Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szerződést írjak, ha...

Milyen szerződést írjak, ha hobbi célra adok el mentett kutyától kölyköket? (Lent. )

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg, egyedül az oltások és a chip árát kérem érte.

Szeretném ha a gazdi

-ivartalaníttatná

- ill. ha megválna tőle nekem adná vissza.


Nincs erre a fajta szerződésre minta?


2019. jún. 18. 15:16
1 2 3
 1/21 Mihago ***** válasza:
14%
A második pontot ne kösd ki, hanem inkább vizsgáztasd le a gazdit, hogy tudja-e, mit csinál. Hányszor kell etetni naponta a kutyát? Mivel kell etetni? Hogyan kell szobatisztaságra szoktatni? Hogyan tanítjuk a pórázon sétálást? Ha ezekre tud válaszolni, viheti a kutyát, nem fogja visszahozni.
2019. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza az első válaszadónak.

Nyugodtan beleírhatod a szerződésbe, hogy ha nem kell a kutya neki, ne dobja ki, vigye vissza hozzád.

Csak mondom. Én amikor megkaptam életem első kutyáját(Ó németjuhász azt se tudtam mi fán terem. Fogalmam sem volt, hogy mit eszik, mennyit kell sétálni vele, mik az igényei. Nem tudtam, hogy kell szobatisztaságra nevelni, semmit nem tudtam. Mégis 18 éves koráig volt a családtagom, barátom. Mellettem öregedett meg, és egy nap szép csendben elaludt örökre. Az évek megtanítottak arra, hogy bánjak a kutyámmal. Nem ezen múlik, hogy ki lesz jó kutyagazdi.

2019. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
De ha meg is írod ezt a fajta szerződést akkor állandóan utána jársz meg van e a kutya és nem adta oda valakinek vagy valami?
2019. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell a nyakára járkálni, privát állatmentőknél és civil szervezeteknél is benne van az örökbefogadási szerződésben a kapcsolattartás kitételként. Nem járkálnak a nyakunkra, de fészen tartom a kapcsolatot azzal, akitől az állataink vannak, néha küldök képet, meg megírom, hogy minden ok. Eleinte sűrűbben, hogy hogyan szokott össze a család, most már csak akkor, ha valami új vagy vicces történik.

Volt nálunk làtogatóban, de csak mert én meghívtam kb egy év után, nem ő járt a nyakunkra.


Ha menhelyről fogad be, ott is ez lenne, max fész helyett mailt meg fotókat kérnének pár havonta.

2019. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Honnan mentetted?

Ugyanis ha örökbefogadás, te is aláírtad, hogy nem szaporítasz. Főleg nem pénzért.

Ez így nem kicsit undorító.

2019. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Hogyan lettek mentett kutyának kölykei?
2019. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom vemhesen vagy kölykökkel fogadta be, de persze legyetek rosszindulatúak ha más nem megy.
2019. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
De akkor sem etikus értük pénzt kérni.
2019. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Oltások és chip árát miért ne kérhetné el? A menhelyek is elkérik
2019. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
De ő nem menhely.
2019. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!