Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezt a kutyust...

Szerintetek ezt a kutyust kirakhatták? Hol lehet az ilyet bejelenteni?

Figyelt kérdés
Az utcánkban van egy kis barna-fehér foltos jack russel terrierre hasonlító ( lehet hogy az, nem tudom pontosan ) kutyus akinek ,,van” gazdája. Piros nyakörve van. Nos ez a kutyus állandóan kiszökik, mert gyakran látjuk az utcánkban, vagy a településünkön valahol. Valószínűleg rossz lehet valahol a kerítés. Gyakran próbálom hazajuttatni, nehogy elcsapja valami vagy túl messze kóboroljon. Egyszer már sikerült beszélnem a gazdájával, egy hölggyel, ő azt nyilatkozta hogy nem tudnak mit tenni, állandóan kiszökik, de nem kell aggódni mert mindig hazamegy. Én azért nem lennék nyugodt ha a kutyám az utcán lenne valahol. Bárki elütheti, ellophatja, vagy egyszerűen csak eltéved és nem talál haza. A mai nap is találkoztam vele a helyi dohánybolt előtt, gondoltam beültetem az anyósülésre és hazaviszem, hogy biztonságban legyen. Aranyosan be is ugrott az autóba. Mikor a házuk elé értem, kinyitottam neki az ajtót és ki is ugrott. A ház előtt nincs csengő, ezért próbáltam dudálni és kiabálni. Vártam egy két percet de semmi válasz. Autó sem a ház előtt, sem a kocsibehajtón nem volt. Valószínűsítem hogy nem voltak otthon. Mert legutóbbi alkalommal a dudálásra és a kiabálásra kinyitotta a hölgy a ház egyik ablakát és úgy beszéltünk. Egyszer csak a kapun belül elém szaladt egy kölyök golden retriver kutyus. Volt egy rózsaszín nyakörve. Most találkoztam legelőször ezzel a kutyával, ezelőtt soha. És egyszer csak feleszméltem hogy a kutyuson akit hazavittem, nincs rajta a bizonyos piros nyakörve. Ekkor hasított belém az az érzés hogy... úristen... lehet hogy ezt a kutyát lecserélték és egyszerűen kirakták? Sajnos pár perc után megsimogattam és ott hagytam a kutyust a ház előtt, mert haza kellett jönnöm. Remélem nem lesz ott baja. Nektek mi a véleményetek erről az egészről? Szerintetek mit kéne tennem? Hol lehet az ilyesmit bejelenteni, ahol foglalkoznának is az üggyel? Mert ha tényleg kirakták akkor az állatkínzás. De egyenlőre még alaptalanul nem akarok cselekedni, ezentúl minden nap megróbálom felkeresni a gazdát amíg nem tudok vele beszélni egy kicsit. Hátha zöld ágra tudunk vergődni. Nagyon szeretnék segíteni ezen a kutyuson mert megszakad a szívem ha belegondolok, hogy mi van a tényleg kirakták. Várom a véleményeteket. A válaszokat előre is köszi! :)

2019. jún. 21. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges.

De ha akarod a kutyát (akár továbbadásra), akkor azt ajánlom, legyél mézes-mázas a gazdival, hátha odaadja hivatalosan neked, ha ő tényleg meg akar szabadulni tőle. Ha magadra haragítod, már csak bosszúból is megtartja vagy eltünteti:S

2019. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
De jó lesz, akkor majd 2 kutya fog szökni. -.- egyébként én is azt tanácsolom amit az első írt, hogy próbáld meg vele először normálisan megbeszélni.
2019. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!