk, de ha otthon vagyunk, akkor is hosszabb a séta (suli most nincs).
2019. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát. Összesen naponta kb 3 óra, ami intenzívebb foglalkozás, tehát nem "közös tévézés a kanapén". Ebben benne van napi 2 óra séta + otthoni játék, tanítgatás, ápolás, etetés stb. (10 éves csivava keverékről van szó)
2019. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Aktív két-három óra minimum. De inkább jóval több.


Pl ma reggel 7-9-ig futtattam, úsztattam, és közben folyamatosan kontrollálom, parancsszavak kiadása. Behívás, lábhoz, leültetés, láb mellett séta. Labdadobásnál, ismerős kutya üdvözlésénél (idegen kutyánál, amíg a gazdival egyeztetünk.) Ülj, marad, szemkontaktus, mehet vezényszóra mehet. Időnként mehet szó után állj, ül és lábhoz, marad parancs. Ugyanez úszás előtt, amikor már eldobtam a labdát, visszarendelem a mehet szó után. Labdavisszahozásnál időnként szemben, vagy lábhoz ül, fogd, kérem parancsra kérem a labdát

Egy héten többször, ahogy kedvünk tartja, átvesszük az összes trükköt, amit tanítottam. Hajol, piti, heel, tolatás -fordul- térdre feltolatás; falra tolatás, hátamra ugrik, akadályokat ugrik, lábfejen menetelés, láb között gazdival szinkronban lábemelgetve haladás, cross walking, tárgyak hozása : cipő, hám, hűvösebb időben mellény, póráz, játékok. Ajtó behúzás, becsukás, kinyitás most ennyi trükk jutott az eszembe. Kora reggel szoktunk túrázni is 7-8-12 kilométert, még a nagy meleg előtt kb 5-8-ig; 6-9-ig.

napközben csak pisire megyünk ki az udvarra, és majd 6-7 óra felé megyünk le egy ugyanilyen reggeli körre futás, úszás stb.


Egyébként most hogy írom, a lakásban dobálom a labdát neki :) Amikor megjövünk még egy jó fél órát fel van pörögve :) Gyorsan feltöltöttem:

[link]


Mire feltöltöttem kidőlt :)

2019. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

kis exmenhelyi keverékem van :) reggel kb 2-2.5 óra séta, feladatok gyakorlása (itt mindig vannak új gyakorlatok, szóval változatos, most a földön kúszás, a két lábra állás, a kerültetés és a zóna van), labdázás. napközben nemigazán csinál semmit, mert borzasztóan fáradt, alszik. este attól függ mihez van kedvünk, de általában másfél-két órát eltöltünk (séta, labda, futtató), aztán otthon még szeretgetem picit :)

egy héten egyszer megyünk agilityre, egyszer mantrailingre, szintén nagyon kifárasztja, főleg mióta meleg van. hétvégente gyakran kirándulunk, valamint formálással tanul komplexebb dolgokat (például összepakolni a játékait egy fiókba és aztán becsukni, betakarózni, ilyeneket). viszem magammal mindenhova, étterembe, egyszer volt már moziban is :D

amit kicsit hiányosságnak érzek, az az ösztönkezelés, jó lenne többet foglalkozni vele, de egyelőre nincs időm még egy kutyasulis órára, meg amúgy jó természetű kutya, nem nehéz kezelni.

azért ehhez az egészhez hozzátartozik, hogy kb 5 éves korom óta akarok kutyázni, nekem ez a mindenem. anyagilag pl totál kimerít a kutya, tényleg erőn felül nyomom, a fizetésem elég jelentős részét elviszi, szóval szerintem az sem gáz, ha nincs ennyire sokat foglalkoztatva egy kutya (miközben a munka, a közös akció fontos, arany középút :D) persze praktikus, mert állandóan fáradt, és pl vizsgaidőszakban lelkifurka nélkül iktatok be olyan pihenőnapokat, amikor egy-egy óra séta és sok kanapén fekvés van.

2019. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!