Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogjak neki? Hogy hozzam...

Hogy fogjak neki? Hogy hozzam rendbe?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva lesz egy kutyám. 4 éves beagle. Eddigi életében 4x ellett. A gazdája sparos budget táppal eteti. Nagyon rossz állapotban van. Oltási könyve(sem egyetlen oltása) nincs. Nagyon kicsi az egész kutya(mintha a korai elléstől nem nőtt volna meg rendesen).

Hirtelen döntés volt, kövezzetek meg. A gazdája meg akarta ölni, mondtam ne tegye, elhozom tőle. Egy hetet kaptam rá. Addig sos-ben fel szeretnék készülni az érkezésére. (Apumnak csak ezután mondtam, hogy mit tettem, de szerencsére egyből belement ő is.) Szóval szeretnénk ha jól lenne és boldog lehetne nálunk. Mit kéne tennem? Minden ötletet szívesen fogadok a kezelésével, etetésével, sétával, oltásokkal és egyéb teendőkkel kapcsolatban.

Előre is köszönöm, remélem sokat segítetek neki.



2019. jún. 21. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első utad az állatorvos. Állapot felmérés kell.

Eleinte a megszokott tápját kell adni és fokozatosan átállni majd az újra. Neked kell majd kikísérletezni, melyik tápot fogja bírni az emésztése.

2019. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosnál vérvétel és első oltás beadatása. Érdemes a kombival kezdeni, de ugye 2 kombit és 2 veszettségit illene kapnia.

Fürdetés első napokban és a féreghajtás elkezdése. Dokinál giardia teszt, ha pozitív, 10 napos ferdocat kúra. Ha negatív, akkor csak 5 nap.

Bolha kullancs elleni védelem fürdetés után 3 nappal, ez rád van bízva, mit választasz, de nexgard, advantix, advocate, scalibor, vectra 3d, foresto amelyek jók, bár utóbbi szúnyogra nem véd.

Kajánál lehet fokozatos átállítás, vagy egyből drasztikus, és már alapból jót adnék, gyomorkímélő, diétás táp, konzerv, amit állatorvosnál lehet beszerezni, vitaminok, amelyeket a pénztárcád megenged, rizs, főtt husival hozzá. Többször kis adagot kapjon, én ilyenkor napi 4x etetem a gyengéket, majd állapot javulással párhuzamosan (hízás szőrnövekedés stb) csökkentem napi 3 majd napi 2 adagra. Mivel nálam sok kutya megfordul és sok nagytestű, a napi 2 a megszokott, a már egészséges állatoknál.

Legyen egy fekhelye, ahova elhúzódhat, lehet eleinte depis lesz a változás végett. Ott sose zavarjátok meg, hagy pihenjen, nyugodjon, szokja a dolgokat. Kell egy nyakörv és póráz, tálka, játékok. Később ha kijön a beagle egyénisége, akkor érdemes napi mozgást és tanítást bevezetni, hogy ne legyen problémás, ne szökjön vagy romboljon. Ez nem csak a beagle fajtára, hanem minden kutyára érvényes.

Kerítés legyen szökésmentes, ha benti lesz, akkor minél többször vigyétek le eleinte, hogy ne legyen odabent baleset. Pl napi 7-10 alkalom, najd fokozatosan rövidíteni. Én panelban napi 4x vittem le őket, amióta kertes házban lakok, akkoe mennek ki, ha én is kimegyek cigizni 😀

2019. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is állatorvoshoz kell elvinni, az állatorvos tud tanácsot adni, hogy milyen táppal kell etetni stb.. Mivel szuka, ezért is lehet kicsi,a beagle szukák kb. 33-38 cm magasak és kb. 9-10 kg-sak.
2019. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!