Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 11 éves...

Szerintetek egy 11 éves gyereknek való kutya?

Figyelt kérdés
Sok helyen már egészen kiskorától van a gyerek körül egy kutyus.A 11 éves kislányom bármit megadna egy kutyusért.Azt modja, hogy már tudna róla gondoskodni.Szerintetek?

2019. jún. 18. 18:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintünk??? Mi nem ismerjük a lányodat!


Èn 12 évesen kaptam az első kutyámat,egy a c spánielt. Nagyon jó gazdája voltam,annyira, hogy rám hallgatott a legjobban a kutya. Pedig gyerek voltam. Ha valahonnan el kellett hívni,anyukám nekem szólt! Póráz nélkül jött mellettem.

2019. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

Még 8 éves sem voltam, amikor kaptam saját kiskutyát, 16 évig volt a legjobb barátom. Örülök, hogy már gyerekkoromban megtanultam milyen gondoskodni egy állatról/felelősnek lenni érte, mondjuk nálunk mindig is voltak kutyák és van most is.

Viszont akkor érdemes hazavinni egyet, ha más is tud majd foglalkozni vele, akár a gyerek helyett is, elvégre csak egy élőlényről van szó akinek szociális igényei vannak stb., nem lehet csak ledobni ha a gyerek meggondolja magát.

2019. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Mihago ***** válasza:
59%

Nem. A gyerekek még nem képesek felelős gondolkodásra. Persze, fűt-fát megígérnek, hogy megkapják, amit szeretnének, de legfeljebb három napig tartják be. Utána már nyűg lesz, másfelé fordul az érdeklődése.


Célszerűbb, ha a kutyát nem neki, hanem az egész családnak szerzitek be. Ahol gyerekek körül van, ott sem a gyereké. A kutya nem játék.

2019. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem tudna. Én 8 évesen kaptam a kutyusom, és az első perctől a mai napig tudok gondoskodni róla :) Persze a költségeket a szülőknek kell vállalni, de ő meg tudja etetni, kicserélni az ivóvizét, megfürdetni, megfésülni vagy ha szügséges elvinni sétálni. Ha meg odapiszkít valahova a házban akkor fel is tudja takarítani ha adtok neki tanácsot hogy kell. És gondolom kérés nélkül játszana vele :D

Szerintem bízz meg benne.

2019. jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Én nem vennék neki. Elél az a kutya mondjuk 15 évig, azaz a lányod 26 éves lesz. Lehet, 18 éves korában lelép otthonról pl. koliba , albérletbe, akárhová ahová nem viheti magával, szal a kutyája meg 8 évig ott lesz a nyakadon. Hát fenét.
2019. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne a gyerekednek vegyél kutyát...15 évre választasz, akkor vigyetek csak kutyát haza, ha te is tudsz utána gondoskodni róla ha a lányodnak elmúlik a kezdeti lelkesedése.


Én 12 évesen kaptam egy kutyust, vele nőttem fel. Nagyon jó emlékeim vannak róla, én etettem, tanítottam, sétáltattam mindig. Nálam nem hagyott alább a lelkesedés.


De a szomszédunkban kikönyörögték a gyerekek a kutyát, már 2 hét után megy a vita, hogy ki szedje össze a kertben a sz@.rt utána és ki etesse...


Szóval neked kell ismerned a lányodat.

2019. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Gyerek mellé csak akkor hozzatok kutyát, ha ti, felnőttek vállaljátok akkor is, ha a gyereknek más dolga van, többet kell tanulnia, lebetegszik, vagy nincs kedve kutyázni éppen. A gyerek kutyája elsősorban a szülő kutyája.
2019. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7 éves korom óta van kutyánk és sokkal jobb volt így felnőni. Mostmár sajátom van.

De ne neki vegyétek hanem magatoknak. Ha lesz ti foglalkoztok vele, ti nevelitek elsősorban

2019. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Akkor én vagyok a kivétel. Nálunk a szüleim sosem kutyáztak,nem is tudták,hogy kell nevelni. Én csináltam mindent körülötte. Első válaszoló vagyok.

Anyukám ma sem tudja még,hogy 2 jó szón kívül mit kell csinálni egy kutyával. Apám meg mindig csak azt hajtogatta,hogy 1 simi után is kezet kell mosni :)). Ő rettegett a baciktól.


Ezt csak azoknak írom,akik szerint elsősorban a szülő törődik a kutyàval.


Hát nem minden esetben!!!

2019. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a spániel 15 évig volt a kutyám. A jó bánásmód :)) Pedig epilepsziás is volt. Mègis 15 évig élt velem. Jóban-rosszban a legjobb barát volt.
2019. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!