Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az elvadult kutyák hogyan...

Az elvadult kutyák hogyan maradnak életben?

Figyelt kérdés
Itt az olyanokról beszélek, mint a csernobili kutyák. Ugye a kóborkutyák az emberlakta településeken leginkább az emberek maradékain élnek. Azok a kutyák mivel táplálkoznak, amik ember által lakatlan területen élnek? Ha egy rókát elválasztanak az anyjától és emberek között nevelik fel már nem lehet visszaengedni a vadonba, mert nem fog életben maradni, nem tanult meg vadászni, stb... Akkor hogyhogy házi kutyák a teljesen vadonba kikerülve mégis meg tudnak élni és szaporodnak is? Hogy tudnak így vadászni? Mit vadásznak? Ha vadásznak a szervezetül képes még a nyers húst úgy hasznosítani, mint az őseiké? Esetleg teljesen máshogy oldják meg a dolgot?

2019. jún. 22. 02:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csernobil környékén nem csak a kutyák maradtak életben (és vadultak el), azelőtt és azután is éltek/élnek ott olyan állatok, melyek a kutyák szemszögéből zsákmányállatoknak számítanak.

.

"Esetleg teljesen máshogy oldják meg a dolgot?"

Egy biztos: nem főznek maguknak.

2019. jún. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az alatt a mondat alatt dögevésre gondoltam.
2019. jún. 22. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"szervezetül képes még a nyers húst úgy hasznosítani"

A mai kutyák is képesek a nyers húst hasznosítani. Lásd BARF és PREY etetés.

2019. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kóborló kutyák általában dögöket esznek, illetve falkába verődve akár a csülkösvadakat is legyűrik. Egyszer láttam 5 kutyát, ahogy egy szarvassal küzdenek, "segítettem" a szarvasnak, és túlélte.
2019. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam erről egy cikket, ha megtalálom, elküldöm.

A lényege az volt, hogy a csernobili kutyák nagy része nem vadult el teljesen. Az emberi közelségre ugyanúgy vágynak, hiszen evolúciósan ez van beléjük kódolva. Illetve az idegenvezetők/turisták adnak nekik kaját, így egész szelídek.

Nem igazán verődnek falkába, max.kisebb csoportokba (2-3-4 fő), és együtt vadászni sem igazán tudnak.


[link]

2019. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon "élik túl". Ritka a 4-5-6 évesnél öregebb kutya. De nyilván vadászattal, dögevéssel, mint a sakálok, prérifarkasok, farkasok, rókák és társaik.
2019. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!