Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapásról hogy szoktassam le?

Harapásról hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Folyton és erősen harap a 4 hónapos kutyám. Kezem, bokám stb.

Melyik a leghatásosabb?

Rámorogni? Száját összeszorítani és rászólni erélyesen? Vagy hogy?


2019. jún. 19. 12:36
 1/5 pali9944 válasza:
Hát ez ilyen kiskorban szokásos. Ez nála csak játék. De ha mégis nagyon belemerülne, akkor enyhén és hirtelen rá kell ütni az orrára és határozottan mondani közben hogy nem szabad.
2019. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez itt a leggyakoribb kérdés, keress rá, és olvass utána.

A száját összeszorítani is jó módszer lehet, és/vagy otthagyni, nem játszani vele.

Viszont kell vele sokat játszani ronggyal, zsinóros labdával, kötéllel, amit szabad harapnia, amit húzhat stb.

A kutyát nem ütjük, az orrát meg pláne nem.

2019. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egyedül az vált be, hogy ha durva volt akkor felálltam és ott hagytam.

Ha lenyugodott akkor visszamentem és játszottam vele, de csakis játékkal. Rongyhúzás, labdadobálás, plüssözés...

Ha megint durvult megint elmentem.

Hamar rájött, hogy a játékkal szabad csak játszani, különben egyedülmarad.

2019. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne ütögesd, hanem erőteljes mozdulattal sodord el magadtól egy erőteljes NEM rámordulással együtt, majd adj neki alternatívát. Rongyozás, labda pl. A lényeg, hogy a cselekedetre kap egy negatív ingert, ami után kínálsz neki egy pozitív valamit. Hamar meg fogja tanulni, hogy azokat a dolgokat keresse játékhoz, amiket te mutattál neki, mert az MINDIG jó, sosem társul hozzá negatív érzet.

A kutyánál természetes kommunikációs forma a morgás, rágás, nem magát a rágást (harapást) kell helytelen cselekedetnek bemutatni számára, hanem a téged harapást.

2019. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár hozzám már valamivel idősebb (de nem idős, csak már nem kölyök) kutya került, de ezt vele is eljátszottuk.

Nekem az volt a probléma, hogy dolgozom otthonról is távmunkában, és olyankor volt olyan, hogy odajött incselkedni, hogy játsszak vele, és ezt harapdálással is jelezte. Ilyenkor én összefogtam a pofáját, eltaszítottam magamtól vagy éppen felemeltem a mellső lábainál fogva, hogy csak a két hátsó lábán állt, ezzel párhuzamosan meg megtanítottam arra, hogy "ül", és nálunk van egy olyan, hogy "várj egy kicsit" (érti, még mielőtt valaki belekötne). Mostanra elmúlt ez a harapdálás, és ha dolgozom, akkor ez az ül vagy a várj egy kicsit működik, leül, vagy lefekszik, fejét ráteszi a mellső lábaira, és néz fel nagy szemekkel, hogy mikor indulhatunk, esetleg befekszik a székem alá és bealszik, na olyankor kell még vigyáznom, nehogy ráguruljak, ha fel akarok állni az asztaltól, de már ezt is tanuljuk, erre az "engedj ki" jelmondatunk van, és ezt is tudja.

2019. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!