Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét után hány órával ihat,...

Műtét után hány órával ihat, ehet a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel vittem a kan kutyusom ivartalanítására és a következő kérdéseim lennének. Mennyi idő után adhatok biztonsággal inni neki a félrenyelés veszélye nélkül? Kb. hány óra? Az orvos annyit mondott, hogy amikor teljesen magához tért már ihat.Nem tudom megítélni nála, mert egyszer teljesen ébernek tűnik, aztán újra elalszik. 5 óra telt el a műtét óta.A másik kérdésem az lenne, hogy a gallér helyett van valami más megoldás is, hogy a sebet védjük? Nem tud majd enni és inni ha a gallér rajta van. Holnap már mennem kell dolgozni, valami más megoldást kell találnom hogy tudjon addig is inni amíg haza nem érek. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 18. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem vidd vissza, 5 óra az sok. Már fel kellett volna ébrednie. Az éberség annyit tesz, hogy úgy viselkedik, mint azelőtt.

De most komolyan magára akarod hagyni a kutyádat ilyen helyzetben? Vegyél ki szabit, vagy bízd valaki másra, de ne hagy magára. Az ivást-evést nem értem. Szélesebb a tál, mint a gallér? Mert akkor kisebb tál a megoldás.

2019. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehogy is hagyom magára! Holnap megyek dolgozni nem ma. Nem adnak 8 nap szabadságot a munkahelyemen a varratszedésig. A gallér hosszú, nem ér ki a tálig a nyelve. Ezen kívűl kényelmesebb megoldást szeretnék számára, ha van. Azért kérdeztem kb.órát hogy mikor ehet ihat, mikor nyeri vissza biztonsággal a reflexeit,mert nem szeretném ha félrenyelne.
2019. jún. 18. 15:03
 3/12 A kérdező kommentje:
"Az altatószerek teljes kiürülése a fokozatos ébredést követően hosszú ideig eltart, ezért az állat még órákig bóbiskolhat, szundikálhat, ami nem kóros jelenség. " Tessék első. Konkrét időt sehol nem írnak, sőt még körülbelülit sem.
2019. jún. 18. 15:09
 4/12 Duenna ***** válasza:
37%
Egy kicsit ébresztgesd, és ha észnél van, akkor itasd meg úgy, hogy kicsit megemeled a fejét, addig le is veheted róla a gallért, majd ivás után tedd rá vissza. Azután ha tovább alszik, had aludjon. Úgy két óránként ezt csináld meg, akkor biztos lehetsz benne, hogy lesz benne elgé folyadék, és nem szárad ki.
2019. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Huha érdekes valaszok.

Először is nyugi, nem kell vele visszamenni, teljesen normális, hogy alszik még, aludni is fog de ez már nem a műtéti altatás, simán kába. Tedd ki neki a vizes tálját oda, ahol lenni szokott. Ha már magától el tud menni akkor ihat nyugodtan. NE itatsd és etetsd. Enni holnap reggel kapjon csak, akkor már tuti nem fog félrenyelni.

2019. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam kicsit. :) Inni úgy itatom, hogy az ujjamról nyalogatja le a vizet mert félek túl mohón akar inni és félrenyel. 4 kilós kutyáról van szó, hatalmas az a gallér amit kapott, mindenképpen le kell vennem róla itatásnál és etetésnél. Felállni sajnos nagyon nehezen tud, inkább üldögél csak.
2019. jún. 18. 15:43
 7/12 Duenna ***** válasza:
Ha már üldögél, akkor vedd le róla a gallért, és kínáld fel a vizet. Iszik, utána tedd vissza a gallért. És le kellene majd cseréltetni egy kisebbre.
2019. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amíg a kutya kába, csetlik botlik, látszik, hogy nem tiszta nincs se kaja, se víz. Se éhen, sem szomjanhalni nem fog, ráadásul műtét alatt kapnak infúziót. Ne etesd, ne itasd.


Arra figyelj, hogyha már iszik, egyszerre ne igyon sokat, mert vissza fog jönni.


A gaalért meg vagy cseréltesd ki kisebbre, agy pedig vágj le belőle.

2019. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért vársz tőlünk pontos időt, ha az orvos se tudott mondani, és a neten se találsz? Nem tud senki pontosat mondani, mert minden állatnál változó, de szerintem az 5 óra az sok. Nekünk a labrador már 4 órával a műtét után sétálgatott. Mondjuk nem is írtad a kérdésnél, hogy kicsi kutyáról van szó.

Azt mondod, nem hagyod magára. Dehogynem. Attól hogy ma még nem, de holnap már magára hagyod. Legalább cseréltesd le a gallért, hogy egyedül inni tudjon. A gallér helyett nincs más megoldás. Szerintem a kutya pelenka rosszabb lenne.

A fájdalomcsillapítót ki fogja beadni neki?

2019. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tul hosszu a galler vagd le ugy, hogy eppenhpgy tovabb erjen az orranal, es ne tudja a sebet nyalni! Ebernek pedig az szamit, hogyha mar biztonsaggal tud kozlekedni a lakasban, tehat nem botladozik, nem szundikal el, stb. Ha kicsit nyusszogne ne lepodj meg, masnapra mar teljesen jol lesz :)
2019. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!