Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd németjuhásza...

A szomszéd németjuhásza valószínűleg megölt egy kóbor kutyát, lehet ezzel valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval van az utca végén egy ház, (zsákutca, tehát tényleg a legvégén volt) ahol egy szegényebb család él, és nemrég vettek egy pitbull szerű kutyát.Az előző kutyájukra sem figyeltek nagyon, mindig a főúton kóborolt.

Sétáltattam a kutyámat az utcán, amikor odafut ez a kiskutya, elkezdi harapdálni a kutyámat.Gondoltam hazamegyek mert még nincs teljesen betanítva a kutyám a nyugodt sétára.Hazáig követett, hergelte a kutyámat, utána mikor beértünk a kerítésen belül elkezdte hergelni kívülről.Futkározott a kerítés előtt és próbált bejönni.Azt még elfelejtettem írni hogy a gazdái a kutyának elutaztak, szerintem nem is szóltak senkinek se hogy etesse, nagyon le volt fogyva.

Bevittem a kutyámat a házba, hátha akkor elmegy, de nem úgy tűnt.Anyum szólt a helyi menhelynek hogy vigyék el, de nem akarták mert ugye van gazdája.

Mikor újra kijöttem láttam hogy bemegy a szomszédba(ahol nagyon sunyi és lopós emberek élnek), és (ezt már csak a hangok alapján) elkezdi hergelni a láncon lévő németjuhászt.Utána vonyítás, ugatás legalább 4-5 percig, elhallgat.Utána lökéshang, egy gyenge vonyítás.


Szerintem elpusztult szegény:(



2019. jún. 21. 19:20
 1/10 A kérdező kommentje:
oh most megint hallok valami gyenge vonyítást, de nagyon halvány.A szomszédok meg nem csinálnak vele semmit, elmentek kocsival
2019. jún. 21. 19:22
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudsz semmit csinálni, a pit gazdái a hibások.

Esetleg a jegyzőnél tudsz bejelentést tenni, hogy a szomszéd nj-je folyton láncon van.

2019. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A helyi önkormányzatba jelentsd be a jegyzői hivatalnál, e-mailben is be tudod jelenteni. Ki fognak menni, és ellenőrzik a körülményeket.
2019. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Semmi közöd hozzá!
2019. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
De miert nem vitted haza es zartad be a kertjukbe? Vagy mentel at hogy segits rajta? Nem ertelek, mar ne is haragudj
2019. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért nem vittem haza, mert hátrafelé nincs elkerítve a kertjük, kiszökne ugyan úgy.Ha pedig a mi házunkra gondolsz akkor anyum nem engedte, kérdeztem.

Mikor még otthon voltak a szomszédok akiknél a németjuhász van, akkor megkérdeztem hogy jól van e a kutyus aki átszökött, erre a választ "milye' kutya?"

2019. jún. 21. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Már hogyne lenne hozzá köze!


Vagy nézzük nyugodtan, ahogy állatok ölik egymást az emberek hibájából?


Szépen felhívod az állatvédők valamelyik szervezetét, nem menhelyet, és befogják a kutyust.


Ha gáz van, akkor becsengetsz a szomszédba, hogy mit hallottál.


Ha nincs ott senki, állatvédők.


Utcán lévő kutyának nincs gazdája, szerintem nincs is benne chip.


Pitbull fajtamentők vagy valami hasonlót biztos kidob a google!


Ha látod, hogy kutyabunyó van, nem bentről hallgatod, hanem odazúdítasz egy adag vizet, vagy lövöldözöl rájuk vízipisztollyal szép kiabálás kíséretében(ha nincsenek közelben gazdik)


Nyugodtan jelentsétek, hogy a kutya rövid láncon van tartva!


Ha kinyírt egy kiskutyát, veszélyes is..


Nálunk egy 80as néni hagyja bóklászni a kutyáját az utcán, a kutya kifér a kerítésen, 2-3 utcát szokott magától bejárni, de idős, beteg, csúnya példány, ráadásul borzasztó a természete(gondolom ilyenné tették), a legjobb, amire számíthat, hogy gyors véget ér egy autó vagy a doki által.. De egy kiskutyának simán lenne új gazdija, pláne, ha haverkodós típus.

2019. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy ilyenkor ki kell hívni a rendőröket. Kijönnek és intézkednek is. Mi a fa tetejére másztunk fel és oda rángattuk fel a németjuhászunkat, amikor 2 ilyesmi kutya nekiment. Akkor már hívtam a rendőröket, de mire kiértek, széttéptek egy pumit, akit egy gyerek sétáltatott. A gyereknek nem lett baja, leszámítva a sokkot amit kapott, de a rendőrök lelőtték a kutyákat.

😣


Sajnáltam őket, de inkább, mint hogy szétkapják az enyémet vagy másét...

2019. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Csak a szokásos,pitbull.
2019. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bemegy más kertjébe, és ott történik vele valami, azért nem lehet reklamálni. Mert hát mindenkinek kötelessége kerten belül tartani az állatát...


Azért kölyköt ritkán bántanak nagyobb kutyák. Még az antiszocok is.

Azért egy bejelentéet tehetsz, hogy rövid láncon él szerencsétlen kutya.

2019. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!