Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya es macska egyutt?

Kiskutya es macska egyutt?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszu lesz. Parommal szerettunk volna egy samoyed kutyust. Most. Panelba lakunk alberletbe de elfogunk koltozni egy masik varosba ahonnan a kiskutyat hoztuk egyébként. Ott egy nagyobb hazba koltozunk ami kertkapcsolatos. Ugyvolt hogy csak koltozes utan hozzuk el de ugy alakult hogy hamarabb kellett. Lenyeg az hogy nekunk van egy cicank egy ket eves perzsa ivartalanitott kandurunk. Nyugodt cica. A kutyus ma van harmadik Napja velunk igy gondoltuk mielott elfogunk koltozni elvisszuk a szuleimhez hogy megnezzek ok is. Teljesen normalisan fogadtak először, vagyis amig ott voltunk. Majd elkezdtek irkalni vagyis anyam hogy nem vagyunk normalisak es ez allatkinzas.. A macskara nezve. Es hogy adjuk el a kutyat stb stb. Felnott emberkent nem ertem miert akar ilyet rankeroszakolni es azt sem hogy miert allatkinzas ez. A kiskutya mar most nyitna a cica fele a macska meg fuj ra de szerintem ossze fognak szokni. Van valakinek ilyesmiben tapasztala? Nagyon felidegesitettem ezen az egeszen amit lemuvelnek. Szivesen hallgatnek meg tanacsokat is a kutyusra nezve szobatisztasag stb tanitas nevelesi jotanacsok 🤗 szerintetek jol kifog jonni a cicankkal? Es mennyi ido kell nekik? A macsek amugy nagyon nyalis volt eddig. De most velunk is maskent viselkedik sajnos

2019. jún. 18. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk macska van, de egy időben volt ideiglenesen kutya is. Felügyelet mellett néhány nap alatt összebaràtkoztak. Jót játszottak a végén már együtt és együtt is aludtak.

Szerintem ha a macska volt előbb és a kutyának meg van tanìtva, hogy nem banthatja, akkor nem lesz gond csak idő kell.

Amikor egy macska random betéved egy agresszívabb, területvédő idegen kutya portájàra,az teljesen más helyzet szerintem.

2019. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj de jo lenne ha nekunk is par nap alatt javulna a helyzet. Most az erzodik hogy a mavska nem talalja a helyet es nem nagyon megy sehova csak ahol nem eri el a kutya. Latni hogy nemtudja mivan most. De szeretném ha joban lennenek, ez a cicamon fog mulni az biztos, 😄
2019. jún. 18. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs semmilyen gond ilyen téren. Bár mi falun élünk de elvannak egymás mellett és nem bántják a macskákat.
2019. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor a rotim megvettem 4 macskánk volt 1 szándékosan lett ide hozva 2 befogadott 1 szomszédtól költözött át. A kutya részéről simán ment az összeszokás a macskák pofozkodtak. A cicákat ember se nagyon tudja rajtunk kivül simogatni főleg a befogadotakat. Együtt esznek a kutyával, néha megpofozzák ha rossz napjuk van amúgy együtt alszanak. Nálunk kinti állatok tehát eltudnak vonulni ha akarnak de a cicakat nehezebb volt az új kutyához szoktatni viszont a kutyám nagyon cica barát lett.
2019. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi szepen ennek orulok 🤗 en ia ugy gondolnam hogy nem lehetetlen ossueszokniuk. Nekunk most ez a harmaeik napjuk egyutt de mar kozelebb engedi a cica. Igaz meg fuj ra meg morog de eddig nem tudott ilyen kozel menni a kutya
2019. jún. 18. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért tudsz segíteni magadon. Ha nem rögtön ereszted rá a kutyát a macskára, hanem szagmintát adsz a két állatnak a másiktól.

Az is klasszikus hiba szokott lenni, hogy örülünk, hogy a cuki, ugató szőrgombóc barátkozna. Inkább azt kellene jutalmazni, ha nyugodt marad a cica közelében, nem indul rá rögtön, teret hagy neki, helyesen olvassa a macska testbeszédét...

Cicánál is lehet jutalmazni, ha szépen, nyugodtan néz a kutyára.

Ilyenkor jutalomfalatot használunk, mert az a feladat, hogy nyugodtak legyenek, a játék pörgetné őket. A jutalomfalat (pláne az, amiért alapesetben a betonfalon is átmennek) egy nagyon jó mérőeszköz, hogy mennyire vannak túlfeszülve. Vagy stresszelnek vagy esznek, a kettő együtt nem megy.

2019. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!